İçeriğe Yönlendir

Fusion - Motor Sesi

Fatih Eroglu

Recommended Posts

Fatih Eroglu

Arkadaşlar 2004 model 1.4 TDCİ fusionuma bakım yaptırdım debriyaj ve baskı balata değişti , akü değişti , yağ bakımı ve bütün filtreler değişti, aracın sesinin azalmasını beklerken traktör gibi çalışmaya başladı sebebi nedir acaba şimdiden yardımlarınız için teşekkürler ,  not: 6 ay öncede triger ,devirdaim pompası değişti , enjektör ler temizlendi bunlar yapılınca ses çok iyiydi , yalnız son bakımdan sonra araba traktör oldu.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Kullanılan yağ nedir ? Motorda çalışma esnasında titreşim arttı mı?.

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu

OPET yağı 5w30  her zaman kullandığım yağı , titreşim den ziyade bariz ses artışı oldu hem rolantide , hem seyir halinde teyibin sesini yukseltiyorum o derece

Selim Bilgin yazdı:

Yağ önemli, ne koydular acaba? Volan da değişti mi? 

Volanda değişti yağ 5w30 opet

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
Çağlar Bayur yazdı:

şanzman ve motor bağlantı takozları kontrol derim.

Abi yazmayı unutmuşum  motor takozu da baskı balata ve debriyaj la birlikte yeni değişti

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
Fatih Eroglu yazdı:

Abi yazmayı unutmuşum  motor takozu da baskı balata ve debriyaj la birlikte yeni değişti

Motor  hırıltılı çalışıyor eskiye oranla

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Doğru ses bu olabilirmi. Başka bir aracın sesinide kontrol edin. Bazen yanılabiliyoruz.

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
Cihaner Öztürk yazdı:

Doğru ses bu olabilirmi. Başka bir aracın sesinide kontrol edin. Bazen yanılabiliyoruz.

Abi bakımdan önceki sesle kıyaslama yaptım olabilir de. Yarın bakım yaptırdıgım özel servise götürecem bakalım ne diyecekler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...