İçeriğe Yönlendir

Audi A6 S-Tronic 2.0 TDI 190 PS

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

Bugün muayeneden geçti. Geçeceğinden emindim zaten. Kısa farlar ayarsız dedi kısaca hafif kusur denildi. Tartışmamak için far ayarlarının arabanın otomatik yaptığını söylemedim. Kısaca yazmak için yazıyorlar görüşü belirdi bende.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Geçmiş olsun. Far ayarı otomatik olsun manuel olsun referans ayar yapılır. Sizin araçlarda sanırım servis bilgisayara bağlayıp yapıyor. 
Sonuç olarak far ayarı yapılıyor.

Uzun yolda özellikle yeni araçlarda ayarsız far çok görüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Evet, farlara ayar yapılıyor, araç sonra buna göre ayar yapıyor diye biliyorum ben de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Aracınızda far yönünden sorun yoktur muhtemelen. Ben muayene istasyonlarında far ayarına baktıkları cihazın kalibrasyon veya ayarlarının bozuk olduğunu düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Tuvtürk e göre Türkiye de farı ayarsız olmayan araç var mı? Kendileri yapsın, yan istasyonda ayarsız yazarlar. 

Ayar var referans, sonrasını seviye sensörlerine göre otomatik yapıyor. Yani ayarsız çok vardır bunda ayar yok deyip yapılmayan... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Koray Demir yazdı:

Aracınızda far yönünden sorun yoktur muhtemelen. Ben muayene istasyonlarında far ayarına baktıkları cihazın kalibrasyon veya ayarlarının bozuk olduğunu düşünüyorum.

Ben de.. far ayarı bozukluğunun ekrana girer girmez otomatik yazıldığını düşünüyorum :)

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Farlar aynı far hiçbir işlem yapılmadı ve herhangi bir kaza oluşmadı. Bir muayeneden kısa farlar hafif kusurlu, bir sonrakinden kusursuz olarak geçiyorum bu durumun başkaca izahı olamaz.

20’li yaşlarda akılları bir karış havada genç teknisyen çocuklar ergen seviye online bilgisayar oyunlarından felan bahsediyorlar birbirlerine “kaç araç çıkarttın la bebe sigara molasında görüşürüz” şeklinde hitaplar daha karakterleri tam olgunlaşmamış.. Ellerinde muayene raporuna esas kontrol formu oradan işaretleyip kafasına göre tik atıyor garibim.. Bazı muayeneden geçemeyen araç sahiplerinden mesai çıkışını bekleyip takip edip saldıranlar mı dersin darp edilenler olmuş aralarında.. İşlerini severek yapmıyorlar ve memnun olmadıkları halde mecburen çalışıyorlar acıdım biraz hallerine neredeyse muayene sonunda bahşiş verecektim.
Bunu neden anlattım Tüvde kurumsal olarak sorun var daha kalifiye ve profesyonel eleman çalıştır. Cihazları ve teknolojini iyileştir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bir ara muayene öncesi far ayarı yaptırıp giderdim, hep ayarsız dediler. İlk defa ayar yaptırmadan gittiğimde farlar ayarsız diye madde yoktu.

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bazı kusurların teknik değil istasitiği doldurmak için yapıldığı çok belli

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Çağlar Bayur yazdı:

bazı kusurların teknik değil istasitiği doldurmak için yapıldığı çok belli

Katılıyorum. Bizim yörede mesela kusurlu araba boldur. O yüzden mi bilmem benim arabalarıma genelde gereksiz kusur yazmadılar pek..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emre Şimşek yazdı:

Katılıyorum. Bizim yörede mesela kusurlu araba boldur. O yüzden mi bilmem benim arabalarıma genelde gereksiz kusur yazmadılar pek..

ekmek parası personelin de elinden birşey gelmez tabii

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

ekmek parası personelin de elinden birşey gelmez tabii

Çok gariban çocuklar var aralarında. Peki Tüv’ün kusurunu bulunca istasyon yerine bulana performans/prim olabiliyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Önder Özcan yazdı:

Motor no okunamıyor 😑

Klasik.

S65 motoru taksam kaçak 5-10 sene gider yani :D

• Beğen 1
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Koray Demir yazdı:

Çok gariban çocuklar var aralarında. Peki Tüv’ün kusurunu bulunca istasyon yerine bulana performans/prim olabiliyor mu?

kusur bulamayana iş verilmiyordur belki, prim ne kelime

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Koray Demir yazdı:

Farlar aynı far hiçbir işlem yapılmadı ve herhangi bir kaza oluşmadı. Bir muayeneden kısa farlar hafif kusurlu, bir sonrakinden kusursuz olarak geçiyorum bu durumun başkaca izahı olamaz.

20’li yaşlarda akılları bir karış havada genç teknisyen çocuklar ergen seviye online bilgisayar oyunlarından felan bahsediyorlar birbirlerine “kaç araç çıkarttın la bebe sigara molasında görüşürüz” şeklinde hitaplar daha karakterleri tam olgunlaşmamış.. Ellerinde muayene raporuna esas kontrol formu oradan işaretleyip kafasına göre tik atıyor garibim.. Bazı muayeneden geçemeyen araç sahiplerinden mesai çıkışını bekleyip takip edip saldıranlar mı dersin darp edilenler olmuş aralarında.. İşlerini severek yapmıyorlar ve memnun olmadıkları halde mecburen çalışıyorlar acıdım biraz hallerine neredeyse muayene sonunda bahşiş verecektim.
Bunu neden anlattım Tüvde kurumsal olarak sorun var daha kalifiye ve profesyonel eleman çalıştır. Cihazları ve teknolojini iyileştir.

Far ayarı yaptırıp muayenede farlardan hafif kusurlu geçmişliğim vardır.Ayar yaptırmasam belki tutardı :D 

Bundan en çok ben muzdaribim.Devlet dairelerinde işlerim çok oluyor.Ya ben tez canlıyım yada karşılaştıklarım kağnıdan yavaş.Özellikle belediye tapu ve vergidairesinden çok şikayetçiyim.Cimere yazayım dedim, artık cimerde takmıyor.Bir laf vardır.O ona oda başkasına buyuruyor.Herkesin elinde telefon.Belediye tam evlere şenlik.Bizim burda tuvturkdeki arkadaşlar çok iyi.Tecrübeliler.Lağbali dengesiz hareket ve davranışları yok.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Motor no okunamıyor [emoji58]
Klasik.

İlk kez bende yazmadı. Bir önceki muayene evrakı var onda yazıyor. Şimdi bende yazmıyor. İlahi komedya [emoji23]
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Ben de muayene yeni yaptırdım, dinamik led far var araçta baktım direksiyonu en sola kıvırmış far testini yapıyor. Haliyle yapıştırdı hafif kusur:kısa farlar ayarsız. Laf da anlatmadım artık😷. Gerçekten, tam komedya 😁

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben de muayene yeni yaptırdım, dinamik led far var araçta baktım direksiyonu en sola kıvırmış far testini yapıyor. Haliyle yapıştırdı hafif kusur:kısa farlar ayarsız. Laf da anlatmadım artık[emoji40]. Gerçekten, tam komedya [emoji16]

Ağır kusur vermesi gerekirdi o durumda [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Arda Bülent Güzel

Bugün otobanda lastiği yardık nasıl oldu bilmiyorum ya lastikte kusur vardı yada biz önceden bir yere vurduk onun hasarı basınç etkisiyle yırtıldı. Bir yıllık lastik 15.000 km anca yapmıştır.

59c593eb7fd898b9a48935a18ac41f9a.jpg

8a4dfb7cd1645ca6bb298709d9c7831e.jpg

c0582fb30b020c6fdc2f8283b55b1af0.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Benim anlamadığım 2-3 km otobanda anca lastiğin üzerinde gitmişimdir. İnanılmaz derecede iç yanakta aşınma vardı. Dış yüzeyde resimde belli oluyor bir nebze. Aldığım yere götürdüm firma inceleyip bize bilgi verecekmiş.

Geçmiş olsun abi

Teşekkürler Serdar kardeşim
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Geçmiş olsun abi, oradan bir darbe almış parça kopmuş belli fotoğraftan. Allahtan çok süratli iken olmamış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...