İçeriğe Yönlendir

Multivan için Ampül Lazım H7 H11

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Arabayı aldığımda üzerinde markasını bilmediğim yuvasına allaha emanet oturtulmuş led ampuller vardı, kısalar beyaz led, uzunlarda beyaz ama şimşek diye tabir edilen ampülden. Bu ledler yuvalarına sokulmuş sadece, oturtulmamış, uzunlar yukarı bakıyor ampulun yarısı farın arkasında vs... far yükseklik ayarı falan kendi kendine kalkıp iniyor ampülle bağımsız, bende çalışmıyor sanıyordum. Muayene öncesi söküldü osram halojen takıldı. Far yükseklik ayarı çalışıyor ampülden dolayıymış meğerse, şuan sıkıntısız. Mercek+far karartma+xenon 1200 tl para istiyorlar. Tabi aksesuarcı dükkanı görüntü maksat. Samsun dışında yapan çok güzel yerler var ama farları çıkarıp günlerce arabasız duramam hastam var. Kısacası şuanlık mercek işinden vazgeçtim, bana ampül lazım. Alıştım beyaz görüntüye, halojen görüntü olarak gözüme kötü geliyor, tabi halojen daha iyi gösterir yolu kötü havalarda. Kısalar kar beyazı yada açık maviye dönük xenon yada led olabilir minimum 6000 kelvin. Uzunlar kesinlikle led, beyaz olsa daha iyi olur. Eski ledler sellektörde öndeki arabanın röntgenini çekiyordu. Yine şimşek etkili led istiyorum ama tabi bu sefer ampül tipi doğru olacağı için far ayarlı olacak. Kendime küfür ettirmeyeceğim birşey istiyorum. Bana ampül önerirmisiniz ? Işık performansı ne kadar yüksek olursa o kadar iyi. Sürekli uzun yol yapıyorum.

Kısalar H7 uzunlar H1

e0d166af9ef9860254736a22cd4fd386.jpg

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

halojen GE h7 +120 aldım tiguan için. gayet parlak ve düzgün bir ampul. 74 tl. 

h11 de ise pek seçenek bulamazsınız. h11 ne ampulü? uzun far mı? sis farı mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

H1 yazacaktım h11 yazmışım konuda h1 diye belirtmiştim, moderatörler başlığın h11 kısmını h1 olarak değiştirebilirmi ? 

Dogan Arsiray yazdı:

halojen GE h7 +120 aldım tiguan için. gayet parlak ve düzgün bir ampul. 74 tl. 

h11 de ise pek seçenek bulamazsınız. h11 ne ampulü? uzun far mı? sis farı mı?

Bahsettiğiniz halojen kaç kelvin ? H1 ampul, başlıkta h11 yazmışım yanlışlıkla. Uzunlar H1

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Kac kelvin dikkat etnedim ancak seffaf camlı. Beyaz degil.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Elimde fansız csp ledli h7 var 6000k is gorurmu? Farın arkası musaitmi sogutucuya? Fiat ducato ya sıgıyor ve kapagı kapanıyordu.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Farın ışığını görmem mümkünmü ? İkinci el mi ?Araç şuan bende olmadığı için arkasının müsaitliği ile alakalı yorum yapamıyorum malesef. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Aracınız gelsin bakalım tekrar. Ampuller sıfır. Satılık h4 led konusunda var fotosu.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Vakti zamanında başka forumdan bir arkadaşa yapmıştım :) Bence çok erteleme :)

WP_20160206_22_57_49_Pro.jpg

Konusu burada :)

Hatta son fotosu su sekilde

0e6d89edfce3aa751322d62a011ef599.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Metin Akbal yazdı:

Vakti zamanında başka forumdan bir arkadaşa yapmıştım :) Bence çok erteleme :)

WP_20160206_22_57_49_Pro.jpg

Konusu burada :)

Hatta son fotosu su sekilde

0e6d89edfce3aa751322d62a011ef599.jpg

2 ay önce farlara mercek yapan adamdan fiyat alırken sizin fotoğraflarınızı göstermiştim o kadar güzel olmuş ki bayıldım resmen bu fotoğraflar benim galerimde var arada bakıyorum. Aydınlatma konusunda şüphelerim var ama ne olursa olsun yapacağım bunu, arabanın görüntüsünü muazzam değiştiriyor, cidden elinize sağlık çok güzel olmuş. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

2 ay önce farlara mercek yapan adamdan fiyat alırken sizin fotoğraflarınızı göstermiştim o kadar güzel olmuş ki bayıldım resmen bu fotoğraflar benim galerimde var arada bakıyorum. Aydınlatma konusunda şüphelerim var ama ne olursa olsun yapacağım bunu, arabanın görüntüsünü muazzam değiştiriyor, cidden elinize sağlık çok güzel olmuş. [emoji4]
Suphen olmasin. Garantili aracimim farlarini keserek acmayi goze alacak kadar mukemmel [emoji16]
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Metin Akbal yazdı:

Suphen olmasin. Garantili aracimim farlarini keserek acmayi goze alacak kadar mukemmel emoji16.png

Vay be :) bende yaptıracağım :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence doğru seçim. belki içlerine 4 tarafa bakan csp çipli ledlerden konulursa hem mercek hemde led işi çözüme ulaşır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...