İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Stop Ederken Motor Silkeleme

Erhan Odabaşı

Recommended Posts

Erhan Odabaşı

Günaydınlar.. son bir kaç gündür aracım stop ederken hafiften bi silkeliyor.. sorun ne olabilir..?? 

araç 2013 fiesta 1.5 dizel.. 30 bin km.. bakım 5 bin km önce yapıldı.. cevaplar için şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Vites geçişlerinde "Lak" diye bir ses oluyor mu? Cam açık mümkünse yanlar kapalı bir alanda daha rahat duyulabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Odabaşı
Gökhan Albayrak yazdı:

Vites geçişlerinde "Lak" diye bir ses oluyor mu? Cam açık mümkünse yanlar kapalı bir alanda daha rahat duyulabilir.

vites geçişlerinde ya da sürüşünde herhangi bir sıkıntı yok.. sadece dediğim gibi aracı park edip söndürünce bi silkeleme oluyor..

Yorum bağlantısı
İsmail Sefer
Gökhan Albayrak yazdı:

Vites geçişlerinde o lak sesi gelseydi ne öneride bulunacaktınız?

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Debriyaja basarak stop ettiğinizde yine silkeleme yapıyorsa kulaklar olabilir. Ama debriyaja basılı olduğunda silkeleme yapmıyorsa büyük ihtimal volant arızalı olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Şanzıman veya motor takozlarındandır büyük ihtimalle. Ama bu bahsettiğiniz çok başlangıç seviyesinde. Km ilerledikçe bu sarsıntı artacak vites geçişlerinde de hissedilmeye başlayacak. Sorun çıkaracak bir şey değil değişim için acele etmeyin en az bi 30k km gider bence :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Yeni takozları değiştirmiş biri olarak söylüyorum, Motoru çalıştırırken ve durdururken hafif bir sarsıntı olur, önemli olan rölantide durum nasıl? Birde 30.000km demişsiniz fakat araç 2013 model yani 6 yaşı doldurdu büyük bir ihtimal kulaklar ben gidiyorum diyor. Kilometre değil zaman önemli çünkü bu takozlar kauçukdan yapılmış, zaman olarak bir ömrü var ve zamanla aşağı oturuyor. Özelliğini yitiriyor, araç konforundan uzaklaştırıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçen sene motor, geçen ay da şanzıman alt takozu değişen biri olarak takozla geçmiyor diyebilirim, benim Focus dizel de stop edince salıyor hala...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Volant da değil bence. Dediğim gibi geçen ay 2 takoz, volant baskı balata değişti, yine aynı yine aynı. Şanzıman takozu bozuk dese onu da değişecektim ama sağlam dedi usta. Başka birşey yapıyor bu işi ama bulamadım. 150 binde hararet yüzünden sıfırlanan Focus var arkadaşta, bindim deli gibi titriyor rolentide, motor takozu bitmiş, değişecek demiş servis ama stop edince saklanma yok benimki gibi, motor içinde bir parçadan kaynaklanıyor stop ederken ki sansinti sanırım.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim araç Focus, parça kodu ile ve orjinal takıldı, ecem de titreşim oldu 1 hafta sonra orjinali geldi değişti yine var malesef...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Güler2

Bahsedilen silkeleme ne kadar hissedilir boyutta? Benim de fiestam 1.5 tdci 2013 model, 105 binde. Bende de hafiften var ama aracı aldığımdam beri aynı. O yüzden arabanın doğası böyle diye düşünmüştüm. Tabi benim bahsettiğim hafif Bir silkeleme.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...