İçeriğe Yönlendir

Radyatör Suyu Değişimi

Onur Okudan

Recommended Posts

Onur Okudan

2000 fiestamin suyunu degistiricam fakat tam olarak nereden bosaltabiliriz sitemin icindeki suyu ?

radyatore baktim  bugun fakar musluk gibi biryer hic dikkatimi cekmedi

degisim yapan olduysa yardimci olsa cok sevinirim 

Toplam kac litre antifriz eklememiz gerekir ? ( su + antifriz mi yoksa sadece antifriz mi koymamiz gerekiyor ) rz8CBx.jpeg

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Kaputiçi resim eklerseniz eğer daha iyi olur, hiçbir zaman sadece su veya başka bir şey tek başına kullanılmaz. Ürünlerin arkadaki etiketinde ne oranda karışacağı yazar. Ortalama olarak tamamını değişeyim derseniz 5-6 litre toplam hacim vardır. %50-50 sulandırırsanız 3 litre antifriz yeterli olacaktır.

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Radyatörün sağ sol alt kısımda plastik düz tornavida ile çıkarılan bir kör tapa olmalı kontrol edin. Focus 1 de peteğin sağ alt kısmında.

Yorum bağlantısı
Onur Okudan
Çağlar Bayur yazdı:

neden?

Caglar bey Antalyada yasiyorum

Aracimi 1yil once aldim 

Ay sonu allah izin verirse il disina cikicaz gezicez bir kac sehir afyon denizli ankara nevsehir falan 1hafta boyunca

aracin su durumu nedir ne degildir bilmiyoruz Rengide kirmizi aslinda ama yinede ben bu araca 2-3 yil daha binmeyi planladigim icin degistirmek istiyorum

oralarda sikinti yasamak istemiyorum

Ömer Sarıgül yazdı:

Radyatörün sağ sol alt kısımda plastik düz tornavida ile çıkarılan bir kör tapa olmalı kontrol edin. Focus 1 de peteğin sağ alt kısmında.

Aynen musluk degilde sol alt tarafinda yildiz tornavidayla acilacak gibi duran kortipa benzeri birsey vardi 

Yorum bağlantısı
Halit Demir

İcimden bi ses siz suyunu antifrizini degistirince sorun yasayacaginizi soyluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Ölçüm yaptırın, sıkıntı yoksa ellemeyin. 

Saf antifriz eklenmez, saf suyla karıştırılmalı. Bazı ürünler hazır karıştırılmış satılıyor, alırken bakmanız gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

arkadaşlar haklı, önce ölçtür, baktın değer iyi devam et, düşükse genleşme kabını boşalt, sistemi değil sadece genleşme kabını, sonra doldur içine saf antifirizi, su katma sadece antifiriz, sistem  dolu olduğundan zaten suda var o yüzden, sonra gez dolaş ısınsın termostad açsın su karışsın, soğuyunca tekrar ölç ve devam et :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök

1 yıldır suyu eksiltmeyen bir arabanın ne su bidonuna ne radyatörüne  elini bile atma derim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Gök yazdı:

1 yıldır suyu eksiltmeyen bir arabanın ne su bidonuna ne radyatörüne  elini bile atma derim. 

derece düştüyse atacak, el atmayla su eksiltiyorsa yak o arabayı, olmaz öyle şey :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Ali Gök yazdı:

bende bu fikirdeyim basınıza dert almayın. bizim vw golf 4 bora grubunda hergün görüyorum antifiriz ekleyen heryerden kacaklar cıkıyor dün gördügüm mesala yag sogutucuyu patlatmıstı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Okay Kaygusuz yazdı:

bende bu fikirdeyim basınıza dert almayın. bizim vw golf 4 bora grubunda hergün görüyorum antifiriz ekleyen heryerden kacaklar cıkıyor dün gördügüm mesala yag sogutucuyu patlatmıstı.

sistemde hiç antifiriz yoksa uzun zaman öyle kullanıldıysa sonradan ekleyince kaçak olabilir, yoksa sistemde zaten varsa hiiiiç birşey olmaz,  ney yapsın yani, ölçtü -1 çıktı, aman su kaçırır diye kışın motormu çatlatsın :)

ölçümü yap düşükse antifriz ekle kardeş, sistemi tam boşaltmana gerek yok, su eğer bulanık değilse yapmana gerek yok, bulanıksa ben olsam hepsini boşaltırdım, sende zaten antifiriz varmış, sorun olmaz, derece normalse zaten dokunma, kurtarmıyorsa genleşme kabını boşalt, hortumunu sökme içine başka bir hortum sok, emdir aksın, sonra sadece antifiriz ekle ve arabanı sür...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

%50-%50 karışım en idealidir.
Bkz:

https://www.sekizsilindir.com/2016/09/antifriz-nedir-coolant-nedir.html

Benim araçta, triger değişiminde, devirdaim su pompasını da değiştirdim, sökünce su boşaldı, komple motor suyu sistem temizliği yaptırdım.

Genleşme kabı söküldü, gidiş hortumuna çeşme hortumu bağlandı, dönüş hortumu boşa çıkarılıp, marşa basıldı, bir süre öyle çalıştı araç, sonra su tekrar tamamen boşaltılıp, antifirizli su karışımı dolduruldu genleşme kabına, tertemiz oldu.

Bu yöntemi tavsiye ederim, en sağlıklısı bu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...