İçeriğe Yönlendir

Audi A6 S-Tronic 2.0 TDI 190 PS

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

Araç bugün ad-blue uyarısı verdi. Opet e gidip Opet’in ürününü alıp koyayım dedim.

Opet te artık kendi ürünü olmayan bir marka satmaya başlamış. Ozaman artık Opet almaya gerek yok. Mecbur 5 lt alıp koyduk.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
adblue nin hepsi aynı bence.

Şehirler arası bir benzin istasyonundan aldım bir ara. Hani bu benzin pompaları gibi adblue basan yerler. Oradaki benzin istasyonu sahibi abi arabana bizim gibi yerlerden alma Opet ten şaşma diye dedi diye opetten alıyordum açıkcası. Yoksa benim için Opet yada başka marka önemli değil ama adamın bir bildiği vardır diye düşünmedende kendimi alamıyorum.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sefa Çelik yazdı:

Bir bildiği var hocam. 

Benim transporterlardan biri adblue'lu. Diğer ikisi normal. Adblue olan tam baş ağrısı. Sürekli sistem arızası veriyor. Depo full, yapılacak km 1500 yazıyor, bir gün sonra bakıyoruz yapılacak km 100.

0 olunca stop ediyor, çalışmıyor. Yazılımla iptal edelim dedik olmadı. Mecbur tüm sistem sökülüp temizlenecek, belki değişecek. Durduk yere masraf. 

Tüm bunların nedeni, dandik yerden adblue alımı. 

Yok daha neler. Adblue bu kadar sorunmudur. Bitince araba gitmiyormu. Çok şaşırtıcı. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sefa Çelik yazdı:

Tecrübeyle öğrenmiş olduk.

Depo dolu olsun veya olmasın, sistem 0 gösterince marş basmıyor. 

Fiat arabalarında marş basıyorsun ama belli bir motor gücünü aşamıyor.  Jeepler, fiatlar ve alfalar bu şekilde çalışıyor. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Sefa Çelik yazdı:

Bir bildiği var hocam. 

Benim transporterlardan biri adblue'lu. Diğer ikisi normal. Adblue olan tam baş ağrısı. Sürekli sistem arızası veriyor. Depo full, yapılacak km 1500 yazıyor, bir gün sonra bakıyoruz yapılacak km 100.

0 olunca stop ediyor, çalışmıyor. Yazılımla iptal edelim dedik olmadı. Mecbur tüm sistem sökülüp temizlenecek, belki değişecek. Durduk yere masraf. 

Remap işi yapanlarda hep görüyorum, adblue iptali filan diye. Yapamıyorlar mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arda Bülent Güzel yazdı:

Şehirler arası bir benzin istasyonundan aldım bir ara. Hani bu benzin pompaları gibi adblue basan yerler. Oradaki benzin istasyonu sahibi abi arabana bizim gibi yerlerden alma Opet ten şaşma dedi 

Bir yol üstü lokantada çorba istemiştim.. 

Çorbada garip bir tad vardı. 

Garsonu çağırdım, siz bunun tadına baktınız mı, garip bir tad var bunda dedim.. 

Abi ben burda hiç çorba içmiyorum dedi :)

• Beğen 4
  • Mutlu 14
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir yol üstü lokantada çorba istemiştim.. 

Çorbada garip bir tad vardı. 

Garsonu çağırdım, siz bunun tadına baktınız mı, garip bir tad var bunda dedim.. 

Abi ben burda hiç çorba içmiyorum dedi :)

Bazen de tersi oluyor.

Pozantı civarında durdum otoyol'daki tesiste, annem tok gelmeyin demişti, karnım aç çorba içeyim dedim, yayla çorbası varmış sadece, dışarıda hiç içeceğim bir şey değil. Garson ısrar etti sen beni dinle diye. Meğer kemik suyuna kuzu etli kıvamlı filan değişik yapıyorlarmış, iki tabak yemiştim.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Selim Bilgin yazdı:

Bazen de tersi oluyor.

Pozantı civarında durdum otoyol'daki tesiste, annem tok gelmeyin demişti, karnım aç çorba içeyim dedim, yayla çorbası varmış sadece, dışarıda hiç içeceğim bir şey değil. Garson ısrar etti sen beni dinle diye. Meğer kemik suyuna kuzu etli kıvamlı filan değişik yapıyorlarmış, iki tabak yemiştim.

pozantı tarafında daşı kaynatıp çorba yapsalar o bile hoşuna gidebilir dağ havası var oralarda ne yapsalar lezzetli :D 

Ali Gök yazdı:

pozantı tarafında daşı kaynatıp çorba yapsalar o bile hoşuna gidebilir dağ havası var oralarda ne yapsalar lezzetli :D 

bu arada nereliydiniz ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Gök yazdı:

bu arada nereliydiniz ?

Alıntılar karışmış, bana mı soruldu? :) Adıyaman ama hayatımın yarısı Mersin-Adana'da geçti.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Bazen de tersi oluyor.

Senin şansına öyle denk gelmiş her zaman gelmez öyle yol lokantası

Bir bildiği var hocam. 

Akaryakıt sahibinin bir bildiği varki alma bizim gibi yerlerden dedi. 3 kuruş fazla olsun iyi marka olsun hatta Audi yetkili servisten alacam bundan sonra.
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Arda Bülent Güzel yazdı:

Senin şansına öyle denk gelmiş her zaman gelmez öyle yol lokantası

Yolda mercimek çorba ya da bildiğim yerde ızgara dışında kolay kolay yemek yemem de denk gelmişti bu. Şimdi oradan geçsem eski yola geçer Tünel'de pirzola yerdim. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selim Bilgin yazdı:

Bazen de tersi oluyor.

Pozantı civarında durdum otoyol'daki tesiste,

Benimki Konya makasındaydı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

bu arada nereliydiniz ?
Pozantıda yücel et mangal var. Ben tavuk pirzolayı daha lezzetli hiçbir yerde yemedim. [emoji3] halbuki bi farklılığı yok ama dediğin gibi havası suyu etkiliyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Aksaray’da Yörükoğlu et mangal var benim yola çıktığımda tek uğradığım yer. Sırf koyun yoğurdu için bile dururum orda

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Arda Bülent Güzel

Tam 1.5 yıl oldu aracı alalı. Genellikle tüm araçlarımı bir yılda değiştirirdim. Gerçekten bu araç beni çok etkilediği için sıkılmadım araçtan. İyi elektrik aldım araçtan. Şu anda 2-3 yıl daha binerim diye düşünüyorum. Bu yıl şehir içinde aracı çok yordum. Dur kalk ve kısa mesafe kullanımı arabayı zorladı diye düşünüyorum. Bu araçlar herzaman dediğim gibi şehirler arası yolculuk araçları. 189.000 km oldu araç. Bir iki ay sonra boya koruma ve seramik koruma yaptıracam. Güzel bir fotosunuda koyalım
099a708fe9528a4500b73585f0c6091c.jpg

• Beğen 19
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selim Bilgin
Selim Bilgin yazdı:

Bu arada @Arda Bülent Güzel abi hayırlı olsun.

Bazı arabaları bir kere alan bir daha başka arabaya binemiyor, A6 da öyle. 2004 V6'sını alacaktım bi ara, ustam bi daha başka arabaya binemezsin demişti.

Çağlar Bayur yazdı:

ustalar böyledir, bazen kendilerini korumaya alabilirler :rofl:

Selim Bilgin yazdı:

Araba da onun zaten, 2 yıl garanti belgesi imzalatıp alacaktım. :D 

Tesadüf gördüm mesajları.

Bunları yazdıktan 6 ay sonra A6 almışım. :D 

Bazı şeyler kafaya girince bir şekilde yapıyorsun demek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Bugün aracımın bakım zamanı. Bakım yaptıralı 10 ay olmuş. 10.000 km yol yapmışım.( vay be dedim yılda 30.000-40.000 km yapan ben 10.000 km anca yol yapmışım 10 ayda.) normalde 15.000 km bir bakım ben 10.000 km bir yaptırıyorum bakımını. Normalde dışarda yaptıracaktım bakımı. Yetkili servisteki arkadaşı aradım. Sen gel dedi dışardaki fiyata yakın fiyat alırım senin için deyince dayanamayıp randevu aldım bakalım ne olacak.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Arda Bülent Güzel yazdı:

Bugün aracımın bakım zamanı. Bakım yaptıralı 10 ay olmuş. 10.000 km yol yapmışım.( vay be dedim yılda 30.000-40.000 km yapan ben 10.000 km anca yol yapmışım 10 ayda.) normalde 15.000 km bir bakım ben 10.000 km bir yaptırıyorum bakımını. Normalde dışarda yaptıracaktım bakımı. Yetkili servisteki arkadaşı aradım. Sen gel dedi dışardaki fiyata yakın fiyat alırım senin için deyince dayanamayıp randevu aldım bakalım ne olacak.

Eco parça kullanmaya başladı Vag servisler. 50-60 bin giden balata yerine 30-40 bin giden balata gibi.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mert Yeldan yazdı:

Eco parça kullanmaya başladı Vag servisler. 50-60 bin giden balata yerine 30-40 bin giden balata gibi.

Garantisi biten araçlar için değil mi?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mert Yeldan yazdı:

50-60 bin giden balata kullandıklarında çıkan fiyatlar sebebiyle kimse servise gitmediği içindir :) 

Şaka bir yana, eskiden servise güvenirdik, hani orjinal parça kullanacak falan diye düşünülürdü. Onlar da sanayiden beter oldu...

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Murat Sahın yazdı:

50-60 bin giden balata kullandıklarında çıkan fiyatlar sebebiyle kimse servise gitmediği içindir :) 

Şaka bir yana, eskiden servise güvenirdik, hani orjinal parça kullanacak falan diye düşünülürdü. Onlar da sanayiden beter oldu...

Orjinal parça diye geçiyor zaten. Sadece Eco deniyor.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mert Yeldan yazdı:

Orjinal parça diye geçiyor zaten

Ama orjinal parçaya orjinal deme sebebimiz uzun ömürlü olması, e ömrü kısa olunca, üzerinde ne yazdığı çok mühim değil gibi. Tamam özellikle bazı bakımları km'ye göre değil de takvime göre yapmak zorunda olan kullanıcı çok, onların işine yarar belirli ölçüde (fren balatası değil ama işlerine yarayacak olan :) ) ama genel olarak baktığımızda hoş değil. Tabi bu vag'a özel mi? Bence hayır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Murat Sahın yazdı:

Ama orjinal parçaya orjinal deme sebebimiz uzun ömürlü olması, e ömrü kısa olunca, üzerinde ne yazdığı çok mühim değil gibi. Tamam özellikle bazı bakımları km'ye göre değil de takvime göre yapmak zorunda olan kullanıcı çok, onların işine yarar belirli ölçüde (fren balatası değil ama işlerine yarayacak olan :) ) ama genel olarak baktığımızda hoş değil. Tabi bu vag'a özel mi? Bence hayır. <

Bir tanıdıkta benzinli Nissan Qashqai var, geçen yıl 4 yaş üzerine bakım kampanyasından 400 liraya bakım yaptırdı serviste. Ben dışarıda mann filtre taktım, o serviste motrio filtre taktı. Onunki servis bakımlı, benimki sanayide bakım yapıldı. 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...