İçeriğe Yönlendir

A3 - Bozuk Yolda Gelen Lokurtu Sesi

Ovun Bagci
Çözüme git Ovun Bagci tarafından,

Recommended Posts

Ovun Bagci

Herkese hayırlı forumlar arkadaşlar.
Tümseklerden geçerken değilde mesela ara sokaklardaki yamalı asfalt yolda 20-30-40 km hızla giderken veya bozuk yolda giderken aracımın ön iki tekerinden ve sağ arka tekerinden lok lok lok lok şeklinde ses geliyor 
Sebep ne olabilir??

Yorum bağlantısı
Ovun Bagci

Arkadan gelen sesle direksiyon kutusunun bi alakası varmı acaba ayrıca araç düz asfalt yolda giderken ses cıkarmıyor sadece bozuk stabilize yolda yavaş giderken lok lok diye ses çıkarıyor

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Direksiyon kutusunun arkada ses yapmaz sanırım. Aynı ses benim aracımdan da geliyordu. Bu sesi normal asfaltta yapmıyordu. Bozuk yolda yapıyordu. Ön arka z rot değiştim kesildi. Ama orjinal olmadığından kısa süre sonra yine yapmaya başladı. Orjinal ile değiştim şimdilik sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Ovun Bagci
Direksiyon kutusunun arkada ses yapmaz sanırım. Aynı ses benim aracımdan da geliyordu. Bu sesi normal asfaltta yapmıyordu. Bozuk yolda yapıyordu. Ön arka z rot değiştim kesildi. Ama orjinal olmadığından kısa süre sonra yine yapmaya başladı. Orjinal ile değiştim şimdilik sıkıntı yok.

Anladım teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Ovun Bagci
Z rot. Kronik zaten.

Merak ettiğim için soruyorum arkadada z rot varmı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Ön takım bakım.

Lok lok ses düzde de gelse aks diyeceğim ama stabilize yolda yapıyorsa z rot tur.

Ben aks kafası kırdım bu arabada 😁

Yorum bağlantısı
Ovun Bagci
Ön takım bakım.
Lok lok ses düzde de gelse aks diyeceğim ama stabilize yolda yapıyorsa z rot tur.
Ben aks kafası kırdım bu arabada [emoji16]

Tşk ettim uygun bir zamanda gidip baktırmam lazım
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Ovun Bagci yazdı:

Tşk ettim uygun bir zamanda gidip baktırmam lazım

Amortisörler den gelme ihtimalide yüksek. Onlara da baktırın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğan Arşiray

z rotları ucuz şeyler. onları değiştirin. amortisörleride kontrole tmek lazım.  düzelmez ise arka kaliperlerin pimlerinin ileri geri kaydığı yuva aşınmıştır. bizim jetta da oldu. o şekilde biniyoruz. çok kritik değil ses seviyesi. ayrıca ön kaliperlerin balata tutucusu metal şeritlerde de boşluk olabiliyor balata ses yapar.

kaliper pimi ve balata tutucularının testi çok basit. o ses yapan yoldan, ayağınız aracı durdurmayacak kadar hafifçe frende geçin yapmaz ise sorun fren parçaları ile ilgilidir, net.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Umut Atılgan

Bagajdan ses gelir gibi bir lokurtu varsa arka amartisör yayların plastik koruması gevşemiş olabilir. Usta korumalıkları sıkarsa sorun giderilecektir.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • Çözüm
Ovun Bagci

Aracı sağ arka tarafında tabla muhafazasının vidası düşmüş bozuk yola girince o muhafaza tablaya çarparak ses yapıyormuş çözüldü 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...