İçeriğe Yönlendir

Audi A6 S-Tronic 2.0 TDI 190 PS

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
Selim Bilgin yazdı:

S-tronic = DSG

Bunlarda 7 ileri yağlı var, çok güzel, dayanıklı ve sağlam bir şanzıman.

S tronic dayanıklı ve sağlam ama vw lerdeki dsg sağlam değil, sağlam yapma imkanı var ama yapmıyorlar mi? Bu nasıl iş anlamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Selim Bilgin yazdı:

Bazı arabaları bir kere alan bir daha başka arabaya binemiyor, A6 da öyle. 2004 V6'sını alacaktım bi ara, ustam bi daha başka arabaya binemezsin demişti.

usta doğru söylemiş ama Quattro'dan sonra Allah yardım etsin, neye binsen gözün arkada kalıyor. tabi yol tutuş hastası olana... sürat için başka

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
dsg olarak adlanadırılan değil mi? cvt değil?

Dsg ancak bunun patlayanı yok daha bildiğim kadarı ile. Sıkıntısız
S-tronic = DSG
Bunlarda 7 ileri yağlı var, çok güzel, dayanıklı ve sağlam bir şanzıman.

Aynen Selim üstad.
Yeni aracınız hayırlı olsun, Rabbim kazasız binmeyi nasip etsin.

Teşekkürler zeki bey
Darısı admin beye diyim kaçayım [emoji4]

Amiinnnn
Bu arada [mention=1221]Arda Bülent Güzel[/mention] abi hayırlı olsun.
Bazı arabaları bir kere alan bir daha başka arabaya binemiyor, A6 da öyle. 2004 V6'sını alacaktım bi ara, ustam bi daha başka arabaya binemezsin demişti.

Ben audiciymişim onu anladım ondan sonra çok keyif almadım diğer araçlarımdan
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
S tronic dayanıklı ve sağlam ama vw lerdeki dsg sağlam değil, sağlam yapma imkanı var ama yapmıyorlar mi? Bu nasıl iş anlamadım.

Vw Audi arasında kalite farkı olacak ki Audi yi satabilsin.
Hayırlı olsun :nazar:

Teşekkürler

usta doğru söylemiş ama Quattro'dan sonra Allah yardım etsin, neye binsen gözün arkada kalıyor. tabi yol tutuş hastası olana... sürat için başka

Dediğine Sonuna kadar katılıyorum. Ben 100 km kadar quattro a6 kullandım aklım hala onda. Ama temizi 330 bandında
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Metin Uzunoğlu yazdı:

Yok hocam stronic ile dsg birebir aynı. Sağlamlık konusu versiyona göre değişiyor. Benim sağlam dediğim 7 ileri yağlı versiyondu. A4'lerde de aynı versiyon var artık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Almanların meşhur bir lafı vardır: “Mercedes ve BMW’yi dünyaya satmak için, Audi’yi kendimiz binmek için yaptık”. Herhangi bir Alman’a bu sözün doğru olup olmadığını sorarsanız size yüzünde bir gülümsemeyle ya yaa diye cevap verir. Kalite ve mühendislik için Audi. Sadece mutlu etmiyor aynı zamanda tatmin ediyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Gurbetçilerden duyardım bir çoğu audi hastası,

-abi audi alcam 190pies, 20bin eyro

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Metin Uzunoğlu yazdı:

Aslinda iki markada da isler şanzıman  konusunda ayni. 2.0 ve üstü  motorlara gelince yağlı sistem kullanıyorlar. 1.O 1.4 1.5 1.6 motorlarda kuru dsg var. Audi vw seat skoda  fark etmeksizin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Hayırlı olsun abi,Allah kaza bela vermesin.:nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Serkan Maden yazdı:

Aslinda iki markada da isler şanzıman  konusunda ayni. 2.0 ve üstü  motorlara gelince yağlı sistem kullanıyorlar. 1.O 1.4 1.5 1.6 motorlarda kuru dsg var. Audi vw seat skoda  fark etmeksizin. 

Audi A4 ve üstünde 1.4 TFSI motorda da 7 ileri yağlı var artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Demekki dsg ve türevleri torka dayanıklı olacaksa yağlı olacak
400 nm güzel tork her şekilde yürütür aracı

Vw dsg dolayı para kazanacak. Audi de sorunsuz diye araba satıp para kazanacak.
Abi maşşallah. Hayırlı uğurlu olsun.

Teşekkürler Ali ağam
Almanların meşhur bir lafı vardır: “Mercedes ve BMW’yi dünyaya satmak için, Audi’yi kendimiz binmek için yaptık”. Herhangi bir Alman’a bu sözün doğru olup olmadığını sorarsanız size yüzünde bir gülümsemeyle ya yaa diye cevap verir. Kalite ve mühendislik için Audi. Sadece mutlu etmiyor aynı zamanda tatmin ediyor.

Yazdıklarınızın altına imzanı atarım. Düşüncenize Sonuna kadar katılıyorum.
Hayırlı olsun abi,Allah kaza bela vermesin.:nazar:

Teşekkürler Mehmet kardeşim. İkimizede arabalarımıza sağ Salim binmeyi nasip etsin rabbim
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

eskiden yağlı vardı, sonra kötü o dendi yağsız çıktı, sonra aaa bu daha iyi dendi yağlı çıktı, yağsız çıkınca bu da kötü olacak :rofl:

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kemal Korkmaz yazdı:

Alman halkı darılmasın emoji23.png

sonra onların gönülünü yaparım ben :)

Metin Uzunoğlu yazdı:

Aynen öyle.. Audi S ve RS lerde de  s-tronik var ve bozulmuyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Aynen öyle.. Audi S ve RS lerde de  s-tronik var ve bozulmuyor. 

Bende bozulur şansıma. Bu kadar konuştuktan sonra

[emoji23][emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bizim sirkette A4 Allroad 2.0 tdi quatro var. En cok sikayet kafadan kayma konusunda. Lastik bile degistiler 15 bin kmlerde yine ayni.

4 ceker audi binip bakamadik nedir bu quatro ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Bizim sirkette A4 Allroad 2.0 tdi quatro var. En cok sikayet kafadan kayma konusunda. Lastik bile degistiler 15 bin kmlerde yine ayni.

Sami ilk kez duydum quattronun kafadan bıraktığını. Sürende olmasın sıkıntı.
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sami ilk kez duydum quattronun kafadan bıraktığını. Sürende olmasın sıkıntı.
Daha evvel Subaru biniyordu, muayese ettigi arabalar 4 ceker.

Sirketin arabasi bunlar, ben sagda oturdum surmedim hic. Ama kafadan kaydigina sahit oldum.

Ama motor sanziman yakit tuketimi olarak super otesi, otoyoldan eve gidip geliyor 5 litrelerde tuketim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sami Demirpaz yazdı:

Forumda bi abimiz o yüzden sattı ya a6 4x4ü. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Forumda bi abimiz o yüzden sattı ya a6 4x4ü. 
Gecen sene sonu satildi Subaru, 360 binde. Onla mukayese edince cekis sistemi Subaru nun daha iyiydi diyor hep. Surende isten anlayan titiz birisi.
Sirketin arabasini sirket soforune bile vermiyor [emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Subaru üstüne sistem henüz yok. Japonlar 4x4 işinde çok ileride 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bugün bi Passat'ın kaydığına şahit oldum [emoji849] lastik faktörü olmasın [emoji41]

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İşte aynı lastik kangoda hayatta kopmuyor aynı virajda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...