İçeriğe Yönlendir

Ka - Yağmurda Zor Çalışıyor

Ali Aykut Sarı

Recommended Posts

Ali Aykut Sarı

Merhaba 

Bi kaç sorum olacaktı  şu şiddetli yağmurda arabayı çalıştırmaya kalktığımda marş almadı sonra kontak kapatıp tekrar denedim akü ışığı hafif hafif yandı biraz gaz verdim çalıştı su aldığı için olabilir mi acaba? 

Diğer sorum normal giderken sanki zincir sesi gibi çıt çıt çıt çıt diye bi ses geliyor gaza basarken özellikle daha iyi duyuluyor bi aya yakın bi zamandır var bu ses 

Son sorum ise şu şiddetli yağmurdan sonra bugün normal yolda giderken ıslık sesi gibi ince ince aralıklarla ses gelmeyi başladı sizce nedeni ne olabilir şimdiden çok teşekkür ederim saygılarımla... 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Zor çalışma için, biraz daha detaylı anlatır mısınız? Mesela uzun süre gır gır ediyor da mı çalışmıyor? Çalıştıktan sonra rölantiyi mi tutturamıyor yoksa hiç tepki vermiyor da çalışmıyor mu?

Çıt çıt sesi için subap ve buji kontrolü. Bujiler yanlışsa pistona vuruyor olabilir. Subaplar ayarsızsa fena ses yaparlar.

Islık sesini de biraz daha detaylandırmanız lazım. Nereden geliyor? Sürekli mi, kesik kesik mi vs...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Araç lpg li ise lpg enjektörleri sesli çalışabilir cıt çıt çıt diye kaputu açınca daha rahat duyulur.Bahsettiğiniz ses buda olabilir.Duymadan yorum yapmak çok doğru değil ama olabilir.

Geç çalışma için detaylı inceleme lazım.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

Yagmur olayi tek seferlik bir tespitmi? Havalar sogumaya basladi bu nedenle aku problemleri gorulmekte..Akünün durumunu tespit ettikten sonra yoruamak daha dogru olacak..

Cikan ses; triger zincir ise bundan  kaynakli olabilir mi diye aklima geldi ? Tecrubesi olanlar cevaplayacaktir..

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Ali Aykut Sarı yazdı:

Merhaba 

Bi kaç sorum olacaktı  şu şiddetli yağmurda arabayı çalıştırmaya kalktığımda marş almadı sonra kontak kapatıp tekrar denedim akü ışığı hafif hafif yandı biraz gaz verdim çalıştı su aldığı için olabilir mi acaba? 

Diğer sorum normal giderken sanki zincir sesi gibi çıt çıt çıt çıt diye bi ses geliyor gaza basarken özellikle daha iyi duyuluyor bi aya yakın bi zamandır var bu ses 

Son sorum ise şu şiddetli yağmurdan sonra bugün normal yolda giderken ıslık sesi gibi ince ince aralıklarla ses gelmeyi başladı sizce nedeni ne olabilir şimdiden çok teşekkür ederim saygılarımla... 

1. Akü sağlam ise, kutup başlarında gevşeklik olabilir.

2. Bujiler den veya buji kablolarından elektrik atlaması olabilir.

3. Yağmurdan sonra ıslanıp kuruyan disklerden, bir müddet ıslık gibi metal sesi gelebilir.

Yorum bağlantısı
Ali Aykut Sarı
Sani Gerşon yazdı:

Zor çalışma için, biraz daha detaylı anlatır mısınız? Mesela uzun süre gır gır ediyor da mı çalışmıyor? Çalıştıktan sonra rölantiyi mi tutturamıyor yoksa hiç tepki vermiyor da çalışmıyor mu?

Çıt çıt sesi için subap ve buji kontrolü. Bujiler yanlışsa pistona vuruyor olabilir. Subaplar ayarsızsa fena ses yaparlar.

Islık sesini de biraz daha detaylandırmanız lazım. Nereden geliyor? Sürekli mi, kesik kesik mi vs...

Marşa basıyorum ışıklar yanıyor çok hafif gırrrr yapıyor ama çalışmıyor aynı anda gaza basılı tutunca 1 dakika içinde çalışmaya başlıyor 

Islık sesi de şuan için kesildi çıtçıt sesi dediğiniz gibi subap ayarından olabilir ama subap ayarını yaptıralı 7 ay oldu çabuk ayarı gidebilir mi bide gittiyse ayarı şuan için yaptırmasam sorun olur mu 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Aykut Sarı yazdı:

gırrrr yapıyor ama çalışmıyor

Bence marş motorunuz gidici gibi geldi bana.

Subap ayarı doğru yapıldıysa ortalama 20bin km'de 1 ister ayarı. Subaplar ayarsızsa araç çok yakar, gaza tepkisiz kalabilir. Hatta ayar fena bozuksa subaplar pistona vurabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...