İçeriğe Yönlendir

VW- Hareket Halinde Elektrik Kesiliyor.

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Araba 1 aydır ankaradaydı, bugün geldi, sürerken farkettim vites boşta çok hafif gaza basıp bıraktıkça halojen farlar kısılıp açılıyor. Eve dönerken kırmızıda beklerken yine öyle yapacakmı diye denedim yine çok hafif gaza basıp bıraktım 2 3 kere. Dijital klimanın ışığı anlık olarak sönüp tekrar yandı, göstergedeki saat 00:00 oldu. Sorun ne olabilir çok acil yardıma ihtiyacım var. 

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Dinamo veya şase problemi olabilir gibi geldi. Diyot tablası yanık olabilir eğer dinamoysa.

Akü kutup başları da olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Yusuf Berke yazdı:

Dinamo veya şase problemi olabilir gibi geldi. Diyot tablası yanık olabilir eğer dinamoysa.

Aynen önce bunları bir kontrol et.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

Ek olarak birşey daha yazacağım, müzik sistemi takılı araçta, bass controlden subwooferın şiddetini arttırdığımda, bassın vurmasına göre klimanın ekranının ışığı açılıp kapanıyor aynı bugünki gibi. 

Yusuf Berke yazdı:

Şarj dinamosunu sanayide kontrol ettireceğim, akünün camı yeşil, dolu gözüküyor. Akü testi yapmam gerekirmi acaba ? 100 amper akü var. Akü bitmişse en az 650 kağıt gidecek :( kutup başlarını tel fırça ile temizleyip tekrar takayım bi yarın sabah. 

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Göktürk yazdı:

şasi akü arası kablo gevşek olabilir oksitli olabilir.

Akü kablosunun ucunu ve kutup başını hafifçe zımparalayayım mı ? Tel fırçayı bulamadım da.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabanın farları sonradan led takmadaın umarım. bazıları parazitlenme yapıyor. Bir araba benimde başıma gelmişti böyle bişey, Sıcak su döktüm kutup başlarına. Kutup başının bir tanesi altında görünmeyen kurum varmış. Sonradan farkettim. Ama sıcak su işe yarıyor. Kurumu eritip yok ediyor. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Arabanın farları sonradan led takmadaın umarım. bazıları parazitlenme yapıyor. Bir araba benimde başıma gelmişti böyle bişey, Sıcak su döktüm kutup başlarına. Kutup başının bir tanesi altında görünmeyen kurum varmış. Sonradan farkettim. Ama sıcak su işe yarıyor. Kurumu eritip yok ediyor. 

Yok standart h7 halojen var osram marka. Arabayı aldığımda uzun kısa led takılıydı, söktüm halojen taktım. Hala devam ediyor. Sıcak su dökmeyi ilk defa duydum, akü üzerinde müzik sisteminin kabloları ve amfi sigortası var. Birşey olmazmı ? 

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ebrar Tüfek yazdı:

Yok standart h7 halojen var osram marka. Arabayı aldığımda uzun kısa led takılıydı, söktüm halojen taktım. Hala devam ediyor. Sıcak su dökmeyi ilk defa duydum, akü üzerinde müzik sisteminin kabloları ve amfi sigortası var. Birşey olmazmı ? 

olmaz. sudan önce gördüğün  bütün vidaları sık. elle oynat oynayan yer var mı bak.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Akü kutup başlarında beyaz krozyon oluşur. Bunu bir çaydanlık su kaynat. Sıcak suyu çaydanlığın imbiği ile nişan alarak kutup başlarına dök. Zaten göreceksin olanları. Bütün o beyazlıklar gidiyor. Sonra gress yağı bulup, o kutup başlarına boca ediyorsun. Sonra kutupları takacaksın. Hepsi bu .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Göktürk yazdı:

Tamamdır hepsini deneyeceğim, genel olarak müziğin ritmine göre ışık kısılması alternatörün yetersizliğinden midir, yoksa akünün ömrü mü azalmıştır ? 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Tamamdır hepsini deneyeceğim, genel olarak müziğin ritmine göre ışık kısılması alternatörün yetersizliğinden midir, yoksa akünün ömrü mü azalmıştır ? 

Sen arabanın enerjisinin  yetmediği muzik sistemi takmışsın. Eliektrik tesisatını yüke bindiriyorsun. Acil sök. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Sen arabanın yetmediği muzik sistemi takmışsın. Tesisata yüke bindiriyorsun. Acil sök. 

Arabayı yettirmeye çalışalım, ben tesisatı büyütmeye çalışıyorum hayatta sökmem :) daha 1000 watt rms lik subwooferi takmadım. Kabin araştırıyorum hala. Alternatörde sorun varsa revize edeyim, akü bitikse akü alayım. Kapasitör taktığımda sistem biraz rahatlar. 1000 rms takılmadan alt yapıyı sağlamlaştırmam lazım. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Arabayı yettirmeye çalışalım, ben tesisatı büyütmeye çalışıyorum hayatta sökmem :) daha 1000 watt rms lik subwooferi takmadım. Kabin araştırıyorum hala. Alternatörde sorun varsa revize edeyim, akü bitikse akü alayım. Kapasitör taktığımda sistem biraz rahatlar. 1000 rms takılmadan alt yapıyı sağlamlaştırmam lazım. 

yahu bu akülük alternatörlük iş değilki. Akü alırsan 1 ay sonra gene boşalır, Alternatör sürekli yükte çalışır. Kömürleri bitirirsin. Motorunda sürekli yakar, Habire yakar, Çok yakar, gürül gürül yakar. Sonucta hep paracıklara olan olur. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

yahu bu akülük alternatörlük iş değilki. Akü alırsan 1 ay sonra gene boşalır, Alternatör sürekli yükte çalışır. Kömürleri bitirirsin. Motorunda sürekli yakar, Habire yakar, Çok yakar, gürül gürül yakar. Sonucta hep paracıklara olan olur. 

Arabanın çalıştığı her saniye cam çerçeve indirmiyorum ki, ben zaten günlük kullanımda normal insanlar gibi müzik dinlerim. Ayda bir iki kere anca yüklenirim sisteme, oda limitlerde olmaz hiçbir zaman. Zevk için birşey yapılıyorsa paracıkların gitmediği ne var ki zaten ? hipermil hariç. Sistem sürekli açık kalmıyor, zaten kafa dayanmaz. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Arabanın çalıştığı her saniye cam çerçeve indirmiyorum ki, ben zaten günlük kullanımda normal insanlar gibi müzik dinlerim. Ayda bir iki kere anca yüklenirim sisteme, oda limitlerde olmaz hiçbir zaman. Zevk için birşey yapılıyorsa paracıkların gitmediği ne var ki zaten ? hipermil hariç. Sistem sürekli açık kalmıyor, zaten kafa dayanmaz. 

Bu sistemler kapalıyken , düzgün çalışıyormu araba ? Kapalı olsa bile parazitlenme yapıyormu araba ? 

ben açık olsada  olmasda arabanın parazitlendiğini anladım ilk yazdıklarından. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ebrar yukarıda yazılanları tek tek uygula. Muhtemelen çözülür sorunun. 
Fazlasını takma kafaya :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Bu sistemler kapalıyken , düzgün çalışıyormu araba ? Kapalı olsa bile parazitlenme yapıyormu araba ? 

ben açık olsada  olmasda arabanın parazitlendiğini anladım ilk yazdıklarından. 

Işıklarda kapanıp açıldığında teyp komple kapalıydı, teyp kapalıyken amfilere güç gitmiyor sistem teypten tetikleniyor. Açıkken de bass vurdukça farlar kısılıyor, daha da açarsam klimanın ışıkları açılıp kapanıyor bassın vuruş ritmine göre. Gösterge ışıklarında birşey yok, dijital klimanın ekranı gidip geliyor. Şu işi çabuk çözmem lazım ekrana bişey olacak diye korkuyorum kim bilir, kaç bin liradır. 

Mustafa Arıkan yazdı:

Ebrar yukarıda yazılanları tek tek uygula. Muhtemelen çözülür sorunun. 
Fazlasını takma kafaya :) 

Abi inşallah ya :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Benzer sorun peugeotta olmuştu. Akü kutup başı gevşemişti. Araç çukura girdikçe saçmalıyordu. Birde aküyü ölçtür bence. 

Konuyla ilgili değil ama octaviaya uzunlara led taktım. Selektör yapınca radyo cızırtı yapıyor .

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erhan Doruk yazdı:

Benzer sorun peugeotta olmuştu. Akü kutup başı gevşemişti. Araç çukura girdikçe saçmalıyordu. Birde aküyü ölçtür bence. 

Konuyla ilgili değil ama octaviaya uzunlara led taktım. Selektör yapınca radyo cızırtı yapıyor .

enterferans var demekki. led ampul kötü malmış malesef.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...