İçeriğe Yönlendir

S40 3. Viteste Kalkıyor, Sorun Nedir?

Deniz Arı

Recommended Posts

Deniz Arı

Malum Erzincan'da Volvo için usta bulmak zor. Orta yaşlı bir komşumuzun S40 model aracı var ve 1 haftadır da 3.viteste kalkıyormuş aracı, gelip bana sordu ama ben de bilmediğim için buraya, sizlere bir danışmak istedim. Söylediğine göre şamzuman beyni yeni değiştirilmiş ama çare olmamış. Bu arada şamzuman beyni nedir onu da bilmem, bilgisayardan anladığım için bana sormak istemiş :)Trabzon'a götürmeyi düşünüyormuş. Bu sorunu daha önce deneyimleyen veya tecrübesiyle sorunun kaynağını söyleyebilecek biri var mı? Şimdiden teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

araç powershift mi? öyle ise mekatronik ünitesinde problem vardır selenoid vs gibi birşey de.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Benim bildiğim şanzıan koruma modunda çalışıyor. Tavsirden onu anlıyorum. Mühtemelen şanzıman 4 ileri tork konverterli bir model. Onlarda koruma modu yani servis modu olması gerek.  3 de kalkış yapıyor. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

o zaman önce bağlantıları soketleri kontrol edip sonra kontrol ünitesine bir bakmak gerekir. bazı şanzımanlar motor kontrol ünitesine dahil oluyor en iyi volvo servisi bakar terminal ile.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Şanzıman beynin de de sıkıntı olabilir , benzer sorun arkadaşın focusunda olmuştu garantiden şanzıman beyni değişti 

Yorum bağlantısı
Deniz Arı

Hepinize teşekkür ederim, kendisine ileteceğim yanıtlarınızı.

Dogan Arsiray yazdı:

araç powershift mi? öyle ise mekatronik ünitesinde problem vardır selenoid vs gibi birşey de.

Maalesef bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Devir sensörü buna sebep olabilir mi diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...