İçeriğe Yönlendir

Lpg Stop Etme Sorunum

Seyyitali Mollabeyi

Recommended Posts

Seyyitali Mollabeyi

Merhabalar detaylı ve biraz uzun yazcam gerçekten konu canımı çok sıkmakta.

Aracı alalı 5 ay kadar oldu araç 2005 mondeo 2.0 benzinli otomatik 145 bg

Alırken sahibi " ara ara gazda stop ediyor.buji ve buji kablolarından yapar dediler ben degistirttim ama devam ederse ateşleme bobini değişecek dediler aklında bulunsun" dedi. Sorun olur gibi oldu kendi ustama gittim aracın bakımını vs yaptı. Gel gazciya gidelim dedi gittik. Atiker ustamız bana abi motor giriş sistemi atiker ama kabloları orjinal atiker değil memeleri de küçük takmışlar orjinale cevireyim mı dedi sadece memeleri orjinale çevirdi ve laptop bağlayıp ayar yaptı. Bi süre daha arıza vermemişti. Iki gündür yine yapıyor özellikle ve özellikle ilkinde hiç sorun yok bastık çalıştı gittik gezdik geldik park ettik 5 yada 10 dk sonra çalıştırmak istedik tek kontak da yine çalışıyor tam d ye yada r ye neye alırsam alayım stop ediyor. Tekrar kontak kapat çalıştık vites değiştirmeden benzine al öyle git banamisin demiyor bazen benzinden sonra 10 km kadardan sonra gaza alıyorum geçmiş oluyor sıkıntı iyi düzeldi diyoruz tam park ederken ağır ağır git gelde yada lambada beklerken küt yine gidiyor. Bazen hir hir hir diyip bırakıyor bazen de birden. Bu arada yol bilgisayarında 14.2 lt görünüyor stop etmediği zamanlarda bile 13.7 lt den aşağı düşüremedim hiç kendimi yüksek motor normal herhalde diye teselli ediyorum bu bilgiyi de vereyim dedim. 10 yıllık sistem bu sene tankın ömrü doluyor. Komple yeniletsem düzelir gibi ama gaz yakıtı azalır mı sorun ney muayeneye 8 ay kadar var o zamana kadar para biriktiririm komplesi için ama şuan arıza ne olabilir yada bu yakıt normal mi 55 kuruşa geliyor bazen 60. Yorumlarınızı bekliyorum en ufak fikir bile kararıma fayda sağlar şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yakıt tüketimi normal.
Benzinde sorun yoksa aynı lpg ciye tekrar gidin bence.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Quattro Garage Şaşmaz :) Bekir bey çözemezse kimse çözemez bu işi :) Sorun LPG ise tabii ki...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Tamirhanede yapılan ayar ayar değildir. Aracınızı yol ayarı yapan bir yere götürün. Ben olsam bahsettiğiniz değişimleri yapıp da duran araca lpg ayarı yapıp gönderen yere tekrar gitmem. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yakıt tüketimi normal.
Benzinde sorun yoksa aynı lpg ciye tekrar gidin bence.

Yakıt tüketiminin normal olduğu konusunda tereddütüm var :) kandırıyorlarmı bilmem ama bi kaç mondeo aynı modelde 11 leri 10 ları gördüm. O ustaya göre sistemin komple yenilenmesi gerekiyor. Kendisi sistemin 10 yıllık eski bir teknoloji ve yarım yamalak bir sistem olduğunu söylemişti. 

Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Quattro Garage Şaşmaz :) Bekir bey çözemezse kimse çözemez bu işi :) Sorun LPG ise tabii ki...

Benzinde 1 haftaya yakın ve her sorundan sonra benzinde binmeme rağmen sorun gerçekten görmedim. Tavsiyeniz aklımda orayada göstericem. 

Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Regülatör basıncını kontrol ettiler mi?

Regülatör basıncına bakıldığını sanmıyorum.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tamirhanede yapılan ayar ayar değildir. Aracınızı yol ayarı yapan bir yere götürün. Ben olsam bahsettiğiniz değişimleri yapıp da duran araca lpg ayarı yapıp gönderen yere tekrar gitmem. 

Nasıl olduğunu bilmiyorum. Tarif ederseniz talep ederken de o şekilde yaklaşırım.

ilgileriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Mollaoğlu yazdı:

Yakıt tüketiminin normal olduğu konusunda tereddütüm var :) kandırıyorlarmı bilmem ama bi kaç mondeo aynı modelde 11 leri 10 ları gördüm. O ustaya göre sistemin komple yenilenmesi gerekiyor. Kendisi sistemin 10 yıllık eski bir teknoloji ve yarım yamalak bir sistem olduğunu söylemişti. 

Otomatik benzinli 3 kasa mondeonun şehir içinde 10 ları görmesi bence imkansız.. 

Yakıt düşsün diye masraf etmeyin. Sadece soruna odaklanın.. 

Kullanan çok arkadaşımız var. onlar yorumlar tüketim konusunu.. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Mollaoğlu yazdı:

Benzinde 1 haftaya yakın ve her sorundan sonra benzinde binmeme rağmen sorun gerçekten görmedim. Tavsiyeniz aklımda orayada göstericem. 

Regülatör basıncına bakıldığını sanmıyorum.

Nasıl olduğunu bilmiyorum. Tarif ederseniz talep ederken de o şekilde yaklaşırım.

Sistem eskiyse bazı parçaları gerçekten değiştirmek gerekebilir. 

yol ayarı isteyin. 2 şekilde yapılır. 1.si sadece o2 sensöründen gelen bilgilere göre yolda laptop ile yapılan ayar. Siz çeşitli viteslerde çeşitli hızlarda ve devirlerde sürerken usta yanınızda laptop ile ayar yapar. 2.si ise ekstra egzoza sensör takarak daha ileri bir seviyede ayar yapar. Rölanti için kitin ayarı var ama Tutmuyorsa müdahale edilebilir tabi. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Focusta aynı sorunu yaşıyordum hatta benim arabanın içine gaz kokusu da geliyordu. Regülatör basıncı gereğinden fazla imiş regülatörü değiştirmiştim sorun %80 oranında düzelmişti.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

ben olsam tank ayar vs uğraşana kadar komple yenilerdim. atiker gold öneririm :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi
Mehmet Cihat yazdı:

ben olsam tank ayar vs uğraşana kadar komple yenilerdim. atiker gold öneririm :)

Şu sıralar komple yenileme düşünüyorum atiker goldun albenisi ne acaba bilgi verirmisiniz.

Fatih Evcin yazdı:

Focusta aynı sorunu yaşıyordum hatta benim arabanın içine gaz kokusu da geliyordu. Regülatör basıncı gereğinden fazla imiş regülatörü değiştirmiştim sorun %80 oranında düzelmişti.

Gaz tasarrufu sağlar mı bana acaba ?

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sistem eskiyse bazı parçaları gerçekten değiştirmek gerekebilir. 

yol ayarı isteyin. 2 şekilde yapılır. 1.si sadece o2 sensöründen gelen bilgilere göre yolda laptop ile yapılan ayar. Siz çeşitli viteslerde çeşitli hızlarda ve devirlerde sürerken usta yanınızda laptop ile ayar yapar. 2.si ise ekstra egzoza sensör takarak daha ileri bir seviyede ayar yapar. Rölanti için kitin ayarı var ama Tutmuyorsa müdahale edilebilir tabi. 

İlk defa duydum biliyormusunuz. Bundan sonra isteyeceğim 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ali Mollaoğlu yazdı:

Gaz tasarrufu sağlar mı bana acaba ?

benim aracım 13 litre falan yakıyordu 8-9 a düşmüştü.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...