İçeriğe Yönlendir

Sözleşmeli Memurluğu Kazandım

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Merhaba,

İstanbul'da özel sektörde çalışmaktayım. İnsan Kaynakları Uzmanıyım. Fakat Sözleşmeli Zabıt Katipliğini kazandım. Kırklareli Adliyesi.

Sizce gitmeli miyim? 

Kırklareli'nden kimse var mı?

"Kapağı devlete at" mantığı ne kadar doğru?

Şehir değiştirmeye değer mi?

Daha önce görmüştüm, birkaç tane adliye çalışanı vardı forumda. Özellikle onların yorumlarını bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
(düzenlendi)
Ahmet Caliskan yazdı:

Özel sektörde geleceginizi nasıl gördüğünüze bağlı. "Hiç bir durum beni yıldıramaz, alanımda şirketin beni tatmin edebilecek en üst seviyelerine kadar gelirim." diyebiliyorsanız zorluklarına katlanarak özel sektörde devam edebilirsiniz. Fakat devlette çalışırsanız kimse sizden yapmanız gerekenden fazla iş istemez ve özel sektöre göre özlük haklarınızda herhangi bir sorun yaşamazsınız.

tarihinde Eyüp Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Hayatta verdigim uc guzel karar;

1- Baba olmak

2- Memur olmak

3- Mercedes almak

Buyuk hirslarin yoksa, kafam rahat olsun dunyanin tadinida alayim diyorsan olur.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Değer, masraf az, keşmekeş yok, devlet güvencesi tatilin belli, Trakya iyidir.

Şunu da yazmak istedim affınıza sığınarak, bizim fikirlerimizden önce son konunuzu okuduktan sonra eşinizin fikri bizimkinden daha önemli gibi öncelik onun fikri önemli. 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ahmet Caliskan yazdı:

Merhaba,

İstanbul'da özel sektörde çalışmaktayım. İnsan Kaynakları Uzmanıyım. Fakat Sözleşmeli Zabıt Katipliğini kazandım. Kırklareli Adliyesi.

Sizce gitmeli miyim? 

Daha önce görmüştüm, birkaç tane adliye çalışanı vardı forumda. Özellikle onların yorumlarını bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Benim tanıdığım biri var. Adliye zabıtı. Sık sık suçlulardan tehdit duyuyor. Sağlam pidikoloji lazım. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İşinizde ve maaşınızda mutlu musunuz? İş yerinizin geleceği ne durumda?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Bildiğim adliye çalışanı arkadaşları

@Mert Yeldan

@Ayhan Asil

@Zafer Ayvacı

İşin iş kısmı ile ilgili olarak bu arkadaşlar yardımcı olacaktır. İl değiştirme konusu biraz göreceli sizin durumunuz da diğer konuya istinaden söylüyorum çok iyi bir fikir olabilir ama çok kötü bir fikirde olabilir ortak karar vermeniz gerekecek hakkınızda hayırlısı olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Eyüp Çetin yazdı:

Özel sektörde geleceginizi nasıl gördüğünüze bağlı. "Hiç bir durum beni yıldıramaz, alanımda şirketin beni tatmin edebilecek en üst seviyelerine kadar gelirim." diyebiliyorsanız zorluklarına katlanarak özel sektörde devam edebilirsiniz. Fakat devlette çalışırsanız kimse sizden yapmanız gerekenden fazla iş istemez ve özel sektöre göre özlük haklarınızda herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Yerinde saymak bana göre değil. Kadroya geçtikten sonra orada yükselmek hedefim.

Mehmet Yıldız 1 yazdı:

Hayatta verdigim uc guzel karar;

1- Baba olmak

2- Memur olmak

3- Mercedes almak

Buyuk hirslarin yoksa, kafam rahat olsun dunyanin tadinida alayim diyorsan olur.

Sinan Akgöl yazdı:

Değer, masraf az, keşmekeş yok, devlet güvencesi tatilin belli, Trakya iyidir.

Şunu da yazmak istedim affınıza sığınarak, bizim fikirlerimizden önce son konunuzu okuduktan sonra eşinizin fikri bizimkinden daha önemli gibi öncelik onun fikri önemli. 

Zaten onayını alarak böyle bir yola girdik :)

Ali Darbaz yazdı:

Benim tanıdığım biri var. Adliye zabıtı. Sık sık suçlulardan tehdit duyuyor. Sağlam pidikoloji lazım. 

Bu duruma alışkınım diyebilirim. Fabrika ortamlarında vergi dilimini anlatırken "maaşımı kesip çalıyorsun" diye tehdit eden işçilere alışkınız :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Sani Gerşon yazdı:

İşinizde ve maaşınızda mutlu musunuz? İş yerinizin geleceği ne durumda?

İşim, bugüne kadar ki çalıştığım en iyi işim. Maaşım da memur maaşına göre yüksek. Şirketim, yerli otoyu yapacak olan "babayiğit"lerden birisi :) ama İstanbul'un yaşanmazlığı beni buna itiyor. 17:00'da paydos ettikten sonra bisikletime binip 17:05'de evde olmayı düşünmek bile cezbedici :)

Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Bildiğim adliye çalışanı arkadaşları

@Mert Yeldan

@Ayhan Asil

@Zafer Ayvacı

İşin iş kısmı ile ilgili olarak bu arkadaşlar yardımcı olacaktır. İl değiştirme konusu biraz göreceli sizin durumunuz da diğer konuya istinaden söylüyorum çok iyi bir fikir olabilir ama çok kötü bir fikirde olabilir ortak karar vermeniz gerekecek hakkınızda hayırlısı olsun 

Eşimin anne tarafı Kırklareli'li. Kimseleri orada değil ama dedesi orada tek yaşıyor. Yani yabancılık çekmeyecektir, alışma safhasını kolay atlatacaktır en azından.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Maaş 3300-3500 civarı. Ben fırsatını bulsam istifa ederim memurluktan.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Bas git birader, benim yaşım 43 İstanbula iş yüzünden çakıldım kaldım. Senin gibi bi fırsatım olsa seneler önce giderdim. Çocuğun varsa zaten durma.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

İşi bilmem ama Kırklareli adamın ömrünü uzatır yaşanabilecek en güzel şehirlerden

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Mert Yeldan yazdı:

Maaş 3300-3500 civarı. Ben fırsatını bulsam istifa ederim memurluktan.

Evet bu beni düşündürüyor. Belki kiranın ve diğer masrafların İstanbul'a göre düşük olması dengeler.

Fatih Keskin yazdı:

İşi bilmem ama Kırklareli adamın ömrünü uzatır yaşanabilecek en güzel şehirlerden

Evet orada okudum, çok sevdim. Bu sebeple Kırklareli'yi tercih ettim. Allah da nasip etti.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben Gebze’deyim. İstanbul’un aynısı. Aslında Ege de güzel bi ilçede memur olmak Lazım. Tayin isteyip gitmeli.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mert Yeldan yazdı:

Ben Gebze’deyim. İstanbul’un aynısı. Aslında Ege de güzel bi ilçede memur olmak Lazım. Tayin isteyip gitmeli.

Bence de git artık. Burnumun dibinde olmandan bıktım. Bari evimde huzur ver 

• Beğen 3
  • Mutlu 10
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Bence de git artık. Burnumun dibinde olmandan bıktım. Bari evimde huzur ver 

Gittiğim yerde karşıma çıkmayacağın ne malum? Mesela Ankara’ya gidiyorum. Düş yakamdan.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ahmet Caliskan yazdı:

Merhaba,

Sizce gitmeli miyim? 

Şimdiden teşekkürler.

Şehir değiştirmek kolay bir şey değil, belki eşinle olan sorunların hafiflemesinde yardımcı olabilir belki de hızlı bir hayattan sakin bir hayata geçtiğiniz için daha da karışabilir ortalık.

Gebze'de doğup büyümüş bir arkadaşım eşinin memuriyeti dolayısıyla Erdek'e taşındı. 2 sene zor durdular tayinini İstanbul'a aldırdılar çünkü hem ailesi İstanbul'da ve çocuklara aile bakacak hemde hafta sonu yapacak bir şey bulamıyoruz, sıkılıyoruz demişlerdi. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

İstanbul’dan kurtulmak için güzel bir fırsat olabilir. Yalnız zabıt katibi maaşı tek başına bir ilde zorlayabilir, ilçede nispeten biraz daha rahattır.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hayirli olsun kapinin biri acilmis, darisi diger kapilara.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

katiplikten avukatlığa geçen benim de tanıdığım var. madem yükselmeyi planlıyorsunuz hukuk okuma enerjisini kendinizde buluyorsanız sizin için yaşam değiştirme fırsatı olabilir

https://www.kanal16haber.com/m-haber-25725.html?islem=anahaber&altislem=onecikanlar

O ışığı da enerjiyi de kendimde göremiyorum :) yükselmekten kastım katiplikten kalem müdürlüğüne geçişti. Yoksa tekrar en baştan üniversiteye falan başlayamam herhalde.

Fatih Evcin yazdı:

Şehir değiştirmek kolay bir şey değil, belki eşinle olan sorunların hafiflemesinde yardımcı olabilir belki de hızlı bir hayattan sakin bir hayata geçtiğiniz için daha da karışabilir ortalık.

Gebze'de doğup büyümüş bir arkadaşım eşinin memuriyeti dolayısıyla Erdek'e taşındı. 2 sene zor durdular tayinini İstanbul'a aldırdılar çünkü hem ailesi İstanbul'da ve çocuklara aile bakacak hemde hafta sonu yapacak bir şey bulamıyoruz, sıkılıyoruz demişlerdi. 

İnşallah öyle bir şey yaşamayız. Niyetim zaten bahçeli bir ev. Hafta sonu da biraz bahçeyle uğraşır, biraz çarşı gezeriz. Zaten İstanbul'a 2 saat mesafede olduğumuz için 2 haftada bir İstanbul'a da gider aileleri görürüz.

Emre Şimşek yazdı:

İstanbul’dan kurtulmak için güzel bir fırsat olabilir. Yalnız zabıt katibi maaşı tek başına bir ilde zorlayabilir, ilçede nispeten biraz daha rahattır.

Evet ben de bundan korkuyorum. Kiramızı en az 500-600 TL düşürür, diğer giderleri de azaltırsak diye umut ediyorum.

Yorum bağlantısı
Emre Demir
Ali Darbaz yazdı:

Zabit katibini suçlular neden tehdit etsin ki :nargile:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Daha beni tehdit eden olmadı. Gerçi katip değilim ama öyle tehdit filan kolay kolay olmaz. Olursa da cezasına ceza eklenir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...