İçeriğe Yönlendir

Çamaşır Makinesini Tutmasam Yürüyecek

Arif Aykın

Recommended Posts

Arif Aykın

Forumda aradım ama bulamadım. Eminim birçok kişi evinde yaşıyordur fakat artık sıkıldım ben bu durumdan. Çamaşır makinemiz yürüyor hatta 1000 devir sıkmada koşuyor resmen😊 Makine banyo da duruyor bu banyoyu çok kullanmıyoruz nem veya su olmuyor altı. Makine 60x60 dan oluşan kalebodur üstünde duruyor banyo zemini komple bu şekilde. Ayar yapıyorum ayaklardan ama tekrar yürümeye devam ediyor. Var mıdır bu problemi çözebilen😊

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Ayaklarının altına şambrelden lastik kesin ve iyi bir şekilde teraziye alın yinede yürürse amortisörlere bakmanız gerekir.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Uzunoğlu yazdı:

Ayaklarının altına şambrelden lastik kesin ve iyi bir şekilde teraziye alın yinede yürürse amortisörlere bakmanız gerekir.

Altındaki ayaklarda bulunan plastiklerden hariç mi yapayım bu işlemi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Eve gidince resmini çekeyim, altı yapışkanlı zımpara kağıdı gibi şeyler var tam ayakların altına denk gelecek şekilde fayansa yapıştırıyorsunuz bir daha kaymıyor. Bulamazsanız kalın bir zımparadan kesip kendiniz yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Arif Aykın yazdı:

Altındaki ayaklarda bulunan plastiklerden hariç mi yapayım bu işlemi?

Evet o plastikler ile seramik arasına. Plastikler sertleşmiş olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Emre Şimşek yazdı:

Eve gidince resmini çekeyim, altı yapışkanlı zımpara kağıdı gibi şeyler var tam ayakların altına denk gelecek şekilde fayansa yapıştırıyorsunuz bir daha kaymıyor. Bulamazsanız kalın bir zımparadan kesip kendiniz yapabilirsiniz.

Araştıracağım çok teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Amartisörünüz patlamış. Kendinizde yapabilirsiniz ama elinizin yatkın olması lazım. Bir amortisör modeline göre 25 lira ve üstü. Ama bunu işçilkle size 100 liranın aşağısında takmıyor herhangi bir servis. Yetkili servis kaça takıyor onu bilimiyorum. İlk işiniz değiştirmek olsun. Yoksa yine yürümeye devam eder. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Serdar Göktaş yazdı:

Amartisörünüz patlamış. Kendinizde yapabilirsiniz ama elinizin yatkın olması lazım. Bir amortisör modeline göre 25 lira ve üstü. Ama bunu işçilkle size 100 liranın aşağısında takmıyor herhangi bir servis. Yetkili servis kaça takıyor onu bilimiyorum. İlk işiniz değiştirmek olsun. Yoksa yine yürümeye devam eder. 

Nokta atışı tespit. Biz de bu durumu yaşadık. Amortisörleri değişince durum düzeldi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Serdar Göktaş yazdı:

Kendim zaten bakımcıyım problem yok hallederim ben öyleyse amortisörleri kontrol edeyim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Koni tak :)

Amortisör bozuk 

Alçaltalım bi de çipleyelim mi? Çamaşırlar 5dk da hazır 😛

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Alpay Sumer yazdı:

Ayaklarindan biri veya birkaci ayarsiz olabilir. Hepsinin yere esit bastigina eminmisin?

Yok abi hepsi yere aynı basıyor terazi kontrolü de yaptım. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Emre Şimşek yazdı:

Amortisör hepsinde olur mu? Makinanın arkasından mı ulaşılıyor?

Benim anladığım tamamında var. Arka kapak ve üst kapak yeterli olacak gibi yarın müsait olursam söküp amortisör kodu varsa ona bakacağım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Emre Şimşek yazdı:

Amortisör hepsinde olur mu? Makinanın arkasından mı ulaşılıyor?

Üst kapak açılacak. Bir tane üstte bir tane altta var 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ankara’da olsaydınız doğrudan benim Trabzonlu Fatih ustaydı önerirdim. 25 yıldır işin içinde şimdilerde internet fenomeni olmuş durumda videoda anlatmış belki faydası olur bulamadığınız yedek parça konusunda da yardımcı oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Kendim zaten bakımcıyım problem yok hallederim ben öyleyse amortisörleri kontrol edeyim.
Resimli açıklarsanız tamir edince. bize de yardımcı olmuş olursunuz. Teşekkürler
Ankara’da olsaydınız doğrudan benim Trabzonlu Fatih ustaydı önerirdim. 25 yıldır işin içinde şimdilerde internet fenomeni olmuş durumda videoda anlatmış belki faydası olur bulamadığınız yedek parça konusunda da yardımcı oluyor.

Hönkürerek güldüm :)
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Koray Demir yazdı:

Benimki bu kadar aman aman hareket almıyor sadece zeminde kayıyor. Yine de amortisörtleri değiştireceğim inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tahir Ak yazdı:

Hönkürerek güldüm :)

Biraz uçuktur ama teknik bilgisi muazzamdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Koray Demir yazdı:

Biraz uçuktur ama teknik bilgisi muazzamdır.

Arızalarda kendisini izliyorum.

Uçuk muçuk. Adam efsane.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Koray Demir yazdı:

Bu adama şansa "yakalandım" yotube'da. Kendisinden alamadım bi süre kendimi. Efsane anlatıyor ya :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Bu adama şansa "yakalandım" yotube'da. Kendisinden alamadım bi süre kendimi. Efsane anlatıyor ya :D

yutupta yakalaya çamaşır makinesi amortisörü mü yakaldın? gençlk ne halde

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Makineler için satılan ayaklı altlıklardan edinin. Onların ayakları daha sağlam basıyor, hemde yerin yıkanması vs durumunda altı  ıslanmıyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...