İçeriğe Yönlendir

Travel Set Önerisi

Muhammed Lokman Tosun

Recommended Posts

Muhammed Lokman Tosun

Merhaba arkadaşlar ileriki aylarda nasipse ikinci çocuğumuzu kucağımıza alacağız. Travel set şeklinde bir bebek arabası almak istiyoruz. ilkinde baston puset tarzı bir şey almıştık. Doğumdan itibaren kullanılamadıkları için sıkıntı yaşamıştık. Kaliteli, kullanımı kolay ve sorunsuz travel set önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Muhammed Lokman Tosun yazdı:

Merhaba arkadaşlar ileriki aylarda nasipse ikinci çocuğumuzu kucağımıza alacağız. Travel set şeklinde bir bebek arabası almak istiyoruz. ilkinde baston puset tarzı bir şey almıştık. Doğumdan itibaren kullanılamadıkları için sıkıntı yaşamıştık. Kaliteli, kullanımı kolay ve sorunsuz travel set önerilerinizi bekliyorum.

Çorum un neresi üstad konuşmuş muyduk daha önce.

Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun
Metin Akbal yazdı:

Çorum un neresi üstad konuşmuş muyduk daha önce.

Çorum Merkez'denim ben. İsim hiç yabancı gelmedi ama :D

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Ben de travel set arıyorum önerileri takip edeceğim.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Muhammed Bey,

Neden travel set, genelde deneyimli sizin gibi anne-babalar ikinci cocukta travel set vb buyuk ve yer kaplayan sistemlerden uzaklasiyorlar.

Bir ikiz babasi olarak nacizane onerim dogumdan itibaren kullanilabilen ve oldukca hafif modeller var, mesela peg perego pliko mini. Kuzenim travel setlerini kullaniyor, aslinda simdi baktim o da fena degil gibi.

Biz ikiz bebek arabasini kullandigimiz icin markayi cok iyi taniyorum, oldukca iyidir. Kuzular buyuyunce de arabalarini ayirdik, qbit pockit pluslara gectik mesela (ama 0 yas icin uygun degil)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

3. senesi oldu baston diye tabir edilen modelden kullandım hiç sorun yaşamadım.. Modeli de Chicco Lite vay 3 Top Baston Bebek Arabası diye geçiyor.

Benim aldığım zaman puseti de yanında idi.

Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun
Gökhan Tuna yazdı:

Muhammed Bey,

Neden travel set, genelde deneyimli sizin gibi anne-babalar ikinci cocukta travel set vb buyuk ve yer kaplayan sistemlerden uzaklasiyorlar.

Bir ikiz babasi olarak nacizane onerim dogumdan itibaren kullanilabilen ve oldukca hafif modeller var, mesela peg perego pliko mini. Kuzenim travel setlerini kullaniyor, aslinda simdi baktim o da fena degil gibi.

Biz ikiz bebek arabasini kullandigimiz icin markayi cok iyi taniyorum, oldukca iyidir. Kuzular buyuyunce de arabalarini ayirdik, qbit pockit pluslara gectik mesela (ama 0 yas icin uygun degil)

Bahsettiğiniz modelin nasıl doğumdan itibaren kullanıldığı anlamadım zaten abi de. Dediğiniz gibi büyüyünce tekrar bir daha bebek arabası ihtiyacı hasıl olacak 1250-1500 bandında hem puset hem bebekler için ve büyüyünce de çocuklar için kullanılan set halinde modeller var f/p olarak daha mantıklı geliyor.

Fatih Evcin yazdı:

3. senesi oldu baston diye tabir edilen modelden kullandım hiç sorun yaşamadım.. Modeli de Chicco Lite vay 3 Top Baston Bebek Arabası diye geçiyor.

Benim aldığım zaman puseti de yanında idi.

O modeller doğumdan itibaren kullanılmaya uygun değil. Liteway modeli bizde de var ama oturma pozisyonu dik olduğu için bir kaç aylık bebekler için uygun olmuyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Bahsettiğiniz modelin nasıl doğumdan itibaren kullanıldığı anlamadım zaten abi de. Dediğiniz gibi büyüyünce tekrar bir daha bebek arabası ihtiyacı hasıl olacak 1250-1500 bandında hem puset hem bebekler için ve büyüyünce de çocuklar için kullanılan set halinde modeller var f/p olarak daha mantıklı geliyor.

O modeller doğumdan itibaren kullanılmaya uygun değil. Liteway modeli bizde de var ama oturma pozisyonu dik olduğu için bir kaç aylık bebekler için uygun olmuyor.

Doğumdan itibaren 6-7. aya kadar puset kullanmak gerekiyor zaten.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Ben puset + baston araba alırdım öyle yaptım rahat ettim ortalama bir puset 300 lira falan orta kalite yeterli 1 yıl bilemedin 2 tıll kullanılıp atılacak

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Çorum Merkez'denim ben. İsim hiç yabancı gelmedi ama :D

Ben Osmancık lıyım da Çorum Ticaret Lisesinde öğretmenim :) Daha önce Rize de idim. Başka platformlarda denk geldik mi bilmiyorum :)

Ben Doll kombi travel system kullandım. Sepeti direk çocukla beraber arabaya atmak rahat oluyor. Çocuk büyüyünce de öbür büyük oturağını taktık. Yani sepet takılı iken iskeletten söküp arabaya sepeti koyuyordum, iskeleti bagaja atıyordum.

doll-combi-travel-sistem-ile-yolculuga-h

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Model tamamen dumduz yatabildigi icin bebeginizi icine yatirabiliyorsunuz. Elbette ki ana kucagi vb bir sey takamiyorsunuz bu tarz modellerin coguna. Ana kucagini genelde arabada bagli birakip bu tarz arabalari kullaniyorlar. Ek olarak bu tarz bir araba alirsaniz; ileride yeni bir araba almaniza gerek kalmayacaktir; genelde 15-18 kg destekliyorlar, o kiloya gelen ufakliklar da genelde araba kullanmiyorlar. 

Butun bunlar disinda elbette ki, atladigim en onemli konu: bebeginizi saglikla kucaginiza alin insallah ve sevdikleriyle saglikli ve mutlu bir omru olsun..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

çocuk doğduğu zaman biz de çok araştırmıştık. özellikle büyüdüğü zaman puset dediğimiz hafif bir bebek arabası üzerine travel sistem uygun bir model aramıştık biz arabayı sıfır maxi-cosi almış, üzerine de çok temiz ikinci el maxi cosi ana kucağı almıştık.

Size tavsiyem öncelikle n11 letgo gibi sitelere ikinci ek bakmanız çünkü bazen çok iyi durumda olanlar çıkabiliyor. Ana kucağı zaten çok uzun süre kullanılmıyor. 

Yorum bağlantısı
Murat Karadağ

Ben Kraft twist air almıştım.  Ana kucağı ile beraber kullanırken güzeldi, lakin kızım büyüyünce kullanması sıkıntı oldu. Katlayıp eve çıkarmak veya bagaj koymak istediğim zaman taşıması zor ve bagajda kapladığı alan çoktu. Kraftı satıp Maclaren baston almıştım. Açıkçası ben travel sistemi tavsiye etmem.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)

Bizde 2. Cocuğumuz için almıştık hatta 2 3 gün önce artık ihtiyacımız kalmadığı için letgo dan satışa çıkarttım.Yakında olsanız 850 tl gibi bir fiyata satacağım.Size uyguna verirdim.

Chicco trio sprint modeli biz hem ergonomik hemde baya fonksiyonlu olduğu için almıştık.Çokta işimize yaradı.2 .el düşünmezseniz bile bu modeli değerlendirebilirsiniz.Bana göre baya kullanışlı bir model.

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...