İçeriğe Yönlendir

Sticker Sizce Nasıl?

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Her gün buraya bir sorunla, bir sıkıntıyla geliyorum farkındayım. Kusuruma bakmayın, iş bilmeyince böyle oluyor işte.

Acaba ilk arabam diye ben mi çok pimpirikli davranıyorum bilmiyorum ya da bizim esnafımız gerçekten insanı ayakta mı hallediyor? Benim gibi itiraz edemeyen bir yapıya sahip insanlar galiba kazıklanmaya mahkum.

Ben mi abartıyorum? Yoksa sizce normal mi?

IMG 20191024 151917

Ekran Alıntısı      Ekran Alıntısı 1

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Estetik kaygısı olan biri için kötü
Olsun bişey diyenlere uyar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Ahmet Caliskan yazdı:

Merhaba,

Her gün buraya bir sorunla, bir sıkıntıyla geliyorum farkındayım. Kusuruma bakmayın, iş bilmeyince böyle oluyor işte.

Acaba ilk arabam diye ben mi çok pimpirikli davranıyorum bilmiyorum ya da bizim esnafımız gerçekten insanı ayakta mı hallediyor? Benim gibi itiraz edemeyen bir yapıya sahip insanlar galiba kazıklanmaya mahkum.

Ben mi abartıyorum? Yoksa sizce normal mi?

Ne ile gelirseniz gelin, yeter ki her gün gelin :) Burası sonuçta forum, çok soru sordun gibi bir şey denemez.

Yapıştırırken hata yapılmış, düzeltilmeyecek şey değil tabi ki. Oraya beyaz elektrik bantı çekseniz anlaşılmaz bile :) 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Yusuf Berke yazdı:

Ne ile gelirseniz gelin, yeter ki her gün gelin :) Burası sonuçta forum, çok soru sordun gibi bir şey denemez.

Yapıştırırken hata yapılmış, düzeltilmeyecek şey değil tabi ki. Oraya beyaz elektrik bantı çekseniz anlaşılmaz bile :) 

Sağ olun anlayışınız için. Ne biliyim ben olsam sıkılırdım "bu da hiç bişey bilmiyo" diye :) Buradan öğrene öğrene usta olcam herhalde.

Orayı fark ettiğim için aynı malzemeden istedim adamdan. A4 ebatı kadar aldım. Oraları aynı malzemeyle kapatmayı deniycem. Belki dışarıda gördüklerimizde de var bu detaylar, bu kusurlar ama kendi aracımız gibi bakmadığımız için mi fark etmiyoruz ya da beni mi buluyo anlamadım.

Musa Değerli yazdı:

Estetik kaygısı olan biri için kötü
Olsun bişey diyenlere uyar

Aynı malzemeden elimde var. Kapatmayı deneyeceğim bakalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yeri yanlış, Şanlı bayrağımızın niyet tabi ki kötü değil ancak bu tip kullanımlar için uygun olmadığını düşünüyorum. Ha illaki yapılacak ise tavan en uygun nokta. kirlenmesi daha az olacaktır.

Bir de, Atatürk, Osmanlı veya bayrak gibi manevi değerleri araçların boya göçük gibi yerlerine yapıştıranlar var. 

• Beğen 10
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Servet Aydın yazdı:

Yeri yanlış, Şanlı bayrağımızın niyet tabi ki kötü değil ancak bu tip kullanımlar için uygun olmadığını düşünüyorum. Ha illaki yapılacak ise tavan en uygun nokta. kirlenmesi daha az olacaktır.

Bir de, Atatürk, Osmanlı veya bayrak gibi manevi değerleri araçların boya göçük gibi yerlerine yapıştıranlar var. 

Evet bu da farklı bir bakış açısı. Niyetimiz iyi ama, saygımızdan :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ben yaptırmış olsam, krom bölümdeki ayın geçişini devam ettirirdim

Farın orayı da daha transparan yapar devam ederdim

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Ahmet Caliskan yazdı:

IMG 20191024 151917

Ben olsam Hilal'in iç kısmı ile farın açsını eşitler yapardım daha çık görünürdü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu arada konu dışı, farları yuvarlak. Mercek modifiyesi şahane olur buna

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Servet Aydın yazdı:

Ben yaptırmış olsam, krom bölümdeki ayın geçişini devam ettirirdim

Farın orayı da daha transparan yapar devam ederdim

Evet olabilirmiş. Ama adam daha bunu yapamadı, onu istesem kafayı yerdi herhalde.

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Ben olsam Hilal'in iç kısmı ile farın açsını eşitler yapardım daha çık görünürdü.

Evet olabilirdi. Ama ben de Servet abinin az önce bahsettiği gibi aynı zamanda rötuşu kapatsın diye böyle yaptırdım :) yoksa daha küçük yaptırırdım, farın eninden dışına taşmazdı. Böylece bu yırtılmaları falan da yaşamazdık belki. Tam o yırtığın altında, farın uç kısmında avuçiçi kadar rötuş var. Onu da kapatsın istedim.

Servet Aydın yazdı:

Bu arada konu dışı, farları yuvarlak. Mercek modifiyesi şahane olur buna

Abi aklıma sokma arabayı satsam o kadar etmez herhalde :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Böyle muayeneden de geçilmiyor sanırım. Logoyu ruhsata işletmeniz gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Sani Gerşon yazdı:

Aa bunu bilmiyordum. Fara engel değil diye muayenede sıkıntı olmaz diye düşünmüştüm.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Aracın dış görünüşünün belli bir yüzdesini geçince muayeneden geçmez, ruhsata işletmek gerekir, yazı logo vs var diye

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ahmet Caliskan yazdı:

Aa bunu bilmiyordum. Fara engel değil diye muayenede sıkıntı olmaz diye düşünmüştüm.

Buyrun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Metin Mankal yazdı:

Bence böyle daha güzel..

Yh1iyl.jpg

Fena görünmüyor, deneyebilirim :) 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ahmet Caliskan yazdı:

Evet olabilirmiş. Ama adam daha bunu yapamadı, onu istesem kafayı yerdi herhalde.

Evet olabilirdi. Ama ben de Servet abinin az önce bahsettiği gibi aynı zamanda rötuşu kapatsın diye böyle yaptırdım :) yoksa daha küçük yaptırırdım, farın eninden dışına taşmazdı. Böylece bu yırtılmaları falan da yaşamazdık belki. Tam o yırtığın altında, farın uç kısmında avuçiçi kadar rötuş var. Onu da kapatsın istedim.

Abi aklıma sokma arabayı satsam o kadar etmez herhalde :)

Merceğin maliyeti, halojen H7 olarak el işçiliği ile 500 tlyi bulmaz

Sani Gerşon yazdı:

Geçmez

Metin Mankal yazdı:

Bence böyle daha güzel..

Kesinlikle

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kaputta her türlü sticker ağır kusur, ruhsata da işlenmez kaput. Ay yıldızlı yapışkan çok büyük seçilmiş bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Şanlı Al Albayrağımızın bütünlüğünün bozularak ve formunun değiştirilerek kullanılmasını şahsen doğru bulmuyorum. Bende bayrağımı çok severim ama uygun olmayan malzeme ve uygun olmayan yerde yapmak er geç kabarıp açılacak veya ceza gerektiren kelime birileri zarar verecek. Kaliteli araç kaplama folyoları var ısıtılıp form verilebiliyor. Öyle bir malzeme olsa orası yırtılmazdı yada kesintiye uğramayan kaput,  kapı veya arka kapı camına içten yaptırabilirsiniz daha güzel ve dayanıklı olabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Çağlar Bayur yazdı:

kaputta her türlü sticker ağır kusur, ruhsata da işlenmez kaput. Ay yıldızlı yapışkan çok büyük seçilmiş bence

Evet orada rötuşlu bir yer var. Orayı kapatması için büyük oldu

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

bence önemli olan niyettir asıldığı yer değil, özellikle de türkiye de at(burda araba oluyor tabi) , avrat, silah bunlar en değer verdiğimiz şeylerin başında geldiğinden, yine en değerli varlığımız bayrağımızı en değer verdiğimiz arabanın herhangi bir yerine (abartmadan tabi) güzel göründüğünü düşündüğümüz heryere yapıştırılabilir.  senelerdir kitabımız Kur'an-ı kerim i hep  belden üstü göğüs hizasında taşınmalı, evimizde hep yukarıda durmalı gibi şeyler öğrendik, ama okumasını öğrenemedik. bir tarihçi,din adamının bir televizyon programında söylediğini hiç unutmuyorum. '' keşke Kur'an-ı kerim i cebimizde taşısaydık, arabamızda evimizde herhangi bir yerde,kitaplıkta dursaydı da okumasını,anlamını öğrenseydik'' dedi. İçerisinde ne yazdığını bilmediğin,okumayıp anlamını bilmediğin şeye saygı göstersen ne göstermesen ne anlamı var. zaten en büyük saygısızlığı onun anlamını,değerini bilmemekle yapıyorsun. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Sanırım sorun çözüldü :) Bu hali daha güzel gibi geldi bana.

IMG 20191025 131115

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Daha küçük olarak ve tam ay yıldız olarak kaputun bir köşesine yapılsa olurdu 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...