İçeriğe Yönlendir

Muayene Bitmesine 2 Gün Kala Muayene Yapılır mı?

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhaba lar aracımın muayenesi 11 ay ayın 25 n de bitiyor, ben ayın 23 üne randevu alsam, muayenede sıkıntı olurmu ? Araç muayene yapılır mı yoksa yapmadan geri mi gonderirler ? 

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Murat Öngür yazdı:

Merhaba lar aracımın muayenesi 11 ay ayın 25 n de bitiyor, ben ayın 23 üne randevu alsam, muayenede sıkıntı olurmu ? Araç muayene yapılır mı yoksa yapmadan geri mi gonderirler ? 

Yapılır. Sadece bir sonraki muayene bitiş tarihi ayın 23 ü olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Yapılır. Daha önce bayrama den gelince bir kaç gün önce yaptırmıştım.

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

ben şimdi yeni icat edindim 1 hafta önceye alıyorum muayeneyi, geçerse ne ala, geçmezse araç muayenesiz kalmamış oluyor trafikte, polis uygulaması olupta riske girmektense çok rahatlık oluyor.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Peşpeşe bile girebilirsiniz, sıkıntı olmaz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Bahadır Taşpolat yazdı:

ben şimdi yeni icat edindim 1 hafta önceye alıyorum muayeneyi, geçerse ne ala, geçmezse araç muayenesiz kalmamış oluyor trafikte, polis uygulaması olupta riske girmektense çok rahatlık oluyor.

Böyle bir durum söz konusu değil muayeneden kalırsanız araç trafikten men ağır kusurlu yazısı veriliyor.Muayeneden kalan araç trafikte normalde gezemez polis yakalarsa aracı isterse bağlayabilir.1 aylık muayene tekrarı süresi ücretsiz tekrar muayeneye girmek için sadece yoksa muayeneyi geçememiş araçta rahat rahat trafikte dolaşmanız için değil.Polisler bu duruma ne kadar uyuyor bilmiyorum ama olması gerekende bu.Ağır kusurlu araç adı üstünde trafikte dolaşmaması gereken araçtır.

Murat Öngür yazdı:

İsterseniz 1 ay önce bile yaptırabilirsiniz, son günde.yada geçtikten sonra cezalı tamamen size kalmış.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

İstanbul da tam gününe denk getirmek neredeyse imkansız zaten. Ben de 1-2 gün ya da 1  hafta öncesine falan anca alabiliyorum..

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)
Ahmet Serin yazdı:

1 yıl varken bile yaparlar. Parayı vermek yeterli..

Geçen sanayide denk geldi emekli bir abimiz ne zaman bitiyor muayene bakar mısın dedi, 2020 10. aymış. "Geçen seneler muayene geldi diye gittim yaptırdım sonra oğlan baba daha 1 sene vardı neden yaptırdır dedi" dedi :) İstasyondakiler de uyarmamış daha 1 sene var diye :)

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...