İçeriğe Yönlendir

Ford Explorer 2002 5.0

Fatih Mustafa Yağcı

Recommended Posts

Fatih Mustafa Yağcı

Arkadaşlar merhaba araçı yeni aldım sayılır ilk uzun yolumu yaptım Allah’a şükür sıfır problemle geri döndük 😊 yalnız şöyle bi durum farkettim şehir içinde kullanırken sorun yoktu çünkü 80km hıza çıkmıyorum uzun yolda şöyle bi durum oldu 80km hıza sabit ulaşınca titreme oluyor biraz gaz verince titreme gidiyor kendi fikrim sanki buji gibi başına böyle bişey gelen var mı yada bilen 

şimdiden teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Büyük ihtimalle lastiklerde balans var. Tekrar balans ayarı yaptırırsanız sorun büyük ihtimalle çözülür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mustafa Yağcı

Hiç bu yönden düşünmemiştim olabilir 60 ve 80km hızlı giderken oluyor çoğunlukla 90ve üstüne çıkınca hiç yok 

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

sadece belirli bir hızda yapıp kesmesi garip geldi, balans olsa titreşimin kesilmemesi lazım hele sürat artınca, ön takımda bir parçadan olabilir mi diye düşünmeye başladım, rotçu bi bakarsa görür vaziyeti

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bahadır Taşpolat yazdı:

sadece belirli bir hızda yapıp kesmesi garip geldi, balans olsa titreşimin kesilmemesi lazım hele sürat artınca, ön takımda bir parçadan olabilir mi diye düşünmeye başladım, rotçu bi bakarsa görür vaziyeti

Balans ara hızlarda da yapabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Balans olur lastik tabanı olur. Direksiyon mu kasa mi titriyor

Birde balansi yüksek hizla yapmıyorlarsa o da farkediyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Fatih Mustafa Yağcı yazdı:

Arkadaşlar merhaba araçı yeni aldım sayılır ilk uzun yolumu yaptım Allah’a şükür sıfır problemle geri döndük 😊 yalnız şöyle bi durum farkettim şehir içinde kullanırken sorun yoktu çünkü 80km hıza çıkmıyorum uzun yolda şöyle bi durum oldu 80km hıza sabit ulaşınca titreme oluyor biraz gaz verince titreme gidiyor kendi fikrim sanki buji gibi başına böyle bişey gelen var mı yada bilen 

şimdiden teşekkürler 

Yüksek ihtimal lastiklerdeki balanssızlığın giderilmesi ile problem gidecektir. 

Yorum bağlantısı
Fatih Mustafa Yağcı
Ersin Gökdemir yazdı:

Yüksek ihtimal lastiklerdeki balanssızlığın giderilmesi ile problem gidecektir. 

Dün tekrar denedim hem gazda hemde benzinde yine yaptı titreme derken araç stop edecek gibi bi titreme oluyor gaz verince kesiyor 

Dogan Arsiray yazdı:

aks olur aks kafası olur hepsi mümkün.

Dün tekrar denedim hem gazda hemde benzinde yine yaptı titreme derken araç stop edecek gibi bi titreme oluyor gaz verince kesiyor 

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Sani Gerşon yazdı:

Balans ara hızlarda da yapabiliyor.

Bahadır Taşpolat yazdı:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Vuruntu yani ateşleme sıkıntısı olabilir 

Yorum bağlantısı
Fatih Mustafa Yağcı
Dogan Arsiray yazdı:

Bos ta dururken de aynı devirde teklenesi lazım.

Boşta çok fazla hissedilmiyor tekleme ama bi çekiş düşmesi var gibi geldi 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...