İçeriğe Yönlendir

Haftasonu Yedigöller.

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba..

Kasimda gunubirlik yedigoller yapalim diyorum. Ama nasil olur deneyen varmi. Daha once abant gitmiştim amma yedigoller yolunun son virajli yollari nasildir. Gitsek ne yer ne içeriz. 

Şimdiden teşekkurler... 

Yorum bağlantısı
Murat Karadağ

Ben geçen sene Ankara'dan günü birlik gittim.  Ağustos ayıydı. Hafta sonu gittiğim için çok kalabalıktı. Araba park edecek yer, bile zor bulmuştum.

Bolu'nun içinden gidilen yol asfalt ama çok virajlı. 1-1,5 saat civarı sürüyor. Akşam karanlığına kalmanızı tavsiye etmem.

Yiyecek olarak yanınıza bişeyler almanızı tavsiye ederim. Restoran ve büfe vardı ama son durumu bilmiyorum.

Bir daha gidermiyim, gitmem. O yollar ve o kalabalık için gitmem.

Ayrıca Bolu Gölcük te güzeldir. Orası daha yakın, gitmenizi tavsiye ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Acarlar longozu diye biryer var. Oraya giderken bir orman içi piknik yeri var. Yedigöllerden daha iyi.

Yedigöllerde Selfi çeken gürültülü yeni yetme Türkiyeli ruhsuz kalabalık rahatsız edici. İşiniz uygunsa hafta içi gidilmeli. Uzun kalınmalı.  Top, yatak, yemek vs götürülmeli. Mangal kendiniznki yasak.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Bolu'da birçok yer gezdim. Abant ve Gölcük harikaydı. Kartpostallardaki güzellikler gibi, Yedigöllere gitmedim. Özellikle Gölcüğü öneririm. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

İki hafta önce gittim.Bolu merkezden 42 km. ilk 10 km yol bozuk,sonrasında asfalt iyi ama çok virajlı,cumartesi günüydü ve çok kalabalıktı.Dönüşte sis vardı geçe kalmayın.Abant,Gölcük,Yedigöller ve Maşukiye rotası yaptım,yedigöller en az zevk aldığım yer oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bu hafta sonu gideceğim 6 sene önce gitmiştim en son. Yolları bozuktu, bilinçli olarak öyle bırakıldığını duymuştum tatilci kalabalığı olmasın, çok keşfedilmesin diyerek. Gördüklerimi anlatırım gelince:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yağmurlar başlamadan gidilse iyiydi sanki :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yapılan yorumlardan sonra Gölçük daha beni kendine cekti.  Yedigöllerin virajlı yolları beni biraz kokuttu. Bu korkun benim için değil, virajlı yollara bayılırım. Ama arkadakiler kusar döşemeye araba kirlenir, sonra uğraş dur :) 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Görsellik olarak gölcük hepsinden iyi ama Abantın bilinirliği var Yedigöller ise bence güzel görülmesi gereken bir yer. Geçen yıl misafirim vardı aynı gün içerisinde yedigöller ve abanta gittik. gün içerisinde 250 km yol yapınca başım dönmüştü. Yedigöllere gidilecekse hafta içi gitmenizi tavsiye ederim ama mevsim olarak 1-2 hafta geç kalmış durumdasınız ama yinede yeşil tonları görselinin son demlerine yetişebilirsiniz. Bolu üzerinden çok virajlı diyenler ve istanbuldan gidecekler için düzce-yığılca istikametinden bir yol daha var biraz daha kısa ve daha az virajlı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Naki Çatalyürek
On 24.10.2018 at 23:39, Mehmet Göktürk yazdı:

Acarlar longozu diye biryer var. Oraya giderken bir orman içi piknik yeri var. Yedigöllerden daha iyi.

Yedigöllerde Selfi çeken gürültülü yeni yetme Türkiyeli ruhsuz kalabalık rahatsız edici. İşiniz uygunsa hafta içi gidilmeli. Uzun kalınmalı.  Top, yatak, yemek vs götürülmeli. Mangal kendiniznki yasak.

en az bir gece konaklanmalı.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Ali Darbaz

Merhaba 

Haftasonu Son bahar manzarsı görmek için Yedigöller gezelim istiyorum. Cumertesinden gidip akşamı geleceğim. Nasıl olsa Boludan tecrubeliyiz. 

Yedigöllerde ne yapılır nereler gezilir. Nerde yenilir. Varsa fikir ve tecrübler okurum :) 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bir giden pişman, bir gitmeyen. Çok güzel kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Zamanlamanız biraz geç kalmışsınız ama yinede gidin. sonbaharda çok güzel yeşilin her tonu var. Çok kalabalık, insanlar çevreye duyarsız, üzülüyorsunuz ve yolu yorucu. Cumadan gitme şansınız olursa daha rahat edersiniz ve yer seçme şansınız olur.

Daha az yorucu olsun derseniz Fenerbahçe Topuk yaylası tesislerine gidin. Yolu daha güzel ve kısa, çok kalabalık olmaz, balık tutarsınız, yol üstündeki doğal ürünlerden alma şansınız olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Haftaiçi izin ayarlarsan daha güzel olur, haftasonu turlar ve günlük gidenlerden aşırı kalabalık oluyor, park gezmek hep mesele, insandan kaçarken kalabalığa düşüyorsun.

Servet Aydın yazdı:

Bungalov evler faal ise konaklama yapılır 

Kiralık webasto var mı bildik biyerde?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Köksal Yılmaz yazdı:

Kiralık webasto var mı bildik biyerde?

Keş 2000e hayırlı olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Servet Aydın yazdı:

Keş 2000e hayırlı olsun 

Ocağa dikilen çam ağacı da pakete dahil sanırım.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Beyler. Cumartesi gidip akşama döncem. Para yiyecem :) . Günübirlik yapıcam. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

mangal yasak artık yollar biraz mekaşetli iyi gezmeler

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

mengen tarafından çıkıp müdürün yerinde yemek yiyebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

ben hayatta gitmem birda yollar cok vasat arabanın alt takımın anası agladı yukarı cıkana kadar. mangal yasak felan sevmedim ben.
birde üst taraftan giriş varmısda orayı çözemedik ama alttan girdik üstten cıktık nasıl oldu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Bende çok gitmek istiyorum Yedigöllere. Hatta kar altındaki manzara için gitmek istiyorum özellikle. Yedigöller olur Abant olur.

Okay Kaygusuz yazdı:

ben hayatta gitmem birda yollar cok vasat arabanın alt takımın anası agladı yukarı cıkana kadar. mangal yasak felan sevmedim ben.
birde üst taraftan giriş varmısda orayı çözemedik ama alttan girdik üstten cıktık nasıl oldu bilmiyorum.

Ankara'dan gittiniz sanırım. O kadar kötü mü gerçekten yolları. Öyleyse sıkıntı. 2 günlük araç kiralayıp mı gitsem acaba :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Köksal Yılmaz yazdı:

Ocağa dikilen çam ağacı da pakete dahil sanırım.

70bin land. Webasto hediye 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...