İçeriğe Yönlendir

Ford Mondeo Mk4 Şanzıman Sorunu?

Serdar Kökafşar

Recommended Posts

Serdar Kökafşar

Merhabalar 2009 ford Mondeo titanyum otomatik vites aracım var,araç yolda giderken vites yükseltmiyor ve sıkıştırıyor uğunuyor bir müddet geçince tekrar eski haline dönüyor ustaya götürdüm şansuman arıza kaydı yapmadığı için bulamadılar, usta da gördü sorunu kullanınca ama birşey diyemedi sizce nedir sorun?

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

triptronik olarak yükseltme alçatma yapıyormu ?

Yorum bağlantısı
Serdar Kökafşar

Bazen yapıyor bazen yapmıyor manüele geçince 3. Vitesten yukarı geçmiyor 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

türbinli tip olan sanırım bu model yılı, ilk olarak türbin hızı okunbiliyor mu yol testinde ona bakılır

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serdar Kökafşar

Bu gün bir ford ustasına götürdüm bilsayara bağladı erg iptal edilmiş yazılım yüklemişler dedi bir de partikülü sökmüşler sanırım alalı daha bir ay oldu avukatıma sordum tüketici mahkemesine gideceğiz makül süreyi dolduramadığı için kazanırız dedi bakalım ne olacak göreceğiz bekleyip bu arada ekspertiz de partikül yazılım ve Erg iptali gibi işlemlere bakmıyorlar o yüzden elimiz kuvvetli galerici ekspertize güvenip itiraz edemez dediler 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o işlemler extra çekiş arıtırır bu arızayı yapmaz? çekiş zaten düşük diye bu yol ile tamir etmeye çalışılmış ise o ayrı bir hata

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

ne kazanmayı ümit ediyorsunuz ?

galerici ben sattığımda vardı kendi sökmüş derse kim neyle kanıtlicak

bana kalırsa boşa masraf edilecek o paraya araba tamir edilse daha kolay çözüm olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Kökafşar

Emsal davalar var bu konularda kanun tüketiciden yana 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Kökafşar

Çağlar buyur üstadım pompacının cihazı da sürüş hızını ayarlama sensörü sinyal hatası diye bir hata verdi 

Yorum bağlantısı
Serdar Kökafşar

Sanırım açartaki sorunu buldum araba sürekli su eksiltiyor ve hararet 120 kadar yanınca araç kendini korumaya alıyor sizce beden bu kadar çok su alıyor ve harem yapmıyor fikri olan var mı dün 5 litre su ekledim bu sabah tekrar 1,5 litre daha ekledim yerler kuru ama su yok ortada 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Sanırım açartaki sorunu buldum araba sürekli su eksiltiyor ve hararet 120 kadar yanınca araç kendini korumaya alıyor sizce beden bu kadar çok su alıyor ve harem yapmıyor fikri olan var mı dün 5 litre su ekledim bu sabah tekrar 1,5 litre daha ekledim yerler kuru ama su yok ortada 
Hukiki olarak iade etmeyi düşünürseniz bence bu aracı kullanmayın bir yerde komple patlayacak not olarak galericilerinde inanın sırf bu yüzde ustalaşmış avukatları var umarım kazanirsiniz
Yorum bağlantısı
Serdar Kökafşar

Yaşayıp göreceğiz hukuki süreci 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Serdar Kökafşar yazdı:

Aracın sabah ilk calısması normalmi?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serdar Kökafşar
Serdar Kökafşar yazdı:

Merhabalar 2009 ford Mondeo titanyum otomatik vites aracım var,araç yolda giderken vites yükseltmiyor ve sıkıştırıyor uğunuyor bir müddet geçince tekrar eski haline dönüyor ustaya götürdüm şansuman arıza kaydı yapmadığı için bulamadılar, usta da gördü sorunu kullanınca ama birşey diyemedi sizce nedir sorun?

sabah ilk çalıştığında sorun yok bir kaç km gidince uluyordu yukarı da yazdığım sorum ama dün dediğim gibi harareti fark ettim araç bir kaç saat dinlenip soğudu sonra 5 lt kadar su ekledim çalıştırdım hiç bir sorun yaşamadım gideceğim yere gittim araç orada bir kaç saat yine kaldım suyunu kontör ettim 1 lt eksilmişti tamamladım sonra eve geldim  sabah tekrar suyunu kontrol ettim 1,5 lt eksiltmiş tekrar tamamladım yolda yine sorunsuz gittim bakalım sabah ne kadar su ekleyeceğim bilmiyorum ama en az 1,5 eklerim gibi geliyor sorun nerden bilemiyorum 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Enes Taşkın

Araç suyu eksiltiyor ve ortada su yok ise ya motor sıcak olduğundan buharlaştırıyordur ya da su yağa karışıyordur. Yağı kontrol edin konsantrasyonunda renginde akışkanlığında değişiklik var mı. Bir de araç soğuk iken su ekleyip aynı yerde bekletin. Suyu takip edin. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...