İçeriğe Yönlendir

Audi A6 S-Tronic 2.0 TDI 190 PS

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Geçmiş olsun, sıkıntısız atlatmanız da çok güzel. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Çok geçmiş olsun. 500 metre bile gitsen o lastiğin o şekilde kalması mucize diyeyim. Bende direk yarıldı lastik tır solluyordum araba değişik tepki vermeye başladı. 500 metre de durdum baktım lastik pert.

Gözüm yok arabayı ne zaman görsem masallah diyorum forumda en begendigim araba :) Nazara geliyor bu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Abi çok geçmiş olsun bizim de başımıza geldi benzer bi yarılma A6 da, lastik yanağı ince diye içeride bi balon falan vardı da o mu sürat artınca gümledi acaba? Kaç km hız ile oldu bu olay 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

oto yolda olması ilginç. ankara çayyolu asfaltı olsa neyse :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun Abicim, Allah'tan yüksek hızda patlamamış. Bu arada yanak bir yere sürtmüş park ederken vs darbe almış olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Çok geçmiş olsun hocam, çok şükür hızlı değilmişsin. Göz fenadır hocam, Allah korusun... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Geçmiş olsun abi, oradan bir darbe almış parça kopmuş belli fotoğraftan. Allahtan çok süratli iken olmamış.

Avukatım valla darbe aldığı bellide ne darbesi onu bulamıyoruz. Keskin bir nesne ile yapılmış olma ihtimali yüksek duruyor.
Çok geçmiş olsun. 500 metre bile gitsen o lastiğin o şekilde kalması mucize diyeyim. Bende direk yarıldı lastik tır solluyordum araba değişik tepki vermeye başladı. 500 metre de durdum baktım lastik pert.

Gözüm yok arabayı ne zaman görsem masallah diyorum forumda en begendigim araba default_smile.png Nazara geliyor bu.

Teşekkürler Metin üstadım. Sizede geçmiş olsun.
Dışardan keskin bir nesne ile zarar verilmiş gibi
Abi çok geçmiş olsun bizim de başımıza geldi benzer bi yarılma A6 da, lastik yanağı ince diye içeride bi balon falan vardı da o mu sürat artınca gümledi acaba? Kaç km hız ile oldu bu olay 

Aslında süratta yoktu Bahadır kardeşim. 110-120 ile gidiyordum aslında. Lastik inanılmaz derecede sıcaktı el değmiyordu. Balon olabilir belki ama sanki keskin bir nesne ile zarar verilmiş gibi duruyor lastik
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
oto yolda olması ilginç. ankara çayyolu asfaltı olsa neyse [emoji4]

Sabah çocuğu okula götürüyordum evimin önünden otobana girdim 15 km sonra diğer çıkıştan çıktım. Aslında en ufak bir sarsıntı filan yoktu. Sabah ilk çalıştırmada aslında uyarı verdı araç basınç uyarısı bende vida filan girmiştir oğlanı bırakayım okula sonra lastikçiye giderim diye düşümdüm. Bu geldi başımıza
Geçmiş olsun Abicim, Allah'tan yüksek hızda patlamamış. Bu arada yanak bir yere sürtmüş park ederken vs darbe almış olabilir.

Sonradan lastikcinin söylediği teker inince jant yanağın üstünde yürümüş o izler ondan dediler. Teşekkürler Selçuk iyi dileklerin için
Çok geçmiş olsun hocam, çok şükür hızlı değilmişsin. Göz fenadır hocam, Allah korusun... 

Saol Furkan hocam
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Arda Bülent Güzel yazdı:

Sabah ilk çalıştırmada aslında uyarı verdı araç basınç uyarısı bende vida filan girmiştir oğlanı bırakayım okula sonra lastikçiye giderim diye düşümdüm. Bu geldi başımıza

Hocam araba söylemiş aslında, inip baktın mı lastik havasına? Yoksa bakmadan mı devam ettin?

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Hocam araba söylemiş aslında, inip baktın mı lastik havasına? Yoksa bakmadan mı devam ettin?

Furkan araba her zaman söylüyor basınç uyarısı bende vida girmiştir diye devam ediyorum. İşim bitince lastikçiye gidip yaptırıyorum. Şimdiye kadar 50 kere olmuştur tüm arabalarımda bu durum.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Uyarı verince benim hemen yaptığım benzinciye girip hava basıp uyarıyı sıfırlamak. herkesin aklında olsun. Ayrıca bagajda da pompa olsun. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Lastik sensörüm yok :( Eskisinde vardı. Şimdi her sabah ve aklıma geldikce arabayı inceliyorum :( 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Geçmiş olsun. Bazen oluyor böyle şeyler. Takılmamak lazım olan olmuş nasıl olsa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Uyarı verince benim hemen yaptığım benzinciye girip hava basıp uyarıyı sıfırlamak. herkesin aklında olsun. Ayrıca bagajda da pompa olsun. 

İyide hocam en yakın benzin istasyonu 4 km ilerde okula yetişmem lazım. Ve herzaman uyarı verince genellikle vida çıkıyor. Birde okula yetişmeniz lazım bankanın kapanmasına 10 dakika var mesela siz hemen benzinciyemi gidiyorsunuz yoksa işiniz bitincemi gidiyorsunuz. Bizimde aklımızda işimiz olmayınca gitmek.
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Arda Bülent Güzel yazdı:

Furkan araba her zaman söylüyor basınç uyarısı bende vida girmiştir diye devam ediyorum. İşim bitince lastikçiye gidip yaptırıyorum. Şimdiye kadar 50 kere olmuştur tüm arabalarımda bu durum.

Şunun için sordum, acaba çok mu inikti lastik, çok inik olduğu için yanaklara iyice oturdu sonrası zaten en ufak taş bile parçalamış olabilir

2 hafta önce benimde uyarı verdi, direk durdum baktım belirgin fark yok, havaları düzelttim devam ettim, geçen gün yine verince detaylı baktım vida girmiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Geçmiş olsun. Bazen oluyor böyle şeyler. Takılmamak lazım olan olmuş nasıl olsa.

Aynen takılmıyorum zaten. Ben böyle olaylardan iyi şeyler düşünüyorum mesela lastik yarılmasa 10 dakika erken gitsem gideceğim yerde belki bir kaza olacak. Ondan kurtuluyorum belkide diye kendimi rahatlatıyorum. Teşekkürler iyi dilekleriniz için

Hocam birde bence geçmiş olsun demek bazen akıl vermekten daha mutlu ediyor insanı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Şunun için sordum, acaba çok mu inikti lastik, çok inik olduğu için yanaklara iyice oturdu sonrası zaten en ufak taş bile parçalamış olabilir
2 hafta önce benimde uyarı verdi, direk durdum baktım belirgin fark yok, havaları düzelttim devam ettim, geçen gün yine verince detaylı baktım vida girmiş

Şöför tarafının arkasındaki lastikti çok inik olsa idi kesinlikle dikkatimi çekerdi. Büyük ihtimalle keskin bir cisimle yırtıldı. Delik çok küçüktü yola çıkınca basınç deliği büyüttü diye düşünüyorum. Yoksa uyarı görünce bakarım genelde çocuğun okulu ve sınavı vardı birazda geç kalınca uyarıyı çokta dikkate almadım. Canımız sağolsun paranın çıkacağı varmış. Sağlığımıza birşey olmasında paramız gitsin. Ama gerçekten arabama bir daha aşık oldum. Otobanda en ufak bir yoldan sapma olmadı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

1- Bu kahverengi renk çok göze geliyor. Mondeodan biliyorum. Arabadan nazar duasını eksik etmeyin.

2- Geçmiş olsun araç sizi uyarmış, siz kulak asmayınca lastik gitmiş.

3- yıllardır aracında elektrikli pompa taşırım. Bir defa lastiğim gitti mk4 hemen sensör taktım ikinci lastiği kurtardım.

4- kışlık lastikleri jsntlarıyla taktırdım. Sensör ilk ötünce resetledim 5 km sonra ölünce hemen kenara çekip baktım sıkıntı yok. Uyarıları dikkate almamız lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Arda Bülent Güzel yazdı:

Hocam birde bence geçmiş olsun demek bazen akıl vermekten daha mutlu ediyor insanı.

Geçmiş olsun +1 

Arda Bülent Güzel yazdı:

İyide hocam en yakın benzin istasyonu 4 km ilerde okula yetişmem lazım. Ve herzaman uyarı verince genellikle vida çıkıyor. Birde okula yetişmeniz lazım bankanın kapanmasına 10 dakika var mesela siz hemen benzinciyemi gidiyorsunuz yoksa işiniz bitincemi gidiyorsunuz. Bizimde aklımızda işimiz olmayınca gitmek.

Öyle bir durumda da kaldım. baktım çok inmemiş 20 lerde gibi. sık sık inip bakarak vardım. Neyse jantta hasar yok lastik değişir.

Bütün bunlara rağmen olur mu olur tabi.

Bagajda pompa da var benzinci uzak olursa B planı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Geçmiş olsun.. Büyük bir musibete sebep olmaması en güzel teselli :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Arda Bülent Güzel

Bugün aklımda olan, arka stopların içine su ve toz girmesini önleyen parçanın üzerinde olan ve benim aracımı yıkarken kopardıkları parçayı çıkmacıda buldum. Parça 2013 model Audi a6 dan çıkınca, parça benim araca uymadı.
bende yumuşak olan ve gerekli olan parçayı maket bıçağı ile keserek benim arabanın parçasına kesip çıkardığım parçayı hızlı yapıştırıcı ile yapıştırdım.

2beec6189d252c9f3415983abc246730.jpg
abf362e72339723303113f699e0a3a04.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Arda Bülent Güzel

Konuyu hortlatayım dedim. Araca pandemiden dolayı binmeye binmeye sürmeyi unuttuk. Araç 187.000 km yi geçti. Normalde yılda 25.000 km nin altına düşmeyen kullanımım bu yılki beklenmeyen durumlardan dolayı binemediğimizden 15 ay da 18.000 - 19.000 km anca yaptım.
Aracı aldığımda tüm verileri sıfırlamıştım. Yakıt tüketimi karma kullanım ortalama 7 lt.
Diğer a6 aracımdan yaklaşık 1 litre daha az tüketimi var.
Kendileri ile beraberliğimiz 2-3 yıl daha sürecek gibi. Bir yandanda fazla kullanmadığımızdan dolayı satıp küçük bir şehir aracı almayı planlıyordum. Sonra dünyaya bir dahamı geleceğim diyerek satmaktan vazgeçtim. Buraya güzel bir resmini bırakarak yazıma son veriyorum. Herkese sağlıklı bir yıl dileği ile.,
f6952d94f76cb0c10ae7d79aeaf3a243.jpg

8e39cf7531c1bf239d7e721bd8503921.jpg

• Beğen 23
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Geçmiş olsun hocam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bu renk Audi'ye çok yakışıyor maşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...