İçeriğe Yönlendir

Son 2.0 CRV

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Biraz araştırma yaptım.

4.nesil crv’ler 2013 yılından itibaren satılmaya başlamış. 2.0 motora sahip son atmosferik crv sanırım 2014 yılına ait. Ondan sonrası hep dizel. 1.5 turbo’yu saymıyorum. 

2013-2014 motorları aynı mıdır? Lpg uyumu nasıldır? Civic gibi lpg için dayanıklı ürünler kullanılmış mıdır motorda yoksa standart atmosferikler gibi supap erimesi uzaması, sensör ve benzeri sorunları yaşayacak mıdır? Güzel bir montaj ve yol harita ayarı da yapıldıktan sonra server abinin zor söndürdüğü ışık yanar mı? Afr ayarı forumlarında crv’ler ayardan sonra ışık yakmıyormuş deniyor. 

Geniş araç arayışlarına devam ediyorum. Arayış benzin/lpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

K20A motor i-vtec. Lpg montajını geç, her 20.k ayar ciddi dert. Ve kaçınılmaz olarak sibop değişimi olacak. Max 90 110.k dayanımı var. Sonrasında 14kpa olan basınç hızlıca 7lere kadar düşecek. Sakin giden veya direksiyon şöförü olan anlamayacak, 100km/17 litre lpgyi yaktığını anlayana kadar 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Civic gibi lpg için dayanıklı ürünler kullanılmış mıdır motorda

onu kim hangi model yılı için demiş?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

onu kim hangi model yılı için demiş?

lpg’li satılan civiclerde Motor aksamında 75 adet parça değiştirilmiş 

Servet Aydın yazdı:

K20A motor i-vtec. Lpg montajını geç, her 20.k ayar ciddi dert. Ve kaçınılmaz olarak sibop değişimi olacak. Max 90 110.k dayanımı var. Sonrasında 14kpa olan basınç hızlıca 7lere kadar düşecek. Sakin giden veya direksiyon şöförü olan anlamayacak, 100km/17 litre lpgyi yaktığını anlayana kadar 

topuklarımı değdirerek kaçıyorum o zaman abi. 120 ile giderken Rüzgar teker sesini soracaktım ama gerek yok heralde :) 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Lpg konusunda mitsubishi daha dayanıklı gibi bir algı var bende. Kadjarı almadan araştırmıştım, hem asx hem outlander lpg ile sorun yaşayan çok nadir. Tabi bunda aracın nadir olması da etken. Geniş araç isterseniz outlander olabilir, asx de işinize yararsa o da olur. 

Tabi araç bulabilirseniz, şu an baktım 3 tane ilan var. Birinin fiyatı çok yüksek, kaldı iki tane.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mitsubishi-satilik-bakmadan-gecme-738193758/detay

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

CRV benimde hoşuma gidiyor gerçi fiyatları diğerlerine göre daha yüksek. Civice göre malzeme kalitesi daha iyi ve hoşuma gitmişti. Ancak 2.0 motordaki MTV beni vazgeçiriyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Recep Demirci yazdı:

CRV benimde hoşuma gidiyor gerçi fiyatları diğerlerine göre daha yüksek. Civice göre malzeme kalitesi daha iyi ve hoşuma gitmişti. Ancak 2.0 motordaki MTV beni vazgeçiriyor.

Dizel tercih ederseniz 1.6 motoru gayet güçlü. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Lpg konusunda mitsubishi daha dayanıklı gibi bir algı var bende. Kadjarı almadan araştırmıştım, hem asx hem outlander lpg ile sorun yaşayan çok nadir. Tabi bunda aracın nadir olması da etken. Geniş araç isterseniz outlander olabilir, asx de işinize yararsa o da olur. 

Tabi araç bulabilirseniz, şu an baktım 3 tane ilan var. Birinin fiyatı çok yüksek, kaldı iki tane.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mitsubishi-satilik-bakmadan-gecme-738193758/detay

Mitsubishi tasarım anlamında çok geride. Özellikle iç tasarım. Konsolu vitesi orta bölmesi gerçekten çok kötü. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fatih Keskin yazdı:

rav 4 der giderim 

Tam da ona bakıyordum. 2013 de kasa değişmiş. Dışı çok hoşuma gitmedi ama içi muazzam. 2013 modeller vergiden de düştü. Ama onlarda da klasik benzinliler gibi supap sorunları oluyor. 

O motor direkt enjeksiyonlu değil mi? Karma lpg sistemi mi takılıyor? Yoksa sıralı atmosferik mi?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mitsubishi tasarım anlamında çok geride. Özellikle iç tasarım. Konsolu vitesi orta bölmesi gerçekten çok kötü. 

Evet gerçekten kötüler, yenileri daha iyi ama onlar da çok pahalı. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

2006 crv bugün 2010 lr2'den veya 2018 passattan çok daha rahat ve sessiz. 

2008 rav4 süspansiyon olarak çok sert ve konsol beton gibi plastik. Trim trim diye bağırıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

2006 crv bugün 2010 lr2'den veya 2018 passattan çok daha rahat ve sessiz. 

2008 rav4 süspansiyon olarak çok sert ve konsol beton gibi plastik. Trim trim diye bağırıyor. 

Abi de bana o zaman. 2 çocuk var. Kayın aile de arada bizimle geliyor sağa sola. Bana genii araç lazım. Lpg istiyorum. Şöyle 2013-14 aşağıdı olmasın. Ne alayım

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Caponlar dışında çok seçenek yok. Diğer markalarda direkt enjeksiyonlu araçlar var. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Servet Aydın yazdı:

lpg zararsız temiz cillop yakıt değilmiyidi :) tabii motor bunun için özel üretildiyse....

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Abi de bana o zaman. 2 çocuk var. Kayın aile de arada bizimle geliyor sağa sola. Bana genii araç lazım. Lpg istiyorum. Şöyle 2013-14 aşağıdı olmasın. Ne alayım

Bez bant var trim trim için, rav4 hoşuma giden bir araç. Neden dizel bakmıyorsun?

Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aynı durumdayım, çok güzel aracımız var ama sığamıyoruz 😊 Takipteyim konuyu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Bütçe? 

130-140 en fazla. tam otomatik olmalı. 

Ali Cihangiroğlu yazdı:

lpg zararsız temiz cillop yakıt değilmiyidi :) tabii motor bunun için özel üretildiyse....

Eskiden lpg uyumlu özel araç üretilmiyordu. Ama lpg’nin zararı yaptığı tasarrufun yanında küçük idi. Madem lpg uyumlular var onlara bakıyorum önce. Yoksa direkt enjeksiyonlu araba alıp yine taktırırım yani. Ya da takılmış alırım. Dizelin masrafından iyidir :)

Köksal Yılmaz yazdı:

Bez bant var trim trim için, rav4 hoşuma giden bir araç. Neden dizel bakmıyorsun?

sıfır alsam alırım. Ama ikinci el dizelde risk yüksek. Turbolu araçta risk yüksek. Kullanım önemli. Tamir masrafı yüksek. Gürültüsü de var. Ve yeni dizel ile bir süre kullanılmış dizelin motor çalışma sesi bile değişiyor. Gevşek çalışmaya başlıyor. Sevmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

7 kişilik suvların genelde arka tarafları sadece çocuklar için uygun, normal yetişkinler binemezler. Sizin şartlarda benim bildiğim sadece mazda cx-9 var. Ya da mpv bakılacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

yahu ecuk bencil olun. Milleti taşımayın, millet sizi taşısın.  Benim arabam küçük diye anası babası sığmadığı için Kayınco 1,3 egea alıyor. Babamda zaten aynı durumdan Cruze aldı . 

45000 tl değerindaki arabadan iki tane alınca 1 tane suv parası ediyor. Bizim Cruze alınca  10 kişilik taşıma kapasitemiz oldu. Ayrıca Kayıncoyuda eklersem 15 kişilik taşıma kapastitesi toplamda 2,9 litre motor hacmine sahip kurulu ulaşım havuzumuz oldu artık :) .

Babam fatura ödemeye i10 ile gidiyor. Düğüne Cruze ile. :) İki arabayı satsam 90 bin tl eder. 90 binlik SUV alırnız ama faturayada 7 kişilik suv ile gidilmez. boşa eskir. :) 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Eskiden lpg uyumlu özel araç üretilmiyordu. Ama lpg’nin zararı yaptığı tasarrufun yanında küçük idi. Madem lpg uyumlular var onlara bakıyorum önce. Yoksa direkt enjeksiyonlu araba alıp yine taktırırım yani. Ya da takılmış alırım. Dizelin masrafından iyidir :)

sıfır alsam alırım. Ama ikinci el dizelde risk yüksek. Turbolu araçta risk yüksek. Kullanım önemli. Tamir masrafı yüksek. Gürültüsü de var. Ve yeni dizel ile bir süre kullanılmış dizelin motor çalışma sesi bile değişiyor. Gevşek çalışmaya başlıyor. Sevmiyorum. 

130-140 bin verip subap yakacakmı diye hesap etmezdim(vergisi de cabası). Bu dizel sana ne etti :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

140 bine 3 araba alıyon yahu. :( bu krizde gerek varmı. Okadar para vercen tüpe niye takılıyon. :(  Dize mizel bişiy al. Nissan Terrane 2,7 alıp 3 4 defa motor yaparsın o paraya :( 

Cruze + 1,3 egea urban + İ10 satsam o kadar para etmez yahu :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

130-140 bin verip subap yakacakmı diye hesap etmezdim(vergisi de cabası). Bu dizel sana ne etti :D

Bir etti pir etti :) işte ona bakıyorum. Varsa öyle bir araç alayım. Yoksa benzinliye devam. 

Ali Darbaz yazdı:

yahu ecuk bencil olun. Milleti taşımayın, millet sizi taşısın.  Benim arabam küçük diye anası babası sığmadığı için Kayınco 1,3 egea alıyor. Babamda zaten aynı durumdan Cruze aldı . 

45000 tl değerindaki arabadan iki tane alınca 1 tane suv parası ediyor. Bizim Cruze alınca  10 kişilik taşıma kapasitemiz oldu. Ayrıca Kayıncoyuda eklersem 15 kişilik taşıma kapastitesi toplamda 2,9 litre motor hacmine sahip kurulu ulaşım havuzumuz oldu artık :) .

Babam fatura ödemeye i10 ile gidiyor. Düğüne Cruze ile. :) İki arabayı satsam 90 bin tl eder. 90 binlik SUV alırnız ama faturayada 7 kişilik suv ile gidilmez. boşa eskir. :) 

Sürmeyi bilen yok ki benden başka :) yaşlı insanlar

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bir etti pir etti :) işte ona bakıyorum. Varsa öyle bir araç alayım. Yoksa benzinliye devam. 

Sürmeyi bilen yok ki benden başka :) yaşlı insanlar

Valla bana kayın peder arabayı büyüt dedi, bende ver para büyüteyim demiştim. :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...