İçeriğe Yönlendir

E-devletten Görünen Trafik Cezası

Serdar Eser

Recommended Posts

Serdar Eser

E-devletten gelen mail ile cezamı ögrendim martta yazılmış ceza ama beyan gelmedi ve cezayı ödeyemiyorum tebliğat tarihi istiyor nasıl ve nereye ödeyeceğim

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Serdar Eser yazdı:

E-devletten gelen mail ile cezamı ögrendim martta yazılmış ceza ama beyan gelmedi ve cezayı ödeyemiyorum tebliğat tarihi istiyor nasıl ve nereye ödeyeceğim

Adresinize de, yazı ile, tebligat yapılmış olması lazımdır.

Adrese teslimat yapamayınca, mahalle muhtarına bırakabiliyorlar yazıları. Oradan sormanızda fayda olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Serdar Eser yazdı:

Tebligatı bekleyin, e-devlet bildiriminden 1 ay kadar sonra adrese geliyor ona göre indirimli ödersiniz. 
Bu aradaki sürede ne vergi dairesinden, ne internet vergi dairesinden ne de e-devletten cezayı göremiyorsunuz, sisteme düşmüyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Eser

Tebliğat yapılmamış muhtarda bile görünmüyor bekleyelim e-devlete düşeli bşr hafta oldu

Yorum bağlantısı
Ahmet Serin

E devlette ceza makbuz no görünür.
İnternet vergi dairesinde bu cezayı göremezsiniz ama beyanla ödeme kısmına makbuz nosu girilince tüm bilgiler otomatik gelir.
Edevlette gördükten 15 gün sonra makbuz gelir veya hiç gelmez.
Tebligat yapılırsa 15 günlük süre başlar. Yapılmazsa ceza tarihinden 30 gün sonra kesinleşir.
Beyanla ödemeye ne zaman girilirse 15 günlük süre o zaman başlar.
(Abuk sabuk bir uygulama...)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ödemek istiyorsanız tebliğ ile ödeme seçeneğinden size mail gelen tarihi girip ödeyin indirimli şekilde. Beklemek zorunda değilsiniz. Ha derseniz acelem yok beklerim o zaman tebligatı bekleyebilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Yandaki muhasebeci abiye sor :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serdar Eser
Yandaki muhasebeci abiye sor [emoji4] 

Şuan yasta bıyıkları kestiği için
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Serdar Eser yazdı:

Şuan yasta bıyıkları kestiği için

Buraya gir oradan plaka ve tc kimlik no bilgilerinle kartla ödeyebilirsin... 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Serdar Eser yazdı:

Ödemek istediğiniz günün tarihini beyanlı trafik cezası ödeme yoluyla yapabilirsiniz. Benimde e-devlet te cezam görünüyordu oradaki makbuz numarası ile girdiğimde vergi dairesinde görünmüyordu. Tebligat yapılmasını bekledim tebligat yapılınca internet vergi dairesinde göründü öyle ödedim. İster bekleyin ister beyanlı tarfik cezası ödeme yoluyla ödeyin, tercih sizin.

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Tebliğat yapılmamış muhtarda bile görünmüyor bekleyelim e-devlete düşeli bşr hafta oldu
Tebligat kısmına tebligat yapılmadı yada ödeme yapılan gün gibi bişey seçip ödeme yaptım bende o tarz bir seçenek vardı diye hatırlıyorum ki ödemeyi yaptım
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli
Ahmet Serin yazdı:

E devlette ceza makbuz no görünür.
İnternet vergi dairesinde bu cezayı göremezsiniz ama beyanla ödeme kısmına makbuz nosu girilince tüm bilgiler otomatik gelir.
Edevlette gördükten 15 gün sonra makbuz gelir veya hiç gelmez.
Tebligat yapılırsa 15 günlük süre başlar. Yapılmazsa ceza tarihinden 30 gün sonra kesinleşir.
Beyanla ödemeye ne zaman girilirse 15 günlük süre o zaman başlar.
(Abuk sabuk bir uygulama...)

Ben böyle yaptım geçenlerde.Tebligatı beklemedim.Sonrasında posta geldi.Gidip almadım bile.Ama bana ne bir sms nede mail geldi.Tamamen tesadüf edevlete girince gördüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Eser

Evet ödemeyi yaptım beyan tarihine bugünün tarihini yazdım kabul etti aslında açıklama bölümünde beyan yapılmadı ise ödeme tarihini ekleyin yazmışlar hepinize teşekkür ederim [emoji2969][emoji2969]

Yorum bağlantısı
Murat Karadağ

Bende dün öndedim. Tebliğ tarihi cezayı ödeyeceğiniz gün ile aynı olsun. İndirimli olarak ödeyebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...