İçeriğe Yönlendir

Fistea IV - 1.25 Benzin Geri Dönüş Hortumu

Cemal Bulut

Recommended Posts

Cemal Bulut

Mrb, 98 fiesta sahibiyim. Son bir aydır arabamda rolanti dalgalanması sorunu vardı, tüp ayarıdır diye pek önemsemiyordum. Dün, kaputu açtığımda benzinin geri dönüş yaptığı kırmızı renkli jaktan benzin kaçtığını fark ettim. Araba benzindeyken kaçıyordu ve sanayiye giderken yaklaşık 10 litre benzini boşalttı, hemen hortumu kelepçeyle sıkıştırdılar, ancak çok ufakta olsa akıntı devam ediyor, bu hortumu ve ucundaki jakı ilimdeki sanayide bulamadım, kimse de tamire vs. yanaşmyor. Daha önce başına gelen veya internetten bu parçanın satış linkini gönderebilecek var mıdır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hortum ve soketi komple parçadır, muhtelif parçacıları arayıp araştırmanız lazım

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

internette parça bulmak sorun ben zamanında bulamamıştım.

içi telli olmayan cinsten basınca dayanıklı olanlarından yaptırmak gerekli. (hidrolik hortumları gibi olan siyah hortumlardan)

depodan gelen iki tarafıda (geliş gidiş) değiştirmek gerekli diğeride zamanla yıpranıyor.

arabayı bu hortum yüzünden satmıştım.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

O şekilde kesinlikle kullanmayın aracı, benzin buharından dahi parlama olabiliyor. Bahsi geçen kısım için neler yapılabilir bilmiyorum ancak benzin gibi maddeler yapuştırıcıları çözer, akıllının biri bu yönteme giderse izin vermeyin.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan
Ü.Emre Kartal yazdı:

O şekilde kesinlikle kullanmayın aracı, benzin buharından dahi parlama olabiliyor. Bahsi geçen kısım için neler yapılabilir bilmiyorum ancak benzin gibi maddeler yapuştırıcıları çözer, akıllının biri bu yönteme giderse izin vermeyin.

yapıştırıcı yapıp vakit kaybetmeyin çok doğru söylüyor. kısa zamanda tekrar aynı probleme neden oluyor. denedik yaşadık ve gördük.

direk değiştirme yöntemine gidin.

Yorum bağlantısı
Cemal Bulut
Serkan Ünsalan yazdı:

yapıştırıcı yapıp vakit kaybetmeyin çok doğru söylüyor. kısa zamanda tekrar aynı probleme neden oluyor. denedik yaşadık ve gördük.

direk değiştirme yöntemine gidin.

Parçayı nerden temin ettiniz, sorun hortumda değil benzin geri dönüş valfindenmiş bu arada. Bugün aramadığım çıkmacı kalmadı, melet bulunmaz hint kumaşı sanki.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

benim sorun hortumdaydı çatlak vardı oradan kaçırıyordu. basınçlı hortum yapan bir yere yaptırmıştık.

Yorum bağlantısı
Gökhan Mecit
Serkan Ünsalan yazdı:

benim sorun hortumdaydı çatlak vardı oradan kaçırıyordu. basınçlı hortum yapan bir yere yaptırmıştık.

Hocam bunu nasıl yapıyorlar. Benim aracın da enjektörün az yukarısından çatlamış araya parca atıp kelepçe taktik ama ileride ne olur bilemem. Bu basınçlı hortum yapan yer enjektörün de üstünü kaplayacak şekilde yeniden hortum imal edebiliyorlar mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...