İçeriğe Yönlendir

Philips Led Tecrübesi Olan ?

Vasfi Gişten

Recommended Posts

Vasfi Gişten

Philips ledler aldım kullanım kitapçığı çok yetersiz ve türkçe yok aslında mantık basit ama içinden birde alyan çıktı bu kafamı karıştırdı. Civicde far sökmek için tampon aşağı iniyor bu alyan ne işe yarıyor montajı yapmadan önce çözmem gerekiyor fikri olan var mı ?

Xb19q6.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Philips h4 kullandım. Bu zamana kadarki en iyi ışığı aldığım üründü ancak 6 ay gibi bir sürede ledleri iyi ısı transferi olmadığı için bozuldu. 

Alyen ampülün yerine takıldıktan sonra ledi sağa sola çevirip optimum Işık deseni için ayarlama yeri. Halojen ampüle en yakın ışık deseni sonrası vida sıkılacak. 

Hangi araçta ve nerede kullanılacak? 

Birde, 500 tl civarı idi orjinal olanlar. Siz ne kadar bedel ödediniz? 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
(düzenlendi)

287 TL satış fiyatı vardı kupon ile tanesini 247 TL ye mal ettim. Ürünlerin sahte olma ihtimali yoktur herhalde çünkü gerçekten çok kaliteli malzemeye sahipler böyle kutuda bandrol vs de var içinde cırt kelepçelerine kadar çıkıyor. Honda Civic fb7 de kullanıcam kısalar mercekli h11 uzunlar hb3 sisler h11 Ben desen vs hiç anlamam nasıl montaj edeceğim birde elimde iki tane çıkma far  var onlara montaj yapıp öyle taktıracağım arabaya takmadan rahat çalışma şansım var.

tarihinde Vasfi Gişten tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Halojen ampül ile düz bir duvara yanaş. Avm optarkı nimet. Biraz uzaktan 5 veya biraz daha uzakta dur farı yak. Duvara yansıyan ışığı gör. Ledi tak, aynı ışık desenini yakala. Yok anlamam dersen ledlerin sağa sola bakacağı pozisyonu bul. Soğutucu tam dik duracak. Mercek varmı farda? 

Aliexpress bile 307 tl diyor. Ledleri say sağlı sollu 4er adet olacak minik minik ledler. Yapışık 4erli 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Servet abi ben bu ampülleri yeni aldığım farlara takıcam farlar arabanın üzerinde değil. Bunları arabaya taktıktan sonra ayar yapabilecek yer kalıcağını sanmıyorum dar bir alan var çünkü. Ayrıca farlarda 3 tane küçük led var sitesindeki resimlerdede 3 tane var. Birde kutuda bandrol var demiştim kazı kazan gibi kazıdım 16 haneli kod çıktı verdiği linkten kontrol ettim orijinal yazıyor zaten çok kaliteli malzeme var böyle bir sahte ürün yapılabileceğine ihtimal vermiyorum. Farın üzerinde bir hiza çizgisi var dediğin gibi eğer tam dik şekilde takarsam ledler sağa sola bakacak şekilde konum

alıyor.En iyisi hiç kurcalamadan takayım sonra resim çekip göndereyim ona göre yorulmayalım ?

va2Xj4.jpg

Z5BM3V.jpg

Xb1963.jpg

kMzG6q.jpg

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

İşten eve gelişim 6-6:30 u buluyor ampulleri fara takarım sıkıntı değil ama farları arabaya takmak için tamponun sökülmesi gerekiyormuş cumartesi sabahtan sanayiye götürüp halledebilirim en erken.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mercekler koito senin farın. Led metali gölge yapmaz ise jilet gibi ışığı olacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Mercekler koito senin farın. Led metali gölge yapmaz ise jilet gibi ışığı olacak. 

Aynen dediğin gibi abi normal halojenler ile far aydınlatma çizgisinin düzlüğü dikkatimi cekmişti ledlerlede inş uyum sağlar. Birde bu farların yeşil kutu olanları var onları araştırdım onlar merceklilere uygun değil diyor bu beyaz kutular mercekli farlar için optimize edilmiş.

Lumileds Luxeon ZES boosts performance in projectors

The new LED Upgrades are designed to operate in both reflector and projector car headlamps. The light source design based on Lumileds Luxeon ZES LED chips is specifically optimized to maximize the low beam and high beam performance of car headlamps. It maximizes road illumination through a long and homogeneous beam pattern while reducing the glare for incoming traffic.

Lumileds Luxeon ZES projektörlerde performansı artırıyor

Yeni LED Yükseltmeleri, hem reflektör hem de projektör kabin farlarında çalışmak üzere tasarlanmıştır.  Lumileds Luxeon ZES LED çiplerine dayanan ışık kaynağı tasarımı, otomobil farlarının kısa huzme ve yüksek huzme performansını en üst düzeye çıkarmak için özel olarak optimize edilmiştir.  Uzun ve homojen bir ışın düzeni ile yol aydınlatmasını maksimize ederken, gelen trafik için parlamayı azaltır.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Bu ledlerin alayı göz alıyor karşıydı kör ediyor kullanmayın şunları artık. Halojen merceklilerde bile sorun.
Sürekli selektör atmaktan bıktım ledlilere

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Tahir Ak yazdı:

Bu ledlerin alayı göz alıyor karşıydı kör ediyor kullanmayın şunları artık. Halojen merceklilerde bile sorun.

Bende başkasının gözünü almak istemem polo da hiç bu işlere girmemiştim.

Ayrıca bu LED’lerin alayını kullanarak mı bu kanıya vardınız ? Benim farda zaten mercek var bir şekilde ışığı topluyor ayrıca kullanıcı yorumları ve Philips in kendi açıklamasında dağılma ve göz alma sorunu olmadığından bahsediyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tahir Ak yazdı:

Doğru malzeme doğru ayar doğru ekipman olmazsa evet, halojen bile kör eder bırak ledi. 

Vasfi Gişten yazdı:

Ayrıca bu LED’lerin alayını kullanarak mı bu kanıya vardınız ? Benim farda zaten mercek var bir şekilde ışığı topluyor ayrıca kullanıcı yorumları ve Philips in kendi açıklamasında dağılma ve göz alma sorunu olmadığından bahsediyor.

Dert etme sen. sıfır dağılma olacak, tek endişem yerde ileriye doğru ince bir gölge olabilme ihtimali

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Tahir Ak yazdı:

bu doğru değil. led çipi büyük olan dandik malzemeler göz alır. zaten şimşek xenon diye satıyorlar. hedef kitle belli.

Vasfi Gişten yazdı:

287 TL satış fiyatı vardı kupon ile tanesini 247 TL ye mal ettim. Ürünlerin sahte olma ihtimali yoktur herhalde çünkü gerçekten çok kaliteli malzemeye sahipler böyle kutuda bandrol vs de var içinde cırt kelepçelerine kadar çıkıyor. Honda Civic fb7 de kullanıcam kısalar mercekli h11 uzunlar hb3 sisler h11 Ben desen vs hiç anlamam nasıl montaj edeceğim birde elimde iki tane çıkma far  var onlara montaj yapıp öyle taktıracağım arabaya takmadan rahat çalışma şansım var.

h11 ampuller dışarıda durur genelde. honda da el girecek yer  yokmu?

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Kolay gelsin sonucu merak ediyorum. Ayrıca far sökmek için tamponu sökmek zorunda bırakan honda mühendislerine de selam ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Bende başkasının gözünü almak istemem polo da hiç bu işlere girmemiştim.

Hikaye. Olay far tası ve merxek ile ilgili phılıps dahil hepsini kullandık ilk çıktığı zamanlar.
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Kolay gelsin sonucu merak ediyorum. Ayrıca far sökmek için tamponu sökmek zorunda bırakan honda mühendislerine de selam ederim.

pek çok yeni araç böyle ne yazıkki. asıl saçmalık ampul değiştirmek için tampon sökmek zorunda kalmak bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tahir Ak yazdı:
Vasfi Gişten yazdı:

Hikaye. Olay far tası ve merxek ile ilgili phılıps dahil hepsini kullandık ilk çıktığı zamanlar.

Yorumla bakalım 

IMAG1852.jpg

Ya da bunu yorumla.

Freeform ve mercek üzerine monte edilmiş ledler. 

IMAG0178.jpg

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

pek çok yeni araç böyle ne yazıkki. asıl saçmalık ampul değiştirmek için tampon sökmek zorunda kalmak bence.

Ampullerin hepsi farı sökmeden değişebiliyor. Ampüllerin soket kısımları far dışında. Ben yeni far aldığım için tamponun sökülmesi gerekiyor. Ayrıca bu ampüllerin dışarıda olması hem sığmama hemde soğutma konusunda sıkıntı yaratmıyor. Japon’ların kafa ayrı çalışıyor ama bu bir gerçek 😬

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Yorumla bakalım 

IMAG1852.thumb.jpg.424792da434cf9f97a2cbe959fafd528.jpg

Ya da bunu yorumla.

Freeform ve mercek üzerine monte edilmiş ledler. 

IMAG0178.thumb.jpg.a234b46d3fa0fe6323a8622415a6ebaa.jpg

İkinci resimde kesilme çizgisi net diyorsanız 20 metreden karşısına geçim bakmanızı öneririm.

Birinci resimde muhtemelen halojen mercekli bir far

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Birinci resim freeform. İkinci resimde doğru ayar ile karşıyı bırak 200 metreden bak sadece iki ışık kaynağı görürsün. 

Aydınlatma işinde veya göz alıyor filan gibi durumlarda fazlaca titiz çalışırım. Bilgim de epey vardır ve hiç mütevazi olmam bu konuda. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Araç geri viteste. Çekim seviyesi otomobil içindeki sürücü yüksekliği kadar. Pozlama manuel. Altta yanan sarı lambalar 21watt gündüz farları. Işık göz alma şiddeti için fikir verebilir. 

338b98f63ab22a5146b35d7b8534a22b.jpg

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Servet Aydın yazdı:

Araç geri viteste. Çekim seviyesi otomobil içindeki sürücü yüksekliği kadar. Pozlama manuel. Altta yanan sarı lambalar 21watt gündüz farları. Işık göz alma şiddeti için fikir verebilir. 

338b98f63ab22a5146b35d7b8534a22b.jpg

Bu fotodan göz almadığı zaten gayet açık abi. 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Birinci resim freeform. İkinci resimde doğru ayar ile karşıyı bırak 200 metreden bak sadece iki ışık kaynağı görürsün. 

Aydınlatma işinde veya göz alıyor filan gibi durumlarda fazlaca titiz çalışırım. Bilgim de epey vardır ve hiç mütevazi olmam bu konuda. 
İşte herkes siz gibi titiz çalışsa Led takıp karşı tarafı kör edenlerden kimse şikayet etmez.
Zira free form da böyle bir çizgiyi, Led ile alabiliyorsanız hella industry de açık çekle işe kabul edilmeniz an meselesi olabilir :)
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...