İçeriğe Yönlendir

Audi A6 S-Tronic 2.0 TDI 190 PS

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

Bu parça olayını yetkili servise sordum aldığım cevap şu şekilde vw servislerinde yıllardır olan durum. Müşteriye soruyorlar böyle parça bu fiyat böyle parça bu fiyat kararı müşteriye bırakıyorlar dedi. Ancak kesinlikle Audi de böyle bir olay yok kalite tek ve tek parça kullanıyoruz dedi. Genel merkezi arayıp öğrenebilirsin de dedi. Ve sözüne çok itimat ettiğim bir arkadaşım.

Şimdi bakımdan çıktı araç yapılanlar ;

- 5 lt yağ konuldu
- mazot filtresi değişti
- yağ filtresi hava filtresi değişti
- sanrauf bakımı ve yağlanması yapıldı
- yağ kaçağı varmı bakıldı şükür yok
- fren hidroliği değiştirildi.
- bir iki küçük iş vardı onlar yapıldı.

1.600 TL verilip yetkili servisten çıkıldı ...

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Arda Bülent Güzel yazdı:

Bu parça olayını yetkili servise sordum aldığım cevap şu şekilde vw servislerinde yıllardır olan durum. Müşteriye soruyorlar böyle parça bu fiyat böyle parça bu fiyat kararı müşteriye bırakıyorlar dedi. Ancak kesinlikle Audi de böyle bir olay yok kalite tek ve tek parça kullanıyoruz dedi. Genel merkezi arayıp öğrenebilirsin de dedi. Ve sözüne çok itimat ettiğim bir arkadaşım.

- 5 lt yağ konuldu
- mazot filtresi değişti

Golf 7 1.6 TDI 75000 bakımına 1358 TL vermiştim. Mazot filtresi de yoktu herhalde. Sizinki maşallah iyiymiş . 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Arda Bülent Güzel yazdı:

- 5 lt yağ konuldu
- mazot filtresi değişti

Baya iyi rakam. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Arda Bülent Güzel yazdı:

Bu parça olayını yetkili servise sordum

servisler de 2 türlü parça olabilir, birisi filo anlaşması için diğeri müşteri. müşteriye de herşey söylenmez. inkar iyidir :)

asıl hadise filo parçasının müşteriye, müşteri rakamı ile fatura edilmemesidir.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Çağlar Bayur yazdı:

servisler de 2 türlü parça olabilir, birisi filo anlaşması için diğeri müşteri. müşteriye de herşey söylenmez. inkar iyidir :)

Mahmut Yıldız yazdı:

Bir tanıdıkta benzinli Nissan Qashqai var, geçen yıl 4 yaş üzerine bakım kampanyasından 400 liraya bakım yaptırdı serviste. Ben dışarıda mann filtre taktım, o serviste motrio filtre taktı. Onunki servis bakımlı, benimki sanayide bakım yapıldı. 

Bu örnekte olduğu gibi, 400 liraya serviste bakım yapılıyor. Araç da orijinal servis bakımlı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
servisler de 2 türlü parça olabilir, birisi filo anlaşması için diğeri müşteri. müşteriye de herşey söylenmez. inkar iyidir [emoji4]

Şimdi size Mehmet Özyürek servise sizin yanınıza gelse sizin her dediğinize inanır değilmi.
Bana bu sözleri söyleyen de aynı sizin ile emmi gibi arası olan biri. Bende arkadaşımın her sözüne inanırım .
her lafına kefil olacağım bir dostum yetkili servisteki arkadaşım.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Arda Bülent Güzel yazdı:

Şimdi size Mehmet Özyürek servise sizin yanınıza gelse sizin her dediğinize inanır değilmi.
Bana bu sözleri söyleyen de aynı sizin ile emmi gibi arası olan biri. Bende arkadaşımın her sözüne inanırım .
her lafına kefil olacağım bir dostum yetkili servisteki arkadaşım.

serviste çalışsam ben de yazmazdım normal . herşey söylenmez.

ticari olarak da servisin ayakta kalması gerekir, genelde %30-40 filo almadan da çark dönmez.filoya da %25-35 indirim verilmeden gelmezler.

diğer bir husus: mesela filo giriş oranı da %50-60 olursa ceza yazan distribütör de var. birçok etken vardır yani serviste.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ben de bugün audideydim 1600 lira verdim benzer şekilde. Yaş indirimi dediler. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Hocam bir önceki mesajını okuduğumda audide servis uygun olur çekinme yazacaktım, yaptırmışsın bile.
BMW de yağ, yağ filtresi ve hava filtresi 2500 civarı. Mazot filtresi, fren hidroliği, ıvır zıvır derken 5 bine kadar yolu var. 

Benim audinin şase numarasına %25 indirim tanımlanmış. Kim tanımlamış, nasıl olmuş bilmiyorum. Test ettim, tüm sanayiyi dolaştım, en uygun yetkili serviste buldum. Standart bakım keza öyle. Dışarıdan uyguna geldi. 

Hocam bir önceki mesajını okuduğumda audide servis uygun olur çekinme yazacaktım, yaptırmışsın bile.
BMW de yağ, yağ filtresi ve hava filtresi 2500 civarı. Mazot filtresi, fren hidroliği, ıvır zıvır derken 5 bine kadar yolu var. 

Benim audinin şase numarasına %25 indirim tanımlanmış. Kim tanımlamış, nasıl olmuş bilmiyorum. Test ettim, tüm sanayiyi dolaştım, en uygun yetkili serviste buldum. Standart bakım keza öyle. Dışarıdan uyguna geldi. 

Dediklerimi dışarda yaptırsam
Mesela
yağ. 400 TL
Mazot filtresi 250 TL
Hava filtresi. 150 TL
Yağ filtresi. 150 TL
Fren hidroliği. 150 TL
Ivır zıvır iş. 100 TL
İşcilik. 250 TL

Toplam. 1450 TL tutardı.

Ha bu arada bilgisayar a bağlanıp son yüklemeleri nasıl yaptıracaktım. Birde dpf temizliği yaptılar onu söylemeyi unutmuşum.

Sefa üstad sana yüzde 25 indirimin nedeni zibuzu indirimi tanımlanmıştır.

Sizede hayırlı olsun Hocam.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Beklerken yenilere baktım. Yeni A3 güzel olmuş. Biraz parası olana da Q3 tavsiye edilir.

Yeni GOLF elektrikli hibrite baktım çok harika olmuş. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Ben geçen hafta bakım yaptırırken servisi aradım filtreleri servisten alayım diye başta.

Hava, yağ, mazot ve polen toplam 1000 lira gibi yapıyor, mazot tek başına 450.

Serviste yaptırırsan yaştan %30 zubizu indirimi var. Ama parçayı tek alınca yokmuş, öyle olunca almadım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

araba yaşlanmış tabiii :p

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

araba yaşlanmış tabiii :p

96 model ile gidince üste ne alırız acaba?

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Beklerken yenilere baktım. Yeni A3 güzel olmuş. Biraz parası olana da Q3 tavsiye edilir.
Yeni GOLF elektrikli hibrite baktım çok harika olmuş. 

Hocam a3 görüntü olarak güzel ancak sanki kalitede sınıfta kalmış gibi geldi bana. Biryerlerden çalmışlar gibi. Malzeme kalitesi diğeri daha güzeldi. Q3 gelmiş 1.5 benzinli 4 çeker değil. 700 bin TL ona verene kadar r line tiguan alırım 460 bine
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Fiyat bayağı iyiymiş, geçen yılki bakım faturama baktım polen hariç 700 tl ödemişim. Ford serviste filtrelerde iki tip parça var orjinal ve otosan. Müşteri tercihine bırakıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Arda Bülent Güzel yazdı:

Hocam a3 görüntü olarak güzel ancak sanki kalitede sınıfta kalmış gibi geldi bana. Biryerlerden çalmışlar gibi. Malzeme kalitesi diğeri daha güzeldi. Q3 gelmiş 1.5 benzinli 4 çeker değil. 700 bin TL ona verene kadar r line tiguan alırım 460 bine

Q3 evet 2 çeker doğru diyorsun.

A3 kalitesi içine oturmadım virüslüdür diye olabilir. Panel çok elektronik ve gri boyalı yerler var yüzük çizecek malzeme var gibi geldi.

Bana sorarsan Eski A3 (kırmızı ekranlar) daha da güzeldi. Gittikçe basitleşiyor sanki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Bugün adblue ekledik 8 lt yakın aldı. Birde hidrolik yağı değiştirmiştim bakımda. Borularda hava kalmış havalarını aldırdık frenlerin.
Satılık a6 var. Masrafsız [emoji4]

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

servisler biraz insafa geldi sanırım.

kardeşimin DS 5 için bugün yetkili servisten bakım randevusu aldık.

yağ-filtre bakımı + adblue dolumu + devirdaim 1630 lira...

triger değişimi de ücretsiz yapılacak...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

İş yapamıyorlar. Dışarı servislerle kapışmaya başladılar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ahmet Çankaya yazdı:

Trigerde problem mi var acaba, geri çağırma yapmadan bakıma geleninkini değiştiriyorlar. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Mahmut Yıldız yazdı:

Trigerde problem mi var acaba, geri çağırma yapmadan bakıma geleninkini değiştiriyorlar. 

hiçbir sorun yok, 4 yıl kampanyası varmış, 4 yılı doldurunca ücretsiz değiştiriyorlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ahmet Çankaya yazdı:

hiçbir sorun yok, 4 yıl kampanyası varmış, 4 yılı doldurunca ücretsiz değiştiriyorlar...

Ne güzelmiş, keşke bize de olsa dedirtecek cinsten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Arda Bülent Güzel yazdı:

Satılık a6 var. Masrafsız emoji4.png

101.000₺ peşin kalanı 1000₺ taksitle ömür boyu öderim 😬

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Mahmut Yıldız yazdı:

Ne güzelmiş, keşke bize de olsa dedirtecek cinsten.

Daha önce benim C5 içinde triger kampanyasından faydalanmıştım.

120 bin km. dolunca ücretsiz değiştirmişlerdi.

Ds içinde yapılınca şaşırmadım. Citroen grubunun böyle güzellikleri var...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
101.000₺ peşin kalanı 1000₺ taksitle ömür boyu öderim [emoji51]

Arabayı nereye getireyim [emoji6]
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...