İçeriğe Yönlendir

Omega 2.0 CD Alınır mı? (1997 Model)

A. Yıldırım Yıldız

Recommended Posts

A. Yıldırım Yıldız

Merhaba. Antalya’dan bir arkadas sahibinden uzerinden basliktaki aractan bulmus. Arac burda Izmir’de. Gidip balabilirmisin dedi. Ne markayla ne modelle hic tecrubem olmadigi gibi bilgimde yok. Yapabilecegim en iyi sey bir ustaya goturup gostermek. Lakin Izmir icin bu araclardan anlayan kimdir nerdedir onun cevabida bende mevcut degil. Bilgisi, tecrubesi vs olan, surasina bak, sunlara dikkat et, suraya gotur goster diyecek kisilere ihtiyac var.

Bayraminiz kutlu olsun. :-)

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Merhaba. Antalya’dan bir arkadas sahibinden uzerinden basliktaki aractan bulmus. Arac burda Izmir’de. Gidip balabilirmisin dedi. Ne markayla ne modelle hic tecrubem olmadigi gibi bilgimde yok. Yapabilecegim en iyi sey bir ustaya goturup gostermek. Lakin Izmir icin bu araclardan anlayan kimdir nerdedir onun cevabida bende mevcut degil. Bilgisi, tecrubesi vs olan, surasina bak, sunlara dikkat et, suraya gotur goster diyecek kisilere ihtiyac var.

Bayraminiz kutlu olsun. 🙂

Sunrooflu ise ona bakmak lazım,su kaçırıp kaçırmadığına,açılıp kapanmada sorun varmı yokmu.

Otomatik ise 50 km sürmek lazım.Ben olsam sürmeden almam.Overdriver var ise sürüşte o lambanın göstergede yanıp yanmadığına dikkat etmek lazım.Arızalı ise 50 km sonra kendini belli eder.Sakin sürün bir müddet sonra ani gazlayın,tepkilerine bakın.İlk kalkışda (hareket etmeden) vitese geçince araçda anormal vuruntu varmı ona bakın.Motoru dinleyin.Sağlıklı motor sesi kendini belli eder.Aracın içini kontrol edin.Islaklık varmı.Su alıp almadığı belli olur.Rolantide çalışırken aşırı titreme varmı.Şafta bakın balans varmı yokmu.Aslında güzel araba,kocadığımda bınlardan birtane alıp revizyon yapacağım.Gönlüm scorpio ilkkasadan yana ama bakalım kısmetde ne varsa.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Güzel arabalar, ama girmek büyük macera olabilir. Hiç ellenmemişse ve ustası varsa alınmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Arkadaşım aynı araçtan aldı otomatik vites ve elektronik,elektrik aksam arızalarından sanayiden çıkamıyordu, 2500 cc aracın şanzumanını taktırdı ama elektrik arızalarından kurtulamadı en sonunda sattı ondan sonrada araç almadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Yorumda bulunanlara zahmetlerinden oturu tesekkur ederim. Bugun gidip gordum araci. Motorun sesi hos olmamakla birlikte, ic aksam dokuluyor. Ilanlarda o resimleri nasil ekliyorlar cozemedim. Baska aracimi cekip ilana ekliyorlar anlamadim. Neyse hayirlisi bakalim. Arkadasa bu yorumlarida iletiyorum. Artik dusunup tasinsin kararini versin. Kisaca anladigim, pek anlamayanin yanasacagi arac degiller.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe

Arkadaşımda vardı motoru ölüydü.
Ankaradan 2009 yılında 4 bin tl ye komple motor aldı.
Buna rağmen araç sanayiden çıkmak bilmedi.

Bir sürü masraf etti ama araca 2 yıl zor dayandı. Bence macera aramasın arkadasınız... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bence omega yerine  mondeo , avensis , accord baksa daha hayırlı olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

önceki sahiplerinin neler yaptığı önceki tamirlerde nelerin kurcalandığı önemli. sorunsuz rölantisi olabilir ama sigorta tablasında ara kablolar vs. ile ayakta kalmış oabilir. rutin boya ekspertizi yetmez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
önceki sahiplerinin neler yaptığı önceki tamirlerde nelerin kurcalandığı önemli. sorunsuz rölantisi olabilir ama sigorta tablasında ara kablolar vs. ile ayakta kalmış oabilir. rutin boya ekspertizi yetmez

Yok Caglar abi zaten o yasta aracta boya aramiyoruz, motor ve yuruyen aksami gostermekti amacim ama aracin halini gorup birde satici tarafin ustaya goturelim deyince isim var, vaktim yok, zaten kac yasinda araba, bu paraya bu araba vs laflarini duyunca zaten bu is olmaz dedim. Birde burda arkadaslarin yorumlarina bakinca anladim ki bu araba, bu arababin dilinden anlayan adamin arabasi. Alacak arkadas genel standarda uyan kullanici. Olmayacak duaya amin demeyelim dedik. :-)
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
A. Yıldırım Yıldız yazdı:

ama aracin halini gorup birde satici tarafin ustaya goturelim deyince isim var, vaktim yok, zaten kac yasinda araba, bu paraya bu araba

koşarak uzaklaşmalı oradan

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...