İçeriğe Yönlendir

Anker Roav Bluetooth Alıcısı

Celal Aydın

Recommended Posts

Celal Aydın

Merhaba Dostlar,

Bugün Avm’de gezerken tesadüfen şöyle bir ürüne rastladım;

9cd4693ad3896bbaee31d51442a71f7b.jpg

Ürün Klasik Bluetooth alıcısı, fakat benim muzdarip olduğum bir konuyu çözdü, o da;

Eski Bluetooth alıcım (15₺’lik) çakmaklıkta şarjda iken, Abraham Tankının Türbin motoru gibi tiz bir ses çıkarırdı, gaza bastıkça artardı ses.

Bu üründe parazit önleyici mevcut.

Sesi açtıkça bozmuyor, dengeli ve kaliteli bir sese sahip oldu müzikler.

Dahili mikrofon mevcut üzerinde, test yaptım, gayet başarılı.

Kutu içinden uzunca, birbirine yapışık Aux ve Micro Usb kablosu çıkıyor.

Ve de herhangi bir yere sabitleyebilmek için çift taraflı bant kutu içerisinde mevcut.

Üründe pil yok, direkt usb’den besleniyor.

Bağlanma süresi çok kısa, şak diye bağlanıyor.

Sürekli cihaz arıyor bağlanacak, sanırım uyku modu yok aletin.

Benim gibi eski araca sahip, aux girişli, oem sevenler, orijinalliği bozmak istemeyenler için alınabilecek kaliteli bir ürün.

Eski BT cihazım;

23bb3d5e26ba56f7701c3838747e6a62.jpg

Şimdi ben bu eski ürünün şarj kablosu ile aux jakını söktüm, yeni aldığım ürüne taktım ve sonuç;

19cb3d18f4799d651dc5e3e0eef5dd9f.jpg

Maksat kablo kalabalığından, amatörce kurtulmak bir süre.

Profesyonel bir çalışma yapılabilirse zaman ayırıp, Parrot kitleri gibi orijinale yakın bir sonuca varılır.

Ek olarak,

Karanlıkta, gece sürüşlerinde, gözümü kör etmeyen, çakmaklık şarj cihazı da lazımdı, onu da aldım.

Güzel bir ikili oldu.

Dahili Apple Lightning Kablosu mevcut oluşu, led ışığı var ile yok arasında oluşu, “Made For iPhone” ibaresi oluşu tercih sebebim oldu ürünü.

4bc539dd12d8c98f752f226c19830271.jpg

Şimdi sormak istediğim bir husus var,

Bende alışkanlık oldu, çakmaklıkla işim bittiğinde şarj cihazını söküyorum normalde.

Sökmesem ne olur?

Aküye zararı var mıdır?

Yangın tehlikesi yaratır mı?(bu konuda tek bildiğim sigortasının var olduğu ama..???)

Yani şöyle bıraksam, hiç ellemesem diyorum [emoji848]

c401b01260966befe5932516658060a6.jpg

Ya da en kötü, sadece usb yi söküp bıraksam öyle çakmaklıkta...

Siz değerli bilirkişi ağabey ve dostlarımdan aydınlatılmayı bekliyorum,

Saygılarımla.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Anker oldukça kaliteli ve güzel ürünler üreten bir Çinli üretici. Powerbankları da oldukça iyidir.

Güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Adaş hep paracıkları böyle şeylere veriyoruz, taksit taksit göze görünmüyor ama zaman içinde hepsi çöpe gidiyor. Şimdiye kadar aynı amaçla o kadar  çok parça almışım ki, üst üste koymuş olsam adam gibi biri handsfree kitim olacakmış. Çakmaklığa takılanlardan üç tane almışım, direksiyon simidi üzerine takılandan bir tane, aux çıkışına takılandan bir tane, bt kulaklık 1 tane. Orijinal teyp yerine sırf bt özellikli diye double dyn multimedia.... Şimdilerde artık takmıyorum hiç birini, olan müziği orijinal teyp üzerinden  dinliyorum, telefon aramalarında ya durup konuşuyorum, ya da hanıma otomatik yanıt sistemi görevi veriyorum :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Anker oldukça kaliteli ve güzel ürünler üreten bir Çinli üretici. Powerbankları da oldukça iyidir.
Güle güle kullanın.

Mustafa bey çok teşekkür ederim. Daha önce namını duydum Anker’in. Hızlı bağlantı kurması, parazit önleyici özelliğini barındırışı çok iyi.
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Adaş hep paracıkları böyle şeylere veriyoruz, taksit taksit göze görünmüyor ama zaman içinde hepsi çöpe gidiyor. Şimdiye kadar aynı amaçla o kadar  çok parça almışım ki, üst üste koymuş olsam adam gibi biri handsfree kitim olacakmış. Çakmaklığa takılanlardan üç tane almışım, direksiyon simidi üzerine takılandan bir tane, aux çıkışına takılandan bir tane, bt kulaklık 1 tane. Orijinal teyp yerine sırf bt özellikli diye double dyn multimedia.... Şimdilerde artık takmıyorum hiç birini, olan müziği orijinal teyp üzerinden  dinliyorum, telefon aramalarında ya durup konuşuyorum, ya da hanıma otomatik yanıt sistemi görevi veriyorum :D

Abi ben biraz orjinalini bozmama taraftarıyım [emoji1]
Hiç alışkın değilim Multimedia teyplere.
Araç kullanırken karanlık olsun istiyorum kokpit.
Fabrikadan nasıl çıktıysa öyle kalsın.
Double Din teyplerin en kötüsü 1.000₺’den başlıyor, vermem ben o parayı [emoji1]

Alıp alınabilecek en iyi ürünü aldım sanırım, çokta beğendim.
İyi bir elektrikçi ile profesyonel bir çalışma yapılabilir.
Dikiz aynasının oraya konumlandırıp, kablolar gizlenip, bir yerden elektrikle beslenip falan.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Celal Aydın yazdı:

Abi ben biraz orjinalini bozmama taraftarıyım emoji1.png
Hiç alışkın değilim Multimedia teyplere.
Araç kullanırken karanlık olsun istiyorum kokpit.
Fabrikadan nasıl çıktıysa öyle kalsın.
Double Din teyplerin en kötüsü 1.000₺’den başlıyor, vermem ben o parayı emoji1.png

Alıp alınabilecek en iyi ürünü aldım sanırım, çokta beğendim.
İyi bir elektrikçi ile profesyonel bir çalışma yapılabilir.
Dikiz aynasının oraya konumlandırıp, kablolar gizlenip, bir yerden elektrikle beslenip falan.

Multimedyaya alışınca, ekranı kapattığım zaman sanki geceleyin Karadenizin karanlık sularında kaybolacakmışım gibi geliyor :D

Bende 1000 lira vermem diyordum ama şimdi vazgeçmem diyorum :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Multimedyaya alışınca, ekranı kapattığım zaman sanki geceleyin Karadenizin karanlık sularında kaybolacakmışım gibi geliyor [emoji3]

Bende 1000 lira vermem diyordum ama şimdi vazgeçmem diyorum [emoji3]

Karanlık sularda yüzmeyi seviyoruz abi [emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Xiaomi rodmi 2s bu konuda çok başarılı bence. İstanbul için nasıl olur bilmiyorum ancak hem şarj ediyor, hem Bluetoothdan bağlanıyor hemde FM den sesi veriyor. Aux kablo filen hiçbirşeyle uğraşmıyorsunuz sadece çakmaklığa cihazı takıyorsunuz o kadar. İzmir için FM Bandında ben bir sıkıntı yaşamadım seslerde oldukça net geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Xiaomi rodmi 2s bu konuda çok başarılı bence. İstanbul için nasıl olur bilmiyorum ancak hem şarj ediyor, hem Bluetoothdan bağlanıyor hemde FM den sesi veriyor. Aux kablo filen hiçbirşeyle uğraşmıyorsunuz sadece çakmaklığa cihazı takıyorsunuz o kadar. İzmir için FM Bandında ben bir sıkıntı yaşamadım seslerde oldukça net geliyor.

Güzel ürün. Sade ve basit. Lakin Aux gibi verimli, stabil çalışmayacaktır diye düşünüyorum.
İlla bir yerlerde frekans ve cızırtı sorunu yaşanır.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Celal, çakmaklık için ikincil sigorta olabilir, kontağa bağlı veya direk bağlı gibi. Baksana varmı

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kontak birinci kademeyi bul, oradan gelen 12 volt ile çakmak hattına sonradan bağlanacak olan röleye enerji ver. kontak ile açılıp kapansın çakmaklık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Kontak birinci kademeyi bul, oradan gelen 12 volt ile çakmak hattına sonradan bağlanacak olan röleye enerji ver. kontak ile açılıp kapansın çakmaklık

Tamamdır abi çok sağol.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

parrot mki9000 verelim, orjnalliği bozma, ortada kablo falan olmasın, direk telefonu bağla aracın teybine, telefon et mp3 dinle usb tak ne istersen yap :D

ne öyle adaptör falan :D

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
parrot mki9000 verelim, orjnalliği bozma, ortada kablo falan olmasın, direk telefonu bağla aracın teybine, telefon et mp3 dinle usb tak ne istersen yap [emoji3]
ne öyle adaptör falan [emoji3]

Ali abi konum at geliyorum [emoji23]
Var mı cidden, nerde buluruz.
Mikrofon şart ama o zaman.
Anker çinin Sony si olma yolunda bir marka

Oldukça kaliteli bir marka, evet.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Celal Aydın yazdı:

Ali abi konum at geliyorum emoji23.png
Var mı cidden, nerde buluruz.
Mikrofon şart ama o zaman.

Oldukça kaliteli bir marka, evet.

eheheh bende bulursun, direk senin arabayla uyumlu ara kablosuyla hemde, arabayı satınca boşa çıktı evde duruyor :) andro ve ios direk uyumludur, sesli konuşur vs.  mikrofonu kendinin var zati, çift alıcılı gürültü filtreli vs., özelliklerini sitesinde oku göreceksin, yalnız birazcıcık pahalıdır :tongue:

https://www.parrot.com/global/car-kits/parrot-mki-9000

https://www.enderelektronik.com.tr/mki9000-parrot-muzik-aktarim-kiti.html

mki9000.jpg

budur, buna istersen ayrıca ekranı ayrıca alıp takarsın, mavi kutu beyni, portlarından birisi ekran için...

şu ekran

41Ps8vSzbwL.jpgmki9000unit6.jpg

bendekinin tek kusuru sol üstteki kablosuz kumandanın tuşlarındaki boyalar silik o kadar...

buda teyple bağlantı kuran ara kablo, teybe gelen soketi by-pass edip parrota bağlıyorsun, böylece orjinal sistem gibi işliyor alet...

413k3OE9sJL._SX466_.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
eheheh bende bulursun, direk senin arabayla uyumlu ara kablosuyla hemde, arabayı satınca boşa çıktı evde duruyor [emoji4] andro ve ios direk uyumludur, sesli konuşur vs.  mikrofonu kendinin var zati, çift alıcılı gürültü filtreli vs., özelliklerini sitesinde oku göreceksin, yalnız birazcıcık pahalıdır :tongue:
https://www.parrot.com/global/car-kits/parrot-mki-9000
https://www.enderelektronik.com.tr/mki9000-parrot-muzik-aktarim-kiti.html
mki9000.jpg
budur, buna istersen ayrıca ekranı ayrıca alıp takarsın, mavi kutu beyni, portlarından birisi ekran için...
şu ekran
41Ps8vSzbwL.jpgmki9000unit6.jpg
bendekinin tek kusuru sol üstteki kablosuz kumandanın tuşlarındaki boyalar silik o kadar...

buda teyple bağlantı kuran ara kablo, teybe gelen soketi by-pass edip parrota bağlıyorsun, böylece orjinal sistem gibi işliyor alet...
413k3OE9sJL._SX466_.jpg

Çok iyi
Çok tuzlu abi
Baktım da [emoji1]
Ben alana kadar müşteri bulursan acıma, sat [emoji16]

Vay be, gitti ha über.
Hadi hayırlısı olsun
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sağol kardeş, başkası gelir inşallah :)

eve dönünce vericem ilan, tabii sıfır fiyatına olmaz yarısına falan veririm artık..

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Sağol kardeş, başkası gelir inşallah :)

eve dönünce vericem ilan, tabii sıfır fiyatına olmaz yarısına falan veririm artık..

Hele bi ilanı görelim. Land için lazım 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Servet Aydın yazdı:

eve gideyim resim atarım, haftasonu terslik olmazsa evdeyim inşallah...

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bende fiesta için düşünmüştüm ama Ali beydeki pahalı olsn modelden neredeyse navigasyonlu sistemle yaklaşık fiyat olunca caz geçtim. 800~1000 tl aralığında navigasyonu, bluetooh özelliği olan sistemler var.

Servet Aydın yazdı:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bende fiesta için düşünmüştüm ama Ali beydeki pahalı olsn modelden neredeyse navigasyonlu sistemle yaklaşık fiyat olunca caz geçtim. 800~1000 tl aralığında navigasyonu, bluetooh özelliği olan sistemler var.

Abi bende wince cihaz var. Media oynatıcı ama parrot gibi değil Bluetooth kalitesi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Abi bende wince cihaz var. Media oynatıcı ama parrot gibi değil Bluetooth kalitesi. 

Kullanmayınca bilmiyorum ve her bluetooth cihazını sony deki gibi sanıyorum. O zaman hak eder parasını. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bendeki ana ünite navitech marka. Değiştirip Android alsam dahi hali hazırda olan lastik uğultusunu çeker mikrofon. Parrot bu konuda tek diyebilirim. Hatta bende de vardı sanki. Bak aklıma geldi şimdi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...