İçeriğe Yönlendir

Otomobilde Tasaruflu Ampül

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba 

Arabamın parkları ve gündüz farı yanarken hiç bir elektriksel yüke binme sorunum yok iken, H4 kısa ve uzunları yakarsam motor yüke binmekte. 

@Servet Aydın abi elektriksek tasaruflu ampuller var demişti. Hazır farın biri patlamışken tasaruflu, hiçbir modifiye ihtiyac duymadan takabilceğim h4 ampül çözümleri varmıdır. 

Saygılarımla 

SlZmwlNhAvLoKsM2HDYB1Wk4C0PASQcBGcbXiaeb

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sadece farları açınca kabaca 250 watt enerji tüketimi var. Led ile bu değer 50 watt civarına düşer de, yapılan yatırımı ne kadar zamanda geri kazanacaksın? Kaba maliyet 500 tl tutacak. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Sadece farları açınca kabaca 250 watt enerji tüketimi var. Led ile bu değer 50 watt civarına düşer de, yapılan yatırımı ne kadar zamanda geri kazanacaksın? Kaba maliyet 500 tl tutacak. 

Abi duy yuvasında hiç bir modifiye yapmadan led takarak bu iş çözülecekmi. Amacım arabamı rahatlatmak. Tüketimden çok Lifetime oynuyorum şuan. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Peki tüm elektrik sistemini elden geçirsek ne olur. Hiç bir duy modifiyesi yapmadan sadece ampülleri değiştirmek süretiyle :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Coşkun Basan yazdı:

H4 LED ampul al tak

Senle yaptığımız o hypermil sonuçlarını vermedim. 

Evden çıktım. Depoyu doldurdum. Seni aldım, Otobandan hızı sabitledik. Gölcük tabiat parkına ait dağ yolundan kıbrıscığa gittik. 

Dönüşte aynı şekilde dağ yolunda Jeeplerle gazlaya gazlaya Boluya gittik. Orda depoyu doldurduk.

Bu güzergahın maliyeti 75 tl tutmuştu. Dağ yolları dahil 343 km yol yaptık. :) Tüketim pompada 6,12 çıktı

Dönüşte geç olmasın diye hızlı gittik, iki trafik geçtik. Sağolsun Google bizi trafikten kaçırdı. Seni bıraktım. Eve  vardım. 

Ertesi gün evden işe, işten eve tekrar boladı lpg aldım. 

81 lira depo doldu. tüketim pompada 6,44 litre çıktı. 

Hypermil ne kadar etkili görüyorsun :) 

X46r3A7FQP7UjBZ7RfR2Wm5HWpI-bRlk7Z2gVaan

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 

Arabamın parkları ve gündüz farı yanarken hiç bir elektriksel yüke binme sorunum yok iken, H4 kısa ve uzunları yakarsam motor yüke binmekte. 

@Servet Aydın abi elektriksek tasaruflu ampuller var demişti. Hazır farın biri patlamışken tasaruflu, hiçbir modifiye ihtiyac duymadan takabilceğim h4 ampül çözümleri varmıdır. 

Saygılarımla 

Gece kullanımın % kaç ? H4'de kısa ve uzun aynı anda yanmaz motora neden ek yük binsin ?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selçuk Keleş yazdı:

Gece kullanımın % kaç ? H4'de kısa ve uzun aynı anda yanmaz motora neden ek yük binsin ?

Bende biner, hemde öyle böyle değil :) Hissedersin :) . Uzun ve Kısa aynı anda yanıyor demek istemedim , hem uzun hem kısada yüke biniyor demek istedim :) 

Beyler bunu alsam olurmu :) 

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/philips-led-xenon-h4-11342ulwx2-6200k-160-daha-parlak-isik-495799267?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=329305395794&utm_term=65353677359&ga_prodid=495799267&ga_merchantid=115146475&scxid=14489-145818-2357-0&sc_gcsp=gg&gclid=Cj0KCQiAno_uBRC1ARIsAB496IXgq4u4RiPEyj8ohcQpx1kqOGGYmBxYrOAXMHE5EjCxUtZu1lsqQeMaAiSOEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Darbaz yazdı:

Abi duy yuvasında hiç bir modifiye yapmadan led takarak bu iş çözülecekmi. Amacım arabamı rahatlatmak. Tüketimden çok Lifetime oynuyorum şuan. 

Sıfır modifiye olacak. Plug in play 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

Arabanın lifetime'ını uzatıyım derken ampulle oynayıp kendininkini kısaltma Allah muhafaza :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Yukardaki philips ledi alırsam, arabanın far kapağı açıkmı kalıcak abi. Onu bende oraya sığdıramam :) Arkası dışarda kalıyor gibi duruyor 

9192111.gif

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Peki tüm elektrik sistemini elden geçirsek ne olur. Hiç bir duy modifiyesi yapmadan sadece ampülleri değiştirmek süretiyle [emoji4] 
Direnç gerekir diye tahmin ediyorum ustalar cevaplar soketler H4 LED de birebir uyumlu zaten. İ10 u doğru şekilde kullanıyorsun basınca gitmiyor üstüne üstlük bir de yakıyor
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

eğer ampul için bir yük kontrolü yoksa tabi. yoksa direnç gerekir ki anlamı kalmaz modifiyenin. tiguan da olduğu gibi yine.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Dogan Arsiray yazdı:

eğer ampul için bir yük kontrolü yoksa tabi. yoksa direnç gerekir ki anlamı kalmaz modifiyenin. tiguan da olduğu gibi yine.

Gerek olmaz. Ona göre alınacak ekipman. B8 hata vermedi kısada misal 

Direnç işin içine girerse hiçbir anlam olmaz. Görsellik harici. Bir tek sinyal flaşörü led ampüle göre değişimi gerekebilir, belki 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Coşkun Basan yazdı:
Ali Darbaz yazdı:
Peki tüm elektrik sistemini elden geçirsek ne olur. Hiç bir duy modifiyesi yapmadan sadece ampülleri değiştirmek süretiyle emoji4.png 

Direnç gerekir diye tahmin ediyorum ustalar cevaplar soketler H4 LED de birebir uyumlu zaten. İ10 u doğru şekilde kullanıyorsun basınca gitmiyor üstüne üstlük bir de yakıyor

Şirkette kendimi ve arabamı anlatan bir makale yazdım. Yöneticiler bu işi projeye dökelim dedim. Bekliyorum bakalım ne olacak :) 

Sırf seni  sıkmamak için 105 km hızla geldim. Haen arabaya gitmiyon diyon. !05 km yapıyor iste yeter :) 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ali Darbaz yazdı:

Şirkette kendimi ve arabamı anlatan bir makale yazdım. Yöneticiler bu işi projeye dökelim dedim. Bekliyorum bakalım ne olacak :) 

Sırf seni  sıkmamak için 105 km hızla geldim. Haen arabaya gitmiyon diyon. !05 km yapıyor iste yeter :) 

Mailini kontrol et, "İş akdinizin feshine..." diye başlayan bir mail var mı iyi bak :D

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Gerek olmaz. Ona göre alınacak ekipman. B8 hata vermedi kısada misal 

Direnç işin içine girerse hiçbir anlam olmaz. Görsellik harici. Bir tek sinyal flaşörü led ampüle göre değişimi gerekebilir, belki 

tiguan gibi iki tip kontrolü varsa ve ışıklandırma kontrol modülünün içinden elektronik olarak kapatılamıyorsa olmuyor bende olduğu üzere. modülü fiziksel olarak açıp içindeki bir smd direnç değerini değiştirmek tam sana göre ama. golf te yapan olmuş daha önceden. alet halojen ampul yükü var sanıyor aradaki fark kalmadığı için. bu arada canbus kontrolü devam ediyor yani ilk açma kapamadaki.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Başlangıç testi için en basit yöntem kondansatör. Fiziki yapısı gereği boş iken kısa devre. Ampül gibi. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Önder Özcan yazdı:

Mailini kontrol et, "İş akdinizin feshine..." diye başlayan bir mail var mı iyi bak :D

Abi şirketin kendi instagram gibi bişeyi var. Herkes bişiler paylaşır. Bende ne güzel yazdım döşedim. Yöneticilerde yorum yazmış biz bunu projelendirelim . Yakında firmanın yakıt verimliliği sürüş eğitmeni olmazsam iyidir :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kısalarda led zor. Şu ana kadar başarılı dediğimiz ürünler Servet abi'nin dediği gibi 500TL'lerde.

Ben kısalar ve sinyaller hariç her şeyi led'lemiştim son aracımda. Tüketimi bilemem ama dinamoya az yük bineceği, aküye az yük bineceği aşikar.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sani Gerşon yazdı:

Kısalarda led zor. Şu ana kadar başarılı dediğimiz ürünler Servet abi'nin dediği gibi 500TL'lerde.

Ben kısalar ve sinyaller hariç her şeyi led'lemiştim son aracımda. Tüketimi bilemem ama dinamoya az yük bineceği, aküye az yük bineceği aşikar.

Binerse binsin üleeen.

image.png.d2fc7e3222ac3a0a59776eabb13a32ae.png

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

H4 led ile verim alamazsın.
Fara mercek tak. Ondan sonra düşün.
Güvenlik daha önemli

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

H4 led ile verim alamazsın.
Fara mercek tak. Ondan sonra düşün.
Güvenlik daha önemli

Dünkü ledi düşün ve bir daha de. H4 ile verim alınır mı alınmaz mı

Yorum bağlantısı
Emre Demir
Servet Aydın yazdı:

Dünkü ledi düşün ve bir daha de. H4 ile verim alınır mı alınmaz mı

Hangi led ,abi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...