İçeriğe Yönlendir

Şarokun Eşeği

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Motor üst kapağı fordda yok . Pejoda var. :) E araba Ford motor pejo takalım olsun dedik taktık. Sese piskolojik etkisi var gibi :) ama temiz bir görüntü oldu kaputu açınca . Kaput kecesini de alacam pazar günü diye alamadık.

Motor iç tesisat Kablo izalasyonu biraz yıpranmış onu da lpgcilerden alma izalasyon boru ile güzel bir kamufle edecem.

Yedek su deposunu da sokebilirsen şipşak aldım iyice bir temizleyeyim diyorum. Motor kaputu açılınca güzel gelsin gözünüze fındık psa4c887ba5fb500b1c0ac49744b7111a2b.jpg3b5e4be0227fcacb8670d8777cd963ed.jpg

Sezgin fasılalı silecek kolunu getirmis onu da alınca takıcam.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eşek kalacak mı ne.
Çok para harcamaya başladın :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Ozyurek yazdı:

Eşek kalacak mı ne.
Çok para harcamaya başladın :)

Satılsın diye almadım zaten ama alıcı çıkar veririz o ayrı. Değişik bir hissi var. Az yaktıkca bağlanıyorum.

Günlük ihtiyaçlarimi fazlası ile karşılıyor.  Bende şımartiyom. Ghia jant buldum orjinal . Kafamdaki fiyata gelirse onları da temin edicem. Sonra koltuklarini yenilesem mi diye düşünüyorum. 

Yaza da bı temizlik boyası ile ışıl ışıl yaparım belki. Fordun güzel yönleri numune olarak var. Direksiyon hissi yol tutuşu . Basit ama işlevsel olması. Bide bagaj gerektiğinde isteklerimi karşılıyor. 

İşçilik olarak basit yapısı da hoşuma gidiyor. 

Eski 1.6 sportların motor performansı hariç ruhu aynı. Bide fındık motoru  böyle gidiyom ben yaaa hissi veriyor ya ( gitmiyor sıpa ama olsun) sürüş zevki veriyor . Yakıtı artmicak olsa çıtır motor işleri de yaparım ama 1.6 tdci yakıyordu. Bunda o yok. Ortalamada aldığımdan beri 5 litrede hala.

Şu testi izledim güzel anlatmış

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Fasıla ayarlı silecek kolunu taktım . Bı ümit direk çalışır demiştim ama kablo eksik sanırım şemasını bulursak aktif ederiz artık97de1de2e8a27a7c609ede95dada5fe1.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gök yazdı:

Normalde fieastada silecek ayarı yokmu anlamadım

Fasıla ayarı comfort da yok

Var da böyle değil

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Anlık yakıt, ortalama yakıt kadrandaki ekrandan görülebiliyormu ? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ebrar Tüfek yazdı:

Anlık yakıt, ortalama yakıt kadrandaki ekrandan görülebiliyormu ? 

Makyaj da kadran değişiyor onda var. Bunda yok. Gerekte yok  km sıfırlayip  full depo gidiyom.  750 gibi ışık yanıyor  38litre felan alıyor karma

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Makyaj da kadran değişiyor onda var. Bunda yok. Gerekte yok  km sıfırlayip  full depo gidiyom.  750 gibi ışık yanıyor  38litre felan alıyor karma

Makyajlıda görmüştüm de o yüzden merak edip sordum, 1.3 cdti dan az yakıyormuş, full şehir içi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bı gün son kez antfiriz boşaltıldı yedek su deposu şipşak ile temizlendi. Yedek su deposu hücre hücre son hücreyi çok temizleyemedim ama yinede temiz oldu. Kırmızı antfiriz koyuldu.
Kablo tesisatınin kaplaması zamanla ısıdan gevremis yerleri vardı. Bant yapmışlar felan onları söktüm tekrar izole ettim.2831d0eaee3bb53f1700eb3a0ad564d3.jpg70b637de9e2946e8f3d7bc14e729814a.jpg

Kaput izalatoru piyasa da yok :( geçen var dediği de sonraki kasa imiş. Bende gittim döşemeci ye keçe ve yanmaz malzeme kestirdim aslında yapışkanli idi yanmaz olan ama kaputa bam diye yapıştırmadik. Segmanlari ile taktım
Bu eski artık toz tutancccb2b2a11398e9fb0a1c50dd1ddc243.jpg

Bu kalıp alınıp kesilirkenc718fe18ff79f57f3c24bf9434453d4f.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bu da takılmış halı.

Kece metresi 30 yanmaz malzeme 60 TL

Enden kurtarmıyor yoksayarim metre yeter ben 1 metreden biraz fazla aldım 100 lira tuttu. Artan malzeme ile de bagaja yaparım bisiler belki.6c4007a1c7c1e1a7b0e802a1aa4ded99.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Mustafa abi kaput kapalıyken motor sesi azaldı mı bu malzemeyi taktıktan sonra ?  Multivanın izolasyon kapağının altındaki döşeme sarkmıştı, motora manifolda dokunursa yanar diye söktüm, bende kaplayacam bişeyle.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ebrar Tüfek yazdı:

Mustafa abi kaput kapalıyken motor sesi azaldı mı bu malzemeyi taktıktan sonra ?  Multivanın izolasyon kapağının altındaki döşeme sarkmıştı, motora manifolda dokunursa yanar diye söktüm, bende kaplayacam bişeyle.

Ses işi desibel farkı ölçmedim ama zaten önceden de vardı değişmedi belki çok ama temize çıktı. Yanmaz malzeme var ben alta kecede koydum çift kat oldu. Sebebi orjinal de o keçe kaputun girinti kısımlarına göre kabartmalı. Yanmaz a o çıkıntılar parça parça kesip yapılsa daha güzel olur belki . Direk keçe toz kir tutmasin diye alüminyum katliyi üstüne taktım işte. Nette sonradan izalasyon diye o alüminyum kaplı olanı satıyorlar tsbaka halinde ama ölçü yetmiyor olabilir. Döşemeciden alıp yap derim çok para değil illaki fark yaratır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

70b637de9e2946e8f3d7bc14e729814a.jpg

O yanmaz yapışkan olanı, şu kapağın iç kısmına yapıştır Mustafa.. Ses çok değişecek.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Ozyurek yazdı:

O yanmaz yapışkan olanı, şu kapağın iç kısmına yapıştır Mustafa.. Ses çok değişecek.. 

Orda var aslında süngerimsi bişi. Aklımda var zaten  de başka yerde yaparım diye yapmadım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yakıt rekoru kırdım hemde hiç kasmadan  depoyu cuma fullemistim. Hafta sonu Şarok la takıldık . Sonra pazar bir İstanbul işi çıktı arkadaşlara araba bakmaya izmit Ümraniye Eyüp Sultan Kadıköy felan dolandık otobansiz sayılabilir bir İstanbul yolcuğu . Demin fulledim 229 km de 9kusur litre almış 54 TL 5.88 den . 4.08 lt. Ortalama :) demek tam manasıyla uzun yolda 3.5 lar zor değil. 3 kişi 100 er kiloluk adamlardik ;)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Yakıt rekoru kırdım hemde hiç kasmadan  depoyu cuma fullemistim. Hafta sonu Şarok la takıldık . Sonra pazar bir İstanbul işi çıktı arkadaşlara araba bakmaya izmit Ümraniye Eyüp Sultan Kadıköy felan dolandık otobansiz sayılabilir bir İstanbul yolcuğu . Demin fulledim 229 km de 9kusur litre almış 54 TL 5.88 den . 4.08 lt. Ortalama :) demek tam manasıyla uzun yolda 3.5 lar zor değil. 3 kişi 100 er kiloluk adamlardik ;)

5.88 tl ye hangi petrolden aldınız :)

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...