İçeriğe Yönlendir

Ibiza 5 - Yetkili Servis 10.000 km. Bakımı Tutarı

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Yetkili serviste 10.000 bakımı için  yapılanlar ve tutarları :

Hava filtresi değişimi - 99 TL
Yağ filtresi değişimi - 47 TL
Polen filtresi değişimi - 
143 TL
Yağ değişimi (PO Maxima 5W/30 3.5 lt.) - 325 TL
Cam suyu - 16 TL
Conta - 9 TL
Karter tapası - 14 TL
Bakım işçilik - 208 TL
Detaylı motor temizliği - 128 TL

Toplam 1100 TL

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Sani Gerşon yazdı:

İbiza kimin?

Babamın, style paket, desire kırmızı, manuel, 1.0 75HP pancar motor :)

1189989008_20190830185422_IMG_75181.thumb.JPG.ea74b41d837b34816b496dac0692648d.JPG

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

benim bmw nin bile daha ucuzmuş :) 90 bin bakım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

PO yağa 325 TL yazmaları ve 128 TL'lik motor temizliği hariç normal fiyatlar. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Toplam 989 TL yapıyor. Motor temizliğini eklemezsek 861 TL, yetliki servis bakımı için kabul edilebilir seviyenin üst sınırında bence. Yakıt filtresi olsaydı 861 lira gayet iyi derdim.

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Evren Erakçora yazdı:

https://urun.n11.com/motor-yagi/petrol-ofisi-maxima-vsa-5w-30-motor-yagi-5-lt-volkswagen-onayli-P272648753

Yağdan kazanıyorlar :) Bir de bu 5lt.  3.5 lt yağ olsun 140-150 TL biz satın alırsak. Yağdan temiz  200 TL kalıyordur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yetkili servisin daha pahalı olmasını anlıyorum. işçilik filtre bedeli vs normal o şekilde istenmesi.  ama motor temizliği gibi saçma sapan bir şeyden para istenmesi tam kazıklama örneği. kirletmeseydin o zaman! 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kimse yetkili servisin PO yağ koymasına takılmamışta temizliğine takılmış :) Bende yağa takıldım.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Metin Akbal yazdı:

Kimse yetkili servisin PO yağ koymasına takılmamışta temizliğine takılmış :) Bende yağa takıldım.

gerçekten bende ona takıldım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Ne var ki bunda çoğu servis kullanıyor..

Metin Akbal yazdı:

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Yani bu araca Seat, fabrika çıkışı Po mu koyuyor ki Yağ yetkili serviste PO. İlginç motor temizliği ise tamamen gereksiz.

Güle güle kazasız belasız sorunsuz kullanın bakım sonrası :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ne var ki bunda çoğu servis kullanıyor..

Vag Castrol kullanir, takildigimiz PO degil. Sen neye takildin :)
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Metin Akbal yazdı:

Yağın üzerinde VW onaylı yazıyor. Aralarında bir anlaşma olduğunu varsaydım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Üreticinin spesifikasyonu belli, karşılıyorsa kullanabilir servis anlaşmasına göre, marka farketmez.

Spec'i karşılayan her yağ da aynı kalitede değildir tabi ki.

Arkadaşın yeni kasa Vito'suna 10w40 yağ koymuş MB yetkili servisi, bu daha vahim, acayip sesli çalışıyor motor.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Metin Akbal yazdı:

Vag Castrol kullanir, takildigimiz PO degil. Sen neye takildin :)

Sen takıldın diye takıldım :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Dogan Arsiray yazdı:

yetkili servisin daha pahalı olmasını anlıyorum. işçilik filtre bedeli vs normal o şekilde istenmesi.  ama motor temizliği gibi saçma sapan bir şeyden para istenmesi tam kazıklama örneği. kirletmeseydin o zaman! 

Kirleten muhtemelen araç sürücüsü :)

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Neden kimse polen filtresi fiyatına bir şey demedi? 143 TL ye polen filtresi abartı değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emrah Altun yazdı:

Neden kimse polen filtresi fiyatına bir şey demedi? 143 TL ye polen filtresi abartı değil mi?

Karbonlu ise normal bi rakam.

Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

gereksiz pahalı. bakım malzemelerini kendim alıyorum ford ka için motor temizliği hariç 250 ye hallediyorum sanayide

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Emrah Altun yazdı:

Sani Gerşon yazdı:

Karbonlu ise normal bi rakam.

Aynen karbonlu ise normal, kendi aracımın oem polen filtresi 100 liradan yukarıda idi, yağcıya gittim 30 lira deyince stokta kaç tane varsa ver diyecektim az daha.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Nette kendi aracım için Bosch Karbonlu Polen filtresi 40 küsür lira. Markadan markaya şekli haricinde yapısal başka değişiklik var mı polen filtresinde? Yok. Birininki 40 lirayken diğerininki 140 lira olabiliyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...