İçeriğe Yönlendir

Yeni Elantra

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Eyüp Çetin
(düzenlendi)

Hyundai'nin kompakt sınıf sedan otomobili olan Elantra yenilendi. Yeni otomobilin etkileyici tasarımı dışarıdan aracı olabildiğince sert ve agresif bakışlı bir hale getirmiş. Peki otomobilin bu sportif duruşu diğer gizlenmiş detaylarla destekleniyor mu?

Güney Koreli üreticinin 1990 yılında ilk defa otomobil severlerle tanıştırdığı model olan Elantra o günden bu yana 6 farklı kasayla ürün hayatına devam etti. Bir dönem i40 model adıyla satışa sunulsa da aslolan her zaman Elantra idi.

Makyajlı Elantra ile ilk defa karşılaştığınızda otomobilin keskin diye tabir edilen tasarım çizgileri hemen dikkat çekiyor. Bu keskinlik Elantra’nın farlarından motor ızgarasına, motor kaputundan jantlarına, jantlarından da stoplarına kadar uzanıyor.

Ne kadar dış tasarımı konusunda tamamen yenilenmiş bir otomobil olsa da yeni model bir makyaj operasyonuna maruz kalmış.

lCOE37.jpg

1gQjWl.jpg

RQFVyb.jpg

np3AP5.jpg

5jSGLH.jpg

oozEvp.jpg

r2pjsV.jpg

GW0Tmc.jpg

b7t7Fl.jpg

Mqq4yZ.jpg

Ct165w.jpg

XWzWg6.jpg

lPpjMD.jpg

yKclat.jpg

Kaynak: Sözcü.com

tarihinde Eyüp Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Arkadan bir Insignia havası sezdim. Elantra güzel arabadır severim.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Ben trafikte denk geldim aynadan bu ne o ne derken önden tasarımı güzel gözükse de canlı görünce önden facia bence. Kasa dar tasarım çok sivri öne doğru büzüşüyor gibi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Sinan Akgöl yazdı:

Ben trafikte denk geldim aynadan bu ne o ne derken önden tasarımı güzel gözükse de canlı görünce önden facia bence. Kasa dar tasarım çok sivri öne doğru büzüşüyor gibi.

Elantra'yı severim ama bunda genel olarak zorlama olarak aceleyle yapılmış havası var. Daha modern görünümlü olması lazım diyerek ortaya bunu çıkarmışlar. İç tasarımı da çok segmentine göre değil. Basit kalmış gibi. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Eyüp Çetin yazdı:

Elantra'yı severim ama bunda genel olarak zorlama olarak aceleyle yapılmış havası var. Daha modern görünümlü olması lazım diyerek ortaya bunu çıkarmışlar. İç tasarımı da çok segmentine göre değil. Basit kalmış gibi. 

Benimde beğendiğim bir modeldir birde bu elemanı takipteyim Kore piyasası için söyle bir inceleme videosu var.

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
Çağlar Bayur yazdı:

gösterge passat teyp seat klima bölümü şkoda

+1

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

1 sene kadar makyajsız kasasını kullandım. Sürüş keyfi ve direksiyon hissi sıfır, geriye kalan her şey iyi. Tasarım göreceli.

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

arka ledler ve bagaj acma tusunun yeri guzel..

oozEvp.jpg

NaQHMa.jpg

cNOVSf.jpg

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Tam bir tasarım melezi olmuş.

Orta ekran büyültülemesin diye mi üfleçlerin arasına neredeyse sıfıra sıfır konumlandırılmış acaba.🙄

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Çağlar Bayur yazdı:

gösterge passat teyp seat klima bölümü şkoda

Şkoda da böyle klima paneli varmıydı bre

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Ön kısmını hiç beğenmedim. Denildiği gibi arka tarafta insignia'nın kopyası gibi olmuş. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

2004 kasadan sonrasını sevemedim bu arabanın...

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

İyi olmuş. Bir öncekinin arka camları küçüktü, arkada oturana basık havası veriyordu. Bunda arka camlar büyümüş. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...