İçeriğe Yönlendir

Alınık Bilgisayar

Emre Şimşek

Recommended Posts

Emre Şimşek

Bir arkadaşım CD romu olan bir bilgisayar arıyor. Çok pahalı olmayacak. 2. el olabilir. Tavsiyeleriniz, görüşleriniz?

@Sani Gerşon da görsün konuyu dediler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir arkadaşım CD romu olan bir bilgisayar arıyor. Çok pahalı olmayacak. 2. el olabilir. Tavsiyeleriniz, görüşleriniz?

[mention=9941]Sani Gerşon[/mention] da görsün konuyu dediler.
Butce ne?
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

1000 lira altı falan dedi ama o paraya düzgün bir şey alamazsın dedim ben zaten. Ben sorayım, minimum ne kadar olmalı?

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Banada lazım olabilir cd-rom problem değil düz ms-doslu filanda olabilir 300-500 lük bişi 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Sani Gerşon yazdı:

Bunda cd sürücüsü var mı? Bazarlıkla kaç olur?

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Banada lazım olabilir cd-rom problem değil düz ms-doslu filanda olabilir 300-500 lük bişi 

Tükanın önünü kapamayalım :D

A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Ust komsumda su bilgisayar var.
https://www.notebookcheck-tr.com/Acer-Aspire-8930G.11800.0.html
Letgoda benim birseyler sattigimi gorunce bunuda sativer dedi ama henuz ilan koyamadim. 750 tl fiyat istedi. Biraz daha duser bence. Isterseniz sorayim.

Bu da iyi görünüyor. Kaç yılında alınmış acaba? Az çok fikir veriyor. Ben çok karşılaştıramıyorum bunları şimdi :)

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Bu da iyi görünüyor. Kaç yılında alınmış acaba? Az çok fikir veriyor. Ben çok karşılaştıramıyorum bunları şimdi [emoji4]

Yilini bilmiyorum sadece actim baktim. Bir laptop icin epey buyuk. Tasinabilir degil benim acimdan. O yuzden cokta ilgimi cekmedi ama bir ssd ile bu ozelliklerde bilgisayari esime verdim kullaniyor iki senedir. Ogretmen zaten oyun vs isleri yok okul islerini goruyor. Acikcasi bende pek karsilastiramiyorum su an. Tahminim 2005-2007 yillari arasi olsa gerek diye dusunuyorum.
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Emre Şimşek yazdı:

Tükanın önünü kapamayalım :D

Benim para pişin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yilini bilmiyorum sadece actim baktim. Bir laptop icin epey buyuk. Tasinabilir degil benim acimdan. O yuzden cokta ilgimi cekmedi ama bir ssd ile bu ozelliklerde bilgisayari esime verdim kullaniyor iki senedir. Ogretmen zaten oyun vs isleri yok okul islerini goruyor. Acikcasi bende pek karsilastiramiyorum su an. Tahminim 2005-2007 yillari arasi olsa gerek diye dusunuyorum.

18.4 inç'miş. 2008'de çıkmış galiba öyle bir haber var Chip dergisinde.

Bakalım bi, arkadaşın hoşuna mac gitti ama nasıl gelişir bilmiyorum.

Komşunuzun makinanın resimleri olursa yine de güzel bir alternatif olabilir diye düşünüyorum.

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Benim para pişin...

Bizde de tıko para.

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Bizde de tıko para.

Eve gidince bakayim kendiside evdeyse ister resim cekerim. Daha once cektiklerimi bulamadim su an.
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emre Şimşek yazdı:

Bunda cd sürücüsü var mı? Bazarlıkla kaç olur?

CD sürücü mevcut. Gelen para hayra kullanılacak. Ne kadar verirseniz o kadar hayır işlemiş olacağız ortaklaşa.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Dogan Arsiray yazdı:

harici cd rom alsanız.. 😛

Onu takmak için de bir bilgisayar gerekiyor 😅

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Onu takmak için de bir bilgisayar gerekiyor [emoji28]

Telefonu guncelleyince tapatalki yeniden kurdum. Tapatalkin kendine giris yaptigim kullanici adi ve sifreyi hatirlayamiyorum. Bunla ilgili sorunlar yasiyorim. Guc bela bu sabah bir sekilde giris yaptim. Simdide burayi hatirladim. Komsumla gorustum, birazda pazarliga acik ama Sani beyin hayir isi demesinden sebep ben yazmak istemedim. Unuttugum yada onemsemedigimden degil yani. Bilginiz olsun.
Dip not: iphone se icin 13.1.3 guncellemesi ozellikle pilde cok guzel. Fakat tapatalk ve bazi diger programlarda sorunlar cikiyor. Sanirim programlarin guncellenir yakin zamanda.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Sani Gerşon yazdı:

Veriyor muyuz Mac'i?

Ben bu mesajı kaçırmışım. Arkadaş günlerdir hasta işe gelemedi. Ama mac’ten en son office programları nedeniyle vazgeçmişti. Sanırım word excel gibi programlardan dolayı..

Telefonu guncelleyince tapatalki yeniden kurdum. Tapatalkin kendine giris yaptigim kullanici adi ve sifreyi hatirlayamiyorum. Bunla ilgili sorunlar yasiyorim. Guc bela bu sabah bir sekilde giris yaptim. Simdide burayi hatirladim. Komsumla gorustum, birazda pazarliga acik ama Sani beyin hayir isi demesinden sebep ben yazmak istemedim. Unuttugum yada onemsemedigimden degil yani. Bilginiz olsun.
Dip not: iphone se icin 13.1.3 guncellemesi ozellikle pilde cok guzel. Fakat tapatalk ve bazi diger programlarda sorunlar cikiyor. Sanirim programlarin guncellenir yakin zamanda.

Şu bilgisayarın ayrıntılarını alabilir miyiz? İleteyim. Resmi falan var mı?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Cem Işık yazdı:

Mac e ofis yükleniyor neden vazgeçti ki?

Kime sorduysam sorun yaşar dedi abi benim mac tecrübem yok o nedenle hiç müdahil olmadım.

Bildiğiniz Microsoft programları mı?

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Şu bilgisayarın ayrıntılarını alabilir miyiz? İleteyim. Resmi falan var mı?

Bilgisayarin kendisi var. Ozellikleri internette yazanlar. Ram 6 gb yapilmis. Onceki mesajda da dedigim gibi su an tapatalkta sorun yasiyorum ve resim yuklemiyor. Linkte atamiyorum. Bir sekilde islem tamamlanmadan program hata verip kapaniyor. Telefondan gondersem?
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Kime sorduysam sorun yaşar dedi abi benim mac tecrübem yok o nedenle hiç müdahil olmadım.

Bildiğimiz office yazilimi kurulu alette.
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bilgisayarin kendisi var. Ozellikleri internette yazanlar. Ram 6 gb yapilmis. Onceki mesajda da dedigim gibi su an tapatalkta sorun yasiyorum ve resim yuklemiyor. Linkte atamiyorum. Bir sekilde islem tamamlanmadan program hata verip kapaniyor. Telefondan gondersem?

Size özel mesaj gönderdim, bakabilir misiniz?

Sani Gerşon yazdı:
Emre Şimşek yazdı:

Bildiğimiz office yazilimi kurulu alette.

Bunu da öğrenmiş oldum. İletiyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Şimşek

Biraz uzun zaman oldu ama bir sonuca ulaştık çok şükür. Önce Yıldırım Bey’in komşusundan almaya karar vermiştik ama Yıldırım Bey’in babasının rahatsızlanması ve ailecek Bursa’ya gitmeleri üzerine askıya aldık. Yıldırım Bey’in babasına Allah’tan şifalar diliyorum..

Çocuğumuzun bilgisayar gereksinimi devam ettiği için hemen ikinci seçeneğimiz olan i mac’e yöneldik ve Sani Beyle anlaştık. En son iletişime geçmeleri için telefon numaralarını birbirine vermiştim. Umarım alış veriş gerçekleşmiştir.

Herkese yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim ☺️ 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Windows kuruyorum alete şu an. İşlemleri yarına biter sanırım, kargoya veririm bi aksilik olmazsa

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Çok göz koymuştum o bilgisayara ama koyacak yer yok diye yeltenememiştim, hayrını görsünler:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...