İçeriğe Yönlendir

Audi A6 S-Tronic 2.0 TDI 190 PS

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
Arda Bülent Güzel yazdı:

Bugün servisteki olay. Komedi resmen araçın ekranında uyarı görünüyor ancak hata kodu görünmüyor. Ustalar kafayı yemiş durumda. Bir gün yapmadıkları kalmadı arabaya. 

Ekran arızası olupda o yazı ekrdnda kalmasın sürekli olarak. Başka yazılar veya menüleri gösteriyormu ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

adblue ve dpf in temel mantığını anlamadılar o yüzden anlatamadılar, hata kodu dtc vs başka bir şey, katkını yanma odasına yollanmasını kesintiye uğramsı veya bitmesi başka bir şey. vw nin parçasını bilmiyorum lakin bu depodaki elektriksel bir arıza bence. pompasında, soketinde, anakartında vb.

bu sistemlerin tasarımı hala çok ilkel sanki yarıda bırakılmış gibi imal edrken, tüm markalarda

benz hariç de. benz hariç ! 🙂

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

benz hariç de. benz hariç ! 🙂

benz de arabanın kendisi servisi arayıp çağırıyor, krdei kartını çekiyon, düzelip kendisi geri geliyor, mb forumda oksijen sensörü nasıl temizlenir diye bir konu görülmez mesela

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

İşin kötüsü servis bültenlerini de okumuyorlar mı? Bu uyarı görününce audi nelere bakılması gerektiğini yazmıştır. Yazmamış olması imkansız

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Ekran arızası olupda o yazı ekrdnda kalmasın sürekli olarak. Başka yazılar veya menüleri gösteriyormu ?

Ekran arızası değil üstad. Büyük ihtimal sorun gitti ancak ekranda takılı kalıyor diye düşünüyorum.
İşin kötüsü servis bültenlerini de okumuyorlar mı? Bu uyarı görününce audi nelere bakılması gerektiğini yazmıştır. Yazmamış olması imkansız

İyide herşey servis bülteninde yazmaz ki. Şimdiye kadar ilk kez böyle birşeyle karşılaşılıyor
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Arda Bülent Güzel yazdı:

Ekran arızası değil üstad. Büyük ihtimal sorun gitti ancak ekranda takılı kalıyor diye düşünüyorum.
İyide herşey servis bülteninde yazmaz ki. Şimdiye kadar ilk kez böyle birşeyle karşılaşılıyor

Abi menüyü İngilizce'ye çevirip çıkan İngilizce uyarıyı Google'da aratırsanız mutlaka sonuç çıkar diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Arda Bülent Güzel yazdı:

o hiç olabilir birşey olmaz yahu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Arda Bülent Güzel yazdı:

Böyle bir şeyin yazmasını programlayan mühendis buna sebep olacak şeyleri de bilir. En kötü almanya ile yazışırlar

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Böyle bir şeyin yazmasını programlayan mühendis buna sebep olacak şeyleri de bilir. En kötü almanya ile yazışırlar

Bence bunu yazan mühendis kör olmuştur kör olasıca.

Şu an arabada sorun yok ama arabayı ikna edemiyoz bu mudur yani?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Bence bunu yazan mühendis kör olmuştur kör olasıca.
Şu an arabada sorun yok ama arabayı ikna edemiyoz bu mudur yani?

Servisi özlemiş bizim araba o yüzden Naz yapıyor heralde [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Arda Bülent Güzel yazdı:

Bugün servisteki olay. Komedi resmen araçın ekranında uyarı görünüyor ancak hata kodu görünmüyor. Ustalar kafayı yemiş durumda. Bir gün yapmadıkları kalmadı arabaya. Hata kodu çıkmıyor ama ekrandanda uyarı silinmiyor. Silinmezse ekrandan 900 km sonra motor çalışmaz diye düşünüyoruz. Bakalım yarın ola hayır ola

Arda bey,

Belki servistekiler yapmıştır zaten ama eğer yapılmadıysa size daha önce gönderdiğim forumdaki bilgiler ışığında aşağıdakilerin resetlenmesini sağlayın bir de. Yine düzelmez ise ECU güncellemesi falan vardır belki bir kontrol ettirin. Aslında o forumda bu konuyla ilgili epey başlık var gibi..

IDE04567 -- Resetting of SCR tank level detection

IDE04730 -- Reset SCR lock

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Şimdi bunun bir ölçümü var mı bilmem ama bende Bora varken cc arıza verdi çalışmadı, hata kodu da yoktu. Blok ölçümlerinden (Measuring Blocks- Meas. Blocks) debriyaj ve fren müşirlerini kontrol ettik debriyaj müşiri arıza çıkmıştı. Bunda nasıl bir blok ölçümü vs yapılır da hata bulunur onu da bilemedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Basit uyarılarda hata kodu düşmezki zaten. Örneğin araç balata bitiyor uyarısı verdiğinde bunu arıza kodu olarak atmazki. 
Olayı yanlış mı anladım bilemiyorum ama bu bir çok araçta böyle zaten.

Araç size sıvı bitiyor doldurun diyor. Benzin bitmesi gibi bir şey bu.

Olayın arka planı farklıysa bilemem

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Basit uyarılarda hata kodu düşmezki zaten. Örneğin araç balata bitiyor uyarısı verdiğinde bunu arıza kodu olarak atmazki. 
Olayı yanlış mı anladım bilemiyorum ama bu bir çok araçta böyle zaten.
Araç size sıvı bitiyor doldurun diyor. Benzin bitmesi gibi bir şey bu.
Olayın arka planı farklıysa bilemem

Mustafa bey adblue bittiği zaman doldurun 5.000 km sonra adblue bitecek diyor. Şimdi ise sistem arızası diyor kısaca. Adblue pompası enjektörü deposu veya sensörü arızalı anlamına geliyor. Birinde adblue doldurun diğerinde ise sistemde arıza var diyor. Kısaca farklı şeyler iki şey.

Servis bugünde dönüş yapmadı. Ancak ikame araç verdiler. Beklemedeyiz kısaca[emoji2]
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Siz aracı servisten alın ve 100km kadar kullanın. Probleminiz çözelecek. :) 
(Muhtemelen yapmışlardır ama dpf reset işlemi yapıldıktan sonra)

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Eklenen ad blue ile ilgili olabilir mi?

Bizi taşıyan ford transit 2019 minibus kalitesiz ad blue kondugunda direk motor lambası yakıyor.

O bitip kaliteli bilinen markaların ad blue şu eklenince kendiliğinden ariza lambası sönüyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Siz aracı servisten alın ve 100km kadar kullanın. Probleminiz çözelecek. [emoji4] 
(Muhtemelen yapmışlardır ama dpf reset işlemi yapıldıktan sonra)

Mustafa bey kullanmayla olsa idi çoktan olması lazımdı. Işık yandıktan sonra 150 km yakın kullandım.
Aracı bugün teslim aldım. Araca bilgisayar bağlanarak jenerasyon yapılarak kullanıldı. Ayarlamalar yapıldı ve şükürler olsun çözüldü. Yetkili servisteki arkadaşların ellerine sağlık. 2.5 gün uğraşıldı ve çözüldü. Dün akşam mesaiye kaldılar arkadaşlar ve saat 21.00 gibi haber geldi çözüldü diye. Masraf yok denecek kadar az.
Eklenen ad blue ile ilgili olabilir mi?

Bizi taşıyan ford transit 2019 minibus kalitesiz ad blue kondugunda direk motor lambası yakıyor.

O bitip kaliteli bilinen markaların ad blue şu eklenince kendiliğinden ariza lambası sönüyor

Yetkili serviste ve Opet te koyuyorum adblue yu. Kalitesiz kullanmadım şimdiye kadar diye düşünüyorum. Tabi akaryakıt istasyonu kalitesiz koyuyorsa onu bilemem.
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Üreticilerin dizeli kaldırmaya başlamaları gayet normal.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sorun dizelde değilde emisyon düşürme için kullanılan dpf adblue gibi sistemlerde.

Geçmiş olsun Abi 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Selçuk Bakış yazdı:

Sorun dizelde değilde emisyon düşürme için kullanılan dpf adblue gibi sistemlerde.

Gecmsi olsun Abi 

Yeni modellerde hepsi zorunlu mecbur dpf, adblue... Dizeli gereksiz pahalı ve mantıksız kılıyor binek araçta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Arda Bülent Güzel yazdı:

Mustafa bey kullanmayla olsa idi çoktan olması lazımdı. Işık yandıktan sonra 150 km yakın kullandım.
Aracı bugün teslim aldım. Araca bilgisayar bağlanarak jenerasyon yapılarak kullanıldı. Ayarlamalar yapıldı ve şükürler olsun çözüldü. Yetkili servisteki arkadaşların ellerine sağlık. 2.5 gün uğraşıldı ve çözüldü. Dün akşam mesaiye kaldılar arkadaşlar ve saat 21.00 gibi haber geldi çözüldü diye. Masraf yok denecek kadar az.
Yetkili serviste ve Opet te koyuyorum adblue yu. Kalitesiz kullanmadım şimdiye kadar diye düşünüyorum. Tabi akaryakıt istasyonu kalitesiz koyuyorsa onu bilemem.

teshis neymis peki? yani nedir olay?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Evren Erakçora yazdı:

Yeni modellerde hepsi zorunlu mecbur dpf, adblue... Dizeli gereksiz pahalı ve mantıksız kılıyor binek araçta.

İptal edildi mı sorun kalmıyor 😅

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Evren Erakçora yazdı:

Benzinli araba hiçmi arıza yapmıo 

200 binde bu araba ara sıra bişeyleri çıkar normaldir

Geçmiş olsun temizlendiyse epeyce rahat eder araba

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

teshis neymis peki? yani nedir olay?

servis onu söylemez, birşey söylemişse de gerçek çözümü o değildir... der eski bir çinli tamirici deyişi :fiuw:

geçmiş zaman forumdan birisine, serviste: motorda bir vida var onu ayarladık demişler, aylarca uğraştık yok öyle birşey diye, her arzada vidaya baktırın diye tavsiye yazardı.

• Beğen 2
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Gök yazdı:

Benzinli araba hiçmi arıza yapmıo 

200 binde bu araba ara sıra bişeyleri çıkar normaldir

Geçmiş olsun temizlendiyse epeyce rahat eder araba

Yeni üretim araçları diyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...