İçeriğe Yönlendir

Ibiza 5 - Yetkili Servis 10.000 km. Bakımı Tutarı

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Sami Demirpaz

Grand Cherokee ye Mengerlerde 1300 liraya bakim yaptirdik. Biraz emrivaki kavga dovus oldu ama yine bunlara gore rakam uygun geldi. Yag 10 lt.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

1 ay önce benim ibiza ya castrol edge koymuştu yetkili servis. Her servis kafasına göre yağ secebiliyor mu ? Pek mantıklı gelmedi bana.

8ea39249613f6bfc4d0c5521410312cd.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bu işlerde para konuşur. Castrol onaylı deniyor ama onay kodu ile başka markalar da uygun yağ üretiyor. Kendi markası ile yağ satar onay kodunu da başka firmalara vermezse eyvallah ama onay kodu olduğu sürece her hangi bir marka yağ kullanılabilir. Yetkili servislerde dahil.

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Bence merkezden habersiz yapıyorlar. Kriz ayağına merkezde ses cikarmiyordur

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Mert Gulkokan yazdı:

Motor temizliği nedir ?

Dogan Arsiray yazdı:

motor temizliği şartmı??

Bakım yapıldığı sırada ben şehir dışındaydım. Babam uzun yola gidecekti öyle denk geldi yoksa sanayide aynı kalite parçalarla eminim yarı fiyatına yapılırdı. :)

Motor temizliğini illa yapalım diye tutturmuşlar biraz indirim de yapınca babam hayır diyememiş o da benim gibi temiz motor seviyo heralde :) Zaten temizdi motor, yalandan silip parlatıcı sıkmışlardır :)

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

Yukarıda da yazdım onaylı yağ castrol diyor ancak izmirdeki servis shell kullanıyor
Ciddi saçmalık

Ben polen filtresine taktım kafayı. Siz daha uyguna almışsınız mesela :):) 

tarihinde Emrah Altun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mert Gulkokan yazdı:

Sitende kocaman neden castrol yağ diye sayfa yapıp İzmir servisinin shell başka servisinin PO kullanmasına izin veriyorsan bıraksınlar bu işi256ad90a917da3445ceecac4b94716c4.jpg

Hocam en basiti cam açma butonunu söküyorsun birinden Bosch marka diğerinden ise başka marka çıkıyor. Önemli olan aynı kaliteyi yakalaması. Yağda da durum farklı değil. Onay kodu olduğu sürece sorun değil. Kaldı ki Castrol de en iyi yağ değil bana göre. Castrol’de ısrar etmem ben mesela :) 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selçuk Keleş yazdı:

Bakım yapıldığı sırada ben şehir dışındaydım. Babam uzun yola gidecekti öyle denk geldi yoksa sanayide aynı kalite parçalarla eminim yarı fiyatına yapılırdı. :)

Motor temizliğini illa yapalım diye tutturmuşlar biraz indirim de yapınca babam hayır diyememiş o da benim gibi temiz motor seviyo heralde :) Zaten temizdi motor, yalandan silip parlatıcı sıkmışlardır :)

adamlara sadakamız olsun ne diyelim o halde.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mustafa Arıkan yazdı:

Hocam en basiti cam açma butonunu söküyorsun birinden Bosch marka diğerinden ise başka marka çıkıyor. Önemli olan aynı kaliteyi yakalaması. Yağda da durum farklı değil. Onay kodu olduğu sürece sorun değil. Kaldı ki Castrol de en iyi yağ değil bana göre. Castrol’de ısrar etmem ben mesela :) 

Ama mevzu bu değil ki. VW kendi sitesinde Castrol diye basbas bağırıp, serviste PO kullanması enteresan olan. Yoksa A aracındaki far Bosch, B aracındaki Hella, C aracındaki de Valeo. Led farlı donanımda Hella Led far, Valeo Led far demiyor, led far diyor.

Kaliteyi yağ yakalar onda sorun yok, sorun bu ne perhiz lahana turşusu. Bunların kafası imamın dediğini yap, yaptığını yapma :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Hocam sitede Castrol yazıp Lubex koymuyorlar ki. Castrol en iyi mi? 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mustafa Arıkan yazdı:

Hocam sitede Castrol yazıp Lubex koymuyorlar ki. Castrol en iyi mi? 

Canım mevzuyu hala anlatamadım. Castrol iyi mi kötü mü tartışmıyoz, PO yerine Liqui Moly kullanılsaydı ona da takılırdım :) Mevzu hangi yağı koyduğu değil, sitende yetkili servislerimizde Castrol kullanılır deyipte neden servisinde Castrol kullanmadığın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

İşte o bana takılacak bir mevzu olarak gelmiyor. :) 

Para konuşur dedik en başta :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
İşte o bana takılacak bir mevzu olarak gelmiyor. [emoji4] 
Para konuşur dedik en başta [emoji4] 
Kurumsal firmasin. Tekrar dusun. Sikayet konusu olsa ciddi yaptirim bile uygulanir.
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bu arada Skoda’da Shell yağ koyuyor. Onay kodu olduğu sürece hiç bir yasal sorun olacağını sanmıyorum. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
VW değil Seat bu, onu atlamayın. [emoji4] 
Ha bi dakka. Orasi da var. Ama bazi VW yetkili servislerinde Audi ve Seata da bakiliyor. Ornek Mez, Kartal, Trabzon Bahadir vs vs.
Bu arada Skoda’da Shell yağ koyuyor. Onay kodu olduğu sürece hiç bir yasal sorun olacağını sanmıyorum. 
Skodanin ithalatcisi Yuce Oto olmasi lazim. Dogus getirmiyor. O yuzden orda sikinti yok.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Yağ, işçilik ve motor temizliği fazla. Şu yapılanlar yarım saatlik iş. Motor temizliğine gerek yok. 50 binde bir belki yaptırılır. Yağ hem po hem. 320. Yuh artık. Polet filtresi servislerde hep pahalıdır. Japon araçlarında 200 lira civarında

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Metin Akbal yazdı:

Ha bi dakka. Orasi da var. Ama bazi VW yetkili servislerinde Audi ve Seata da bakiliyor. Ornek Mez, Kartal, Trabzon Bahadir vs vs.Skodanin ithalatcisi Yuce Oto olmasi lazim. Dogus getirmiyor. O yuzden orda sikinti yok.

Evet ama bilgisayar girişleri vs ayrı. Yani VW’de Castrol Skoda’da Shell kullanabilirler. 

Shell’in yağı iyidir bu arada. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Selçuk Keleş

20.000 bakımı için yetkili servis indirim sonrası 1.500 lira istedi. Zaten götürmeyecektim, Bostancı sanayide 850 liraya yaptırdım, Mobil Super 5/30 kullanıldı. :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Selçuk Keleş yazdı:

20.000 bakımı için yetkili servis indirim sonrası 1.500 lira istedi. Zaten götürmeyecektim, Bostancı sanayide 850 liraya yaptırdım, Mobil Super 5/30 kullanıldı. :) 

iyi yapmışsın, bende ilk bakıma servise gideyim, altını üstünü inceleyim, sonra bakımları ben yaparım zaten....  fırsat olmadı adam gibi inceleyemedim, yoksa ilk bakımı falanda sallarımda neyse gidip öpülelim ...

yalnız po falan koyamazlar, ya adam gibi yağ koyacaklar yada ben alıp gelirim onu koyarlar, geçecekler o işi...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

iyi yapmışsın, bende ilk bakıma servise gideyim, altını üstünü inceleyim, sonra bakımları ben yaparım zaten....  fırsat olmadı adam gibi inceleyemedim, yoksa ilk bakımı falanda sallarımda neyse gidip öpülelim ...

yalnız po falan koyamazlar, ya adam gibi yağ koyacaklar yada ben alıp gelirim onu koyarlar, geçecekler o işi...

Garantisi yok mu arabanın

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Garantisi yok mu arabanın

garantide ama garanti bakımla alakalı değilki, bakımda değişen sarf malzemeleri orjinal olup faturasıylada sabitse garantiyi etkilemez, yağ yağ filtresi hava ve polen filtresi değişimi kullanıcının yapabileceği şeylerdir, kendim evde yaparım istersem, tabii bizde bunu servise yada firmaya mahkemeyle kabul ettirmek zorunda bırakıldığımız için bu haldeyiz, uğraşmıyor kimse... 

kısaca zamanında yapılmak kaydıyla, sarf malzemelerinin değişimini dışarda yada kendin yaparsan garantiyi etkilemez, orjinal olacak ama yada onaylı olacak...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...