İçeriğe Yönlendir

İ20 Taşma Kabı

Çağatay Kılınç

Recommended Posts

Çağatay Kılınç

Hayırlı günler dilerim. Bi arkadaşımın i20 sinin taşma kabı dibinden delinmiş. Yenisini bulunduğumuz ilçede temin edemiyor. İnternette de çok arattım bulamadım. Var mıdır bildiğiniz bir internet sitesi?

EgqRBx.jpg

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Sunfix ile tamir edilmez mi?
C4 fren hidrolik kabının hem de çıkış borusu kısmını yeniden yaptık sun fix ile 1 senedir sorun yok. Taşma kabı hayli yapılır sanki.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

O kapta basınç oluşuyor mu emin değilim araç bana yabancı. Fotoda dikkat edilirse sanki daha öncesinde dibinde bir yapıştırma yapılmış ve tekrar atmış gibi. Parça kataloğundan kontrol ettim orada da bulamadım garip.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
O kapta basınç oluşuyor mu emin değilim araç bana yabancı. Fotoda dikkat edilirse sanki daha öncesinde dibinde bir yapıştırma yapılmış ve tekrar atmış gibi. Parça kataloğundan kontrol ettim orada da bulamadım garip.
Tamir var gibi. Komple kazınır orası zımpara ile temizlenir yüzeye yapışsın diye etrafına ince çizikler atılır yaranın yaklaşık 2 3 katı alana yayılacak şekilde sunfix ile geçilir bence eskisinden iyi olur.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Ali Darbaz yazdı:

Arabanın modeli

Motor tipi

Üretim yılı lazım. 

2012 model 1.2 motor benzin lpg ali bey.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağatay Kılınç yazdı:

2012 model 1.2 motor benzin lpg ali bey.

Ben sadece parça kodu bulup size verebilirim. Eve ulaşınca hyundai parça listesinden bakayım. 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Ali Darbaz yazdı:

Ben sadece parça kodu bulup size verebilirim. Eve ulaşınca hyundai parça listesinden bakayım. 

Çok sevinirim teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağatay Kılınç yazdı:

Çok sevinirim teşekkürler.

Bi terslik var, benim baktığım i20 planlarında bu tip bir parça yok. Aracın şase numarasını bana özelden gönderebilirmisiniz. Bir şeyler yanlış. 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Ali Darbaz yazdı:

Bi terslik var, benim baktığım i20 planlarında bu tip bir parça yok. Aracın şase numarasını bana özelden gönderebilirmisiniz. Bir şeyler yanlış. 

Ali bey hyundai parça kataloğundan ben de baktım bu parça yok. Birkaç yerde radyatör kasası ile birlikte çıkma gördüm acaba tek satılmıyor mu bu? Bugün zor yarın paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

PP malzeme dir o. o tip tamir çubukları n11 de satılıyor. eritip yama yapıyorsunuz. sunfix taş gibi olur orada olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Bi terslik var, benim baktığım i20 planlarında bu tip bir parça yok. Aracın şase numarasını bana özelden gönderebilirmisiniz. Bir şeyler 

Gönderdim  ali bey.

tarihinde Çağatay Kılınç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

genleşme kabını fana birleştirmip satmayı kim akıl etmişse artık

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

genleşme kabını fana birleştirmip satmayı kim akıl etmişse artık

Abi bu radyatör rezervuarı birde ayrıetten genleşme kabıda var. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

rezevuar olsun fanla beraber satılır mı ayıp

Valla abi tek parça olarak çok baktım , bulamadım parça kodu. :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Valla abi tek parça olarak çok baktım , bulamadım parça kodu. :( 

doğrudur da uygulama yanlış , israf bir plastik bidon için komple fanı değişmek, teknik bir gerekliliği de yok. kabı üreten piyasaya satabilir, özel parçacılara danışmalı. yerli üretim değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

doğrudur da uygulama yanlış , israf bir plastik bidon için komple fanı değişmek, teknik bir gerekliliği de yok. kabı üreten piyasaya satabilir, özel parçacılara danışmalı. yerli üretim değil mi?

Evet yerli üretim bir parça. Parça üzerinde made in turkey yazıyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bence özel parçacılarda bu kap tek bulunabilir, iyi satar potansiyeli var

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Ali Darbaz yazdı:

Uğraşlarınız için teşekkür ederim ali bey arkadaşıma ileteceğim. Ben de bu şekilde bütün buldum tek bidon yok hiç. Çok saçmalık gördüm de bu da ayrı bişe.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...