İçeriğe Yönlendir

2006 Citoen C4 Kapı Kilidi Arızası

Fatih Karaçiçek

Recommended Posts

Fatih Karaçiçek

Merhaba ,

2006 Mod. Citren C4 1.6 SX  HDi  aracımın Sol Ön Kapı kilidi sensörü arızalı sanırım. Öyle diye tahmin ediyorum.  Çünkü  kitleme ve açma da sorun yaratmıyor.

Kumanda dan , kitleyip açarken herhangi bir problem yaratmıyor. Ancak  araç giderken , sürekli olarak  Sol ön kapı açık uyarısı veriyor. 

Sanıyorum kapı kilidi komple satılıyor.  Oldukça da pahalı bir parça.  1.000.TL civarı..!

Tamiri mümkün mü?

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Fatih Karaçiçek yazdı:

Merhaba ,

2006 Mod. Citren C4 1.6 SX  HDi  aracımın Sol Ön Kapı kilidi sensörü arızalı sanırım. Öyle diye tahmin ediyorum.  Çünkü  kitleme ve açma da sorun yaratmıyor.

Kumanda dan , kitleyip açarken herhangi bir problem yaratmıyor. Ancak  araç giderken , sürekli olarak  Sol ön kapı açık uyarısı veriyor. 

Sanıyorum kapı kilidi komple satılıyor.  Oldukça da pahalı bir parça.  1.000.TL civarı..!

Tamiri mümkün mü?

Sizin sorununuzu çözen bir kullanıcı olmuş, 1.30dk dan sonra çözümü de sunmuş denemekte fayda var bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Karaçiçek

Teşekkürler Sinan Bey ,

Önce biraz  WD40  ile temizleyip , sonra gres ile yağlasam olur sanırım.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Rica ederim ne demek esasinda sorun kilit temizlemeden ziyade kilidin orta sutunundaki sabit olan parcadaki asinmadan kaynaklaniyor diyor elektrik bandi ile kalinlastirmis yer yapan yeri. Wd40 yeterli bile olur hafif gres ile tamamlarsınız aynen. 

Fatih Karaçiçek yazdı:

Teşekkürler Sinan Bey ,

Önce biraz  WD40  ile temizleyip , sonra gres ile yağlasam olur sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...