İçeriğe Yönlendir

Çamaşır Makinesini Tutmasam Yürüyecek

Arif Aykın

Recommended Posts

Emre Şimşek
Emre Şimşek yazdı:

Eve gidince resmini çekeyim, altı yapışkanlı zımpara kağıdı gibi şeyler var tam ayakların altına denk gelecek şekilde fayansa yapıştırıyorsunuz bir daha kaymıyor. Bulamazsanız kalın bir zımparadan kesip kendiniz yapabilirsiniz.

Ezq35U.jpg

Bu şekilde satıldığını gördüm bugün. Bizimki bazen kayıyordu bununla sabitledik.

Amortisörü makineyi açmadan sipariş etsem? Nasıl uydurabilirim ki?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emre Şimşek yazdı:

Standart mı ki? Bence risk. Elde amortisörle parçayı aramak daha kolay olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Çamaşır makinesi  ( beko )  Amortisörü değiştirmiştim.

Size tavsiyen  parçayı söküp aynısını almanız. 

Sökerken kazanın altını takoz vs yardımıyla askıya alır iseniz amortisör  rahat bir şekilde çıkarıp takabilirsiniz .

Kazanı üstte tutan yaylar var.onları 'da kontrol edin. 

Genelde sıkma işleminde yüksek devirde kazan sağa,sola vurur .

Hiç dikkat ettiniz,mi ? 

Yorum bağlantısı
Ahmet Serin
Ezq35U.jpg

Bu şekilde satıldığını gördüm bugün. Bizimki bazen kayıyordu bununla sabitledik.

Newton değerine ve bağlantı deliklerine göre çok çeşitleri vardır.
Ben onlarca makinenin amortisor vs değiştirdim. Sökmaden almayın.
Yeni modellerde kazan kaynaklı olabilir. Bu durumda 13.5mm matkap ucuyla delerek sökmek gerekir.
Eski modellerde pimlidir. Tırnağına bastırılıp çıkartılır.
Youtube videolarını izleyin.

Bazı modellerin tamir takımı da satılır. Eğer varsa orjinalini değiştirmeyip içini değiştirin. Çünkü takacağınız yan sanayi üsttndeki kadar iyi olmayacaktır.
Arçelik beko bazı modellerde birebir orj parçayı bulabilirsiniz.
Birolticaret.com adresinden bakın. Bulunduğunuz yerde şb. Olabilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ü.Emre Kartal yazdı:

Makineler için satılan ayaklı altlıklardan edinin. Onların ayakları daha sağlam basıyor, hemde yerin yıkanması vs durumunda altı  ıslanmıyor

Örnek fotoğraf vs var mı?

Cengiz Aratemur yazdı:

Çamaşır makinesi  ( beko )  Amortisörü değiştirmiştim.

Size tavsiyen  parçayı söküp aynısını almanız. 

Sökerken kazanın altını takoz vs yardımıyla askıya alır iseniz amortisör  rahat bir şekilde çıkarıp takabilirsiniz .

Kazanı üstte tutan yaylar var.onları 'da kontrol edin. 

Genelde sıkma işleminde yüksek devirde kazan sağa,sola vurur .

Hiç dikkat ettiniz,mi ? 

Sağa sola vurma yok küt küt ses şeklinde fakat sarsıntı mevcut oda içindeki çamaşırdan dolayı sanırım. İçinde birşey yokken sıkma yaptırdım aman aman sarsıntı oluşmuyor.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Arif Aykın yazdı:

Örnek fotoğraf vs var mı?

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/beyaz-esya-altligi-ceksil-tekerlekli-camasir-makinesi-altligi-gri-482196661

Birkaç tipi mevcut, hangisi içinize sinerse onu kullanın. Bunun avantaji çerçevesi yok altını görüyorsunuz, yıkama durumunda su kalırsa çekebilirsiniz altını oynatmadan. Diğer çerçevelilerde tekerlekleri açıp oynatmak lazım su kalırsa koku olabilir çünkü.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)
Emre Şimşek yazdı:Bu şekilde satıldığını gördüm bugün. Bizimki bazen kayıyordu bununla sabitledik.

Teşekkürler resim için amortisör sağlam olsa da bundan uygulayacağım büyük ihtimal. 
Amortisörü söktüğümde üzerinde gördüğüm yazıya göre sipariş verecem bozuksa büyük ihtimal yazı vardır. Bence sende bu şekilde yap.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ü.Emre Kartal yazdı:

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/beyaz-esya-altligi-ceksil-tekerlekli-camasir-makinesi-altligi-gri-482196661

Birkaç tipi mevcut, hangisi içinize sinerse onu kullanın. Bunun avantaji çerçevesi yok altını görüyorsunuz, yıkama durumunda su kalırsa çekebilirsiniz altını oynatmadan. Diğer çerçevelilerde tekerlekleri açıp oynatmak lazım su kalırsa koku olabilir çünkü.

Banyosunda yeri fayans olmayanımız yoktur sanırım. Tasarlayan arkadaş kauçuk tekerlek kullansaymış, ileride kaydırmak daha kolay olurdu.

Biz müşterilerimizin IT kabinetlerinde özellikle kauçuk teker istiyoruz ki, kaygan yüzeylerde tutuş artsın, dönebilsin iyice.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ü.Emre Kartal yazdı:

Banyo sürekli kullanımda değil sadece çamaşır ve lavabosu kullanılmakta. Bundan dolayı böyle bir ürün ihtiyacım yok gibi ama diğer uygulamalar iş görmezse buna bakarım. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Sani Gerşon yazdı:

Banyosunda yeri fayans olmayanımız yoktur sanırım. Tasarlayan arkadaş kauçuk tekerlek kullansaymış, ileride kaydırmak daha kolay olurdu.

Biz müşterilerimizin IT kabinetlerinde özellikle kauçuk teker istiyoruz ki, kaygan yüzeylerde tutuş artsın, dönebilsin iyice.

Tekerlek var üründe ama maliyetten kaçmak için basit bir şey kullanılmış :)  Evde ben şuana kadar hiç ihtiyaç duymadım hareket ettirmek için, zaten tekerleri öyle sürekli hareket ettirmeye dayanır mı bilmiyorum. Ekmek-köfte meselesi, bütçeyi artırmak lazım daha iyi ürünler için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Arif Aykın yazdı:

Teşekkürler resim için amortisör sağlam olsa da bundan uygulayacağım büyük ihtimal. 
Amortisörü söktüğümde üzerinde gördüğüm yazıya göre sipariş verecem bozuksa büyük ihtimal yazı vardır. Bence sende bu şekilde yap.

Makina hangi marka ve kaç senelik.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

2013 Vestel (CMH-XXL 8412 TE) Modeli 8 kg 1200 devir.

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Arif Aykın yazdı:

2013 Vestel (CMH-XXL 8412 TE) Modeli 8 kg 1200 devir.

Çok eski bir makina değil. Amortisörler bozuk olmayabilir. Denge sorunu olabilir.

Hassas bir su terazisi ile tekrar bir kontrol etmende fayda olacaktır.

Birde ayakların bastığı zeminde oynayan fayans falan var mı. Makina nın yerini biraz değiştirip deneyebilirsin.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ersin Gökdemir yazdı:

Çok eski bir makina değil. Amortisörler bozuk olmayabilir. Denge sorunu olabilir.

Hassas bir su terazisi ile tekrar bir kontrol etmende fayda olacaktır.

Birde ayakların bastığı zeminde oynayan fayans falan var mı. Makina nın yerini biraz değiştirip deneyebilirsin.

Yok zeminde oynayan fayans benim tahminimce su akması İçin meğil veriliyor ya bu sebepten hareket ediyor gibi ama öncelik amortisör kontrolü sonrasında yapışkan kaydırmaz bant sonra ayaklık sıralama bu şekilde şimdilik 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Emre Şimşek yazdı:

Ezq35U.jpg

Aldım bugün bundan yapıştırdım boşta 1000 devirde çevirdim ses Seda yok bakalım yüklüyken ne olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bizim makine kilerde dar bir yuvanın içinde. Bu bantlardan yapıştırmadan önce alet sen kay, git arkada tahliye hortumunu sıkıştır. Ben de fark etmedim.

Makinenin ön taraftan sökmediğim takmadığım yeri kalmadı. İyi bir temizlik yapmış oldum ama halen tahliyede hata veriyordu. Lambayla yandan kontrol ettiğimde hotrumun o halini gördüm :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Bizim makine kilerde dar bir yuvanın içinde. Bu bantlardan yapıştırmadan önce alet sen kay, git arkada tahliye hortumunu sıkıştır. Ben de fark etmedim.
Makinenin ön taraftan sökmediğim takmadığım yeri kalmadı. İyi bir temizlik yapmış oldum ama halen tahliyede hata veriyordu. Lambayla yandan kontrol ettiğimde hotrumun o halini gördüm [emoji4]
Abi bizim makinede bazen sallanıyor kayıyor yerinden O bantı nerden alırız faydalımı.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ali Kangal yazdı:
Emre Şimşek yazdı:
Makinenin ön taraftan sökmediğim takmadığım yeri kalmadı. İyi bir temizlik yapmış oldum ama halen tahliyede hata veriyordu. Lambayla yandan kontrol ettiğimde hotrumun o halini gördüm emoji4.png

Abi bizim makinede bazen sallanıyor kayıyor yerinden O bantı nerden alırız faydalımı.

Ben Koçtaş’tan aldım.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Ali Kangal yazdı:
Emre Şimşek yazdı:
Makinenin ön taraftan sökmediğim takmadığım yeri kalmadı. İyi bir temizlik yapmış oldum ama halen tahliyede hata veriyordu. Lambayla yandan kontrol ettiğimde hotrumun o halini gördüm emoji4.png

Kaydırmaz bant diye satılıyor. Bizim burada büyükçe bir marketin hırdavat reyonunda buldum. İnternette ya da hırdavatçılarda diyeyim. Hangisi kolayınıza gelirse:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Kaydırmaz bant diye satılıyor. Bizim burada büyükçe bir marketin hırdavat reyonunda buldum. İnternette ya da hırdavatçılarda diyeyim. Hangisi kolayınıza gelirse:)
Sagol abi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...