İçeriğe Yönlendir

Bu Mercedes-AMG C63, Drift Yapmaya Çalışırken Ağaca Çarpıyor

Recep Demirci

Recommended Posts

Recep Demirci

Kaynak Link

https://tr.motor1.com/news/376294/mercedes-amg-c63-agaca-carpiyor/?fbclid=IwAR1z0DPaCldBPTGORXItJ2YllKXwm_YbUeklrzBaSc7sX8NVu970uMPnlCQ

Acemi sürücü, büyük maddi hasara yol açıyor.

510 beygir güç, arkadan itiş sistemi ve tecrübesiz bir sürücü. Bu haberimizdeki kazanın tüm sebebi bu üç faktör diyebiliriz. CarSpotterQVS adlı bir YouTube kanalı tarafından kaydedilen bu kaliteli videoda bir Mercedes-AMG C63 S Sedan görmekteyiz.

Siyah renkli bu güçlü sedan, Hollanda'nın Rotterdam kentinde bir otomobil buluşmasından çıkmış. Ardından da birçok kişinin video çekmekte olduğunu gören sürücü, bir yola katılırken aracıyla yanlamak yani kısa bir drift yapmak istiyor.

Gallery: Mercedes-AMG C63 Sedan'ın Drift Kazası

Mercedes-AMG C63 Sedan Mercedes-AMG C63 Sedan Mercedes-AMG C63 Sedan Mercedes-AMG C63 Sedan Mercedes-AMG C63 Sedan Mercedes-AMG C63 Sedan Mercedes-AMG C63 SedanFakat işler hiç de planlandığı gibi gitmiyor, çünkü sürücü aracı toparlamayı başaramıyor ve direksiyonu fazla çevirerek aracı ters yöne yönlendiriyor. Ardından da araç kaldırıma çıkarak bir ağaca çarpıyor ve öyle durabiliyor. Neyse ki sürücü ve yanındaki yolcu hiçbir yara almıyor. Fakat tabii C63 S Sedan'ın büyük hasar aldığı videodan görülebiliyor. Videonun sonunda da bir çekicinin gelerek bu kazalı C63'ü kurtardığını görüyoruz. 
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ağaca da zarar vermiş.

Ağaca verdiği zarardan dolayı ceza alabilir :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Bizde olsa;

Sag arka camurluk agaca surtmem sonucu lokal boyalidir..

Tramer kaydi 15 bin tl'dir.

Boya takintisi olan aramasin 😂

(arka kapi orijinaliyle degistirildi) bu olmazsa olmaz :))

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Tecrübeli bir şoför ve Şahinin hüneriyle olur bu drift işi. Mersoyu aşar mersonun yapabileceği iş değildir. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Allahtan etrafta birisine zarar vermedi. Harbi akıl yok bu tiplerde ya. Kamerayı görünce hemen gaza geldin. Noldu şimdi?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ne kadarlık hasar vardır acaba ? :vroom:

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Emrah Altun yazdı:

Allahtan etrafta birisine zarar vermedi. Harbi akıl yok bu tiplerde ya. Kamerayı görünce hemen gaza geldin. Noldu şimdi?

Böyle kimsenin olmadığı yerde gönül eğlendir dimi :D :D 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Mimi Tube TV kanalı sahibinin bu araç. Link burada.

RS7 'den sonra yine bundan almıştı. Yine diyorum çünkü önceden bunun bir eski kasasına sahipti.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Furkan Avcı yazdı:

Böyle kimsenin olmadığı yerde gönül eğlendir dimi :D :D 

Hiç yakıştıramadım, olmuş mu yani :D Biraz daha pratik yapılmalı :D 

Yorum bağlantısı
Hamit inan

170 beygirlik arabada asla ESP kapatmaya cesaret edemiyorum. Herifler erkek ya ESP kapatıp dirift yapacak  :)))

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

bence asfalt bozuk kayan araba durduk yere toparlayıp öbür tarafa atıyor arkayı :D

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

böyle durumlarda 4lü kendi kendini devreye giriyor.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

O ağaç canlı olaydı da arabanın arkası ki biz ona ..tü deriz, havalanıp gelirken şöyle gelişine bir çakaydı.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Gökhan Albayrak yazdı:

Hiç yakıştıramadım, olmuş mu yani :D Biraz daha pratik yapılmalı :D 

Acemilik işte kaç sene öncenin videosu :D

İlla ağaçmı lazım yani 😛

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

bende bu hollandalilar araba kullanmai bilmiyorlar ayni yerde sirayla kaza yapiyorlar diyordum herif turk cikti :blink:

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Çok fazla arkadan itiş tecrübem yok, pc oyunlarında nirvana yapmam hariç, ama çok rally vs izledim. Geniş lastikli ve sert süspansiyonlu arabalarda kaymalar biraz daha sert, hareketler keskin oluyor sanki. Amerikan arabası gibi gevşek bir araba bu kadar sert yön değiştirmediği için toplaması ve oynaması daha kolay sanırım. Yanlış mı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Furkan Avcı yazdı:

İlla ağaçmı lazım yani 😛

“Burası çokomelli”

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mustafa Cerci yazdı:

bende bu hollandalilar araba kullanmai bilmiyorlar ayni yerde sirayla kaza yapiyorlar diyordum herif turk cikti :blink:

Kamerayı görünce gaza geliyor ise Türk'tür. İzlerken bu Türk olmasın sakın dedim içimden. 😊

Kameraya oynayan emmi geldi aklıma.

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...