İçeriğe Yönlendir

İlk Marşta Zor Çalışma, Patırdama Sesi

Murat Kaval

Recommended Posts

Murat Kaval

İyigünler 2003 1.6 passat sahibiyim 15-20 gündür bir sorun başladı aracımda. İlk çalıştırmada gaza basmadan çalıştırırsam araç çalışmıyor, gaz pedalına basarsam zorlanarak alıyor ama devir çok düşük seviyelerde kalıyor. Bazen pat pat ses geliyor. Bu arada pedalda ayağım sabit. Ve 3-5 saniye sonra devir ibresi kendiliğinde olması gereken yere çıkıyor, sonra pedaldan ayağımı öekiyorum. Bu sırada stop ederse 2-3dakika hiç çalışmıyor 😊

fakat gün içinde hiç sıııntı yaşamıyorum  sabah bile işe gidiyorum akşam sorunsuz çalışıyor. Fakat sabah yine aynı problem. 

ustanın birisi bilgiaayara falan bağlamadan enjektörden temizlenecek benzin pompası sökülecek filtresi temizlenecek benzin deposu temizlenecek düzelir dedi. Enjektör diyince güvenemedim başka ustaya gitti PC’ye bağlattım katalizör verimi eşik değerin aldında hatası verdi Başka problem görünmedi. O ustada katalizör tıkalı temizlenecek diyor. 1 yıl oldu bobin buji vs değişeli ama hepsi sadece dinledi ordan baktı burdan baktı bu diyor. İkisinede güvenemedim. Bu sorunu yaşayan var öı yasa tavsiyeniz nedir? Burda başka üstada yok gidebileceğim yardımlarına çok ihtiyacım var

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. kompresyon ölçülmeli

2. meşhur gaz kelebeği kontrol edilmeli (ehil bir vw ci de cihaz ile)ve gerekirse adaptasyon

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kaval

Peki bir süre bu şekilde devam etmemin sakıncası olur mu? dediğim gibi doğru düzgün usta yok yetkili servise gidebilirim en yakın oda çok maliyetli olmasından korkuyorum 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kompresyonu çırak bile ölçebilir dünyadadaki tüm benzinli motorlarda aynı basit bir işlem

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

çalışmaya devam ettiği üsrece sorun olmaz. eğer kompresyon problemi varsa, valf yanığı, conta kaçağı vs oluşmaktaysa sürekli stop etmeye başlar.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Murat Kaval yazdı:

İyigünler 2003 1.6 passat sahibiyim 15-20 gündür bir sorun başladı aracımda. İlk çalıştırmada gaza basmadan çalıştırırsam araç çalışmıyor, gaz pedalına basarsam zorlanarak alıyor ama devir çok düşük seviyelerde kalıyor. Bazen pat pat ses geliyor. Bu arada pedalda ayağım sabit. Ve 3-5 saniye sonra devir ibresi kendiliğinde olması gereken yere çıkıyor, sonra pedaldan ayağımı öekiyorum. Bu sırada stop ederse 2-3dakika hiç çalışmıyor 😊

fakat gün içinde hiç sıııntı yaşamıyorum  sabah bile işe gidiyorum akşam sorunsuz çalışıyor. Fakat sabah yine aynı problem. 

ustanın birisi bilgiaayara falan bağlamadan enjektörden temizlenecek benzin pompası sökülecek filtresi temizlenecek benzin deposu temizlenecek düzelir dedi. Enjektör diyince güvenemedim başka ustaya gitti PC’ye bağlattım katalizör verimi eşik değerin aldında hatası verdi Başka problem görünmedi. O ustada katalizör tıkalı temizlenecek diyor. 1 yıl oldu bobin buji vs değişeli ama hepsi sadece dinledi ordan baktı burdan baktı bu diyor. İkisinede güvenemedim. Bu sorunu yaşayan var öı yasa tavsiyeniz nedir? Burda başka üstada yok gidebileceğim yardımlarına çok ihtiyacım var

aracın tam modeli marka motor serisini , km sını yazın soayımm ustaya ama 4-5 gunde anca sönüş yaparım size 

Yorum bağlantısı
Murat Kaval
Erkan Işık yazdı:

aracın tam modeli marka motor serisini , km sını yazın soayımm ustaya ama 4-5 gunde anca sönüş yaparım size 

2003 1.6 passat trendline motor kodu alz. Sıkıntı yok hocam konuyu takipteyim. 

Çağlar Bayur yazdı:

1. kompresyon ölçülmeli

2. meşhur gaz kelebeği kontrol edilmeli (ehil bir vw ci de cihaz ile)ve gerekirse adaptasyon

1. Maddeyi değerlendirecem hocam fakat gaz kelebeği arızası için başka hiç problem yok araçta. LPG komple değiştirdim takan usta LPG düğmesine basılı tut araç direk gazda çalışır aynısı yapacak mı bakalım dedi denedim sorunsuz aldı. Ertesi sabah normal çalıştırdım çalışmadı yine düğmeye basılı denedim yine sorunsuz çalıştı. Bu arada ilk çalıştırma harici araçta çekişte bir problem  yok yakıt tüketimi normal 1 seneden fazladır bende farkedilecek hiçbir sıkıntı yok. Arıza ışığı bu sıkıntı süresince hiç yanmadı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Benim yorumlarım:

1- Bobin

2- Değişken manifold kapağı takılı kalıyor

3- Hararet sensörü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Murat Kaval yazdı:

% 60 Benzin pompası problemi olabilir.

Benzin geri dönüş valfi bozuk ise benzini depoya geri kaçırıyordur.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

LPG var mı? LPG varsa lpg yi kapatın bir kaç gün benzinde deneyin. Durum düzelirse lpg regülatörü arızası kesin. Daha yeni regülatör diyaframı değiştirdim sabah marş uzuyordu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...