İçeriğe Yönlendir

Arabam - Citroen C5 1.6 Hdi Confort

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

Benim a6 değilki satılık sana selim bilginin a6 sını düşündüm ağabey. Biz daha 2-3 yıl daha beraberiz bizimki ile.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

O değilde teşhiste çözmüsum işi 😛

Bide ustaları çözdük mu tamam işte

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Nedir bu dpf lerden çektiğimiz,kirli mazot derdimiz, dpf den çekeriz. Bende intercooler hortumu yırtılmış, onu değiştim ama otomatik rejenerasyonu başlatıp temizledi. Allahtan ölücü ceğbeşçinin eline diline düşmedik. 😂😂

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benimki yine cortladı. Temizleyemiyor.
Söktürüp temizleteceğim galiba

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Benimki yine cortladı. Temizleyemiyor.
Söktürüp temizleteceğim galiba

Aymı sıkıntı benim fiestada da olmaya başladı. Hata yok ama manuel rejenerasyonu 2 defa yapmama rağmen hala kurum miktarı sınırın üzerinde diye bilgi geçiyor program. 

Yakıttan kaynaklı gibi geliyor 2 senedir yoktu bu problem aldığım yeri değiştirdim başıma geldi (en az 7 8 depo kullandım)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aymı sıkıntı benim fiestada da olmaya başladı. Hata yok ama manuel rejenerasyonu 2 defa yapmama rağmen hala kurum miktarı sınırın üzerinde diye bilgi geçiyor program. 

Yakıttan kaynaklı gibi geliyor 2 senedir yoktu bu problem aldığım yeri değiştirdim başıma geldi (en az 7 8 depo kullandım)

Benimkinin sebebi belli.
Sıvısı bitmiş. Filtreyi tıkamış.
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Benimkinin sebebi belli.
Sıvısı bitmiş. Filtreyi tıkamış.

Sivi tankinda seviye ölcer yok malesef. Ben 3008de sivi azaldi uyarisi almistim. Ancak durum tam olarak şöyle oldu: 100bin km civari araba uyari vermeden ne olur ne olmaz diye kendim doldurdum 2.5 litre kadar aldi. Sonra 160000 civari katki az uyarisi verdi. Yine doldurdum 1 - 1.5 lt aldi (depo 4 lt  yine yanlis hatirlamiyorsam) Alinan yakita gore hesap yapiyor diye tahmin ediyorum.

Ya c5 e bu uyariyi koymadilar ya da  daha once bu uyari bir sekilde bilgisayarla falan silinmis 

Bu arada fordlarda da uyari yoktu. Zamaninda doldurulmazsa filtreyi tikiyordu

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Görüşelim bakalım.
Sivi tankinda seviye ölcer yok malesef. Ben 3008de sivi azaldi uyarisi almistim. Ancak durum tam olarak şöyle oldu: 100bin km civari araba uyari vermeden ne olur ne olmaz diye kendim doldurdum 2.5 litre kadar aldi. Sonra 160000 civari katki az uyarisi verdi. Yine doldurdum 1 - 1.5 lt aldi (depo 4 lt  yine yanlis hatirlamiyorsam) Alinan yakita gore hesap yapiyor diye tahmin ediyorum.
Ya c5 e bu uyariyi koymadilar ya da  daha once bu uyari bir sekilde bilgisayarla falan silinmis 
Bu arada fordlarda da uyari yoktu. Zamaninda doldurulmazsa filtreyi tikiyordu

Sensör olmaması çok saçma.
Benim tank tam takırdı. Belki iptale falan giderim diye 2 litre koydurdum.

Ama temizleyemiyor.
“Partikül filtresi tıkanma tehlikesi, önerilere uyunuz” yazıyor, her hızlanmada veya yavaşlamada.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

EGR yi neden yazdım ilk aldığım dönemlerde bende epey yaşadım bu olayı. Ustamn EGR ye "olmaz" dese dahi zaten körletmeyi planladığımdan körlettim. O gün bu gün o hatayı almıyorum.:nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Görüşelim bakalım.
Sensör olmaması çok saçma.
Benim tank tam takırdı. Belki iptale falan giderim diye 2 litre koydurdum.

Ama temizleyemiyor.
“Partikül filtresi tıkanma tehlikesi, önerilere uyunuz” yazıyor, her hızlanmada veya yavaşlamada.

Emmi ben olsam önce dpf temizliyicileri denerdim. Baktim olmadi temizletirdim. O da olmadi iptal ederdim. 

Bu arada bu sivinin farkli farkli cesitleri var. Dogru olani ve orjinali mi kullandin? Araba kac kilometrede?

Bu sivinin doldurulmasi gerektigi servis planinda var normalde. O yuzden sensor koymamislardir buyuk ihtimalle

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Muhittin Kaplan yazdı:

EGR yi neden yazdım ilk aldığım dönemlerde bende epey yaşadım bu olayı. Ustamn EGR ye "olmaz" dese dahi zaten körletmeyi planladığımdan körlettim. O gün bu gün o hatayı almıyorum.:nazar:

Egr yazılımdan mi sadece mekanik mi iptal ettiniz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emmi ben olsam önce dpf temizliyicileri denerdim. Baktim olmadi temizletirdim. O da olmadi iptal ederdim. 
Bu arada bu sivinin farkli farkli cesitleri var. Dogru olani ve orjinali mi kullandin? Araba kac kilometrede?
Bu sivinin doldurulmasi gerektigi servis planinda var normalde. O yuzden sensor koymamislardir buyuk ihtimalle

Sıvıyı bir pejo/citroen ustası koydu. Doğrudur diye düşünüyorum.
Ayrıca araç manuel rejenarasyon yaptı. Sıvı yanlış olsa sistem çalışmasa yapmazdı diye düşünüyorum.

Benim tezim : doluluk oranı %80 lerdeydi ve sıvı bitince 85 lere çıktı. temizlenebilen kısım sadece %15 lik kısım. Bunu da araç artık tıkalı kabul ediyor.
Çünkü
Sorunlu hale gelmeden önce de çok devreye giriyordu ancak temizleyip bir süre susuyordu. Artık hiç susmuyor. Temizlik şartları her oluşmasında uyarı veriyor.

Egr ye de baktırayım.

Benim fikrim öncelikle filtreyi açtırıp görmek.
Tıkalı mı, parçalanmış mı görmek.
İptal edilirse duman atar mı, muayenede sorun olur mu bunları bilmiyorum.
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ayrıca araç manuel rejenarasyon yaptı. Sıvı yanlış olsa sistem çalışmasa yapmazdı diye düşünüyorum.

Benim tezim : doluluk oranı %80 lerdeydi ve sıvı bitince 85 lere çıktı. temizlenebilen kısım sadece %15 lik kısım. Bunu da araç artık tıkalı kabul ediyor.
Çünkü
Sorunlu hale gelmeden önce de çok devreye giriyordu ancak temizleyip bir süre susuyordu. Artık hiç susmuyor. Temizlik şartları her oluşmasında uyarı veriyor.
Egr ye de baktırayım.

Yanlis sivi olsa da manuel olarak rejenerasyon baslatilabilir veya otomatik kendi baslayabilir.

Pejo ustasi ise siviyi dogru koydugunu dusunuyorum.  Bu arada siviyi ekleyince hemen mazot deposuna pompalamaz. Alinan yakit miktarina gore gerektigi kadar pompalar.  Bu sivinin mazot deposundaki gerekli konsantrasyonuna erismesi bir kac depodan sonra anca olur. Sonra manuel rejenerasyon baslatmak belki sorunu cozebilir.

Gerci bana da mecbur temizletmek lazim gibi geliyor ama umarim daha kolay cozulur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Egr yazılımdan mi sadece mekanik mi iptal ettiniz

Sadece korlettim . Önüne bir çeşit metal plaka takti.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Çünkü
Egr ye de baktırayım.

Duman yok. Muayene de problem yaşamadım. Hatta oncek8nden daha iyi çıktığını sonuç kağıtlarını yazmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Ön takımdan biraz sesler geliyordu. 

Salıncakları değiştirdim. geçen hafta alsam tanesi 290 liraydı, dün aldım tanesini 340 liraya.. Sağ sol değişti. 

Alt taşıyıcı burçlarını değiştirdim iki tane sağ sol 120 lira. 

Ön Fren balatalarını değiştirdim 200 lira.. 

Yağ bakımı yapıldı, tüm filtreler değişti. Total koyduk bu sefer, citroen totali öneriyormuş :)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Dpf temizliği için izin dönüşü samsun merkezden kavak ilçesine kadar 3000 devir civarı gazladım. En iyi dpf temizliği yapılabilecek güzergahlardan biri bence. Pırıl pırıl olmuştur diye düşünüyorum. Öyle uzun bir rampa yoktur herhalde abi nevşehir civarında.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Dpf temizliği için izin dönüşü samsun merkezden kavak ilçesine kadar 3000 devir civarı gazladım. En iyi dpf temizliği yapılabilecek güzergahlardan biri bence. Pırıl pırıl olmuştur diye düşünüyorum. Öyle uzun bir rampa yoktur herhalde abi nevşehir civarında.

Sağlıklı çalışıyorsa nerde olsa yapıyor.
Benimki sağlıklı çalışmıyordu. İptal ettirdim.
Çıkan yağ tadım testimizi yazmamissin. :p

Benim yağ yine testi geçemedi. [emoji28]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bizim dpf de hiç çaktırmadan yapıyormuş ya onu da öğrendik neyse :p

Bı hata versin ben yapacağımı bilirim. Son susturucuya kadar iptal downpipe duman editions

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
O temizlenen DPF'nin pisi ne yapılıyor ? 

Dpf kullanan araçlar vergiden muaf olmalı. Aksi takdirde çok masraflı.
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...