İçeriğe Yönlendir

Fiesta V uzun kısa led far sorunu

Alp Tankut

Recommended Posts

Alp Tankut

Fiesta 2008 aracima niken marka xenon taktirdim bugun fakat soyle bi sorunum var uzunlari yaktigim zaman kisalar yaniyor. Far kolu normal konumunda iken uzunlar yaniyor :D yani mekanizma tam tersi calisiyor bunu nasil cozebilirim?

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

far üzerinden soket yerlerini degiştirmek daha kolay olacaktır ama önce kontrol edin uzunları actıgınız zaman tacho üzerinde işaret var mı uzun far işareti

Yorum bağlantısı
Alp Tankut

Uzunlari actigimda gostergede uzun sembolu cikiyor ama farda kisalar yaniyor. H4 galiba uzerinden orjinal halojenleri cikarip led xenon taktirdim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O farda xenondan verim alamazsınız.
Işık çok dağılır
Karşıdan gelenler sürekli sellektör yapacak
Sellektör yaparken de neler söyleyecek kimbilir.

Sorunun cevabı ise şu
Montajı yapan soketi ters takmış.
Düzeltmeli.

Yorum bağlantısı
Alp Tankut

Mehmet Ozyurek yazdı:

O farda xenondan verim alamazsınız.
Işık çok dağılır
Karşıdan gelenler sürekli sellektör yapacak
Sellektör yaparken de neler söyleyecek kimbilir.

Sorunun cevabı ise şu
Düzeltmeli.

Şoyle ki farlari normal konuma getirip onden giden arkadasima sordugumda rahatsiz etmedigini soyledi. Farın ön kisminda kafalik oldugu icin cok fazla göz almiyor. Soketi ters cevirip taktigimda sorun duzelecektir o zaman ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Siz, farın birine halojen ampul diğerine xenon ampul takıp başka bir araçla karşılıklı geçerek bakın.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sorunun cevabı ise şu
Düzeltmeli.

Mehmet abi soketle alakalı değil, h4 soketi ters takılamaz ki zaten.
Led fara yanlış monte edilmiş o nedenle yansımayı yanlış yapıyor far.  Led'in far içerisinde döndürülmesi lazım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O zaman düzelince kesin göz alacak bu :)

Led fara yanlış monte edilmiş o nedenle yansımayı yanlış yapıyor far.  Led'in far içerisinde döndürülmesi lazım. 

Bu hatayı yapmış olabilirler mi
Nasıl başarabilirler bunu ?
Yorum bağlantısı
Alp Tankut
Uğur Kamil yazdı:

Dondursem bile yine uzunlari yaktigimda kisalar yanmis olmayacak mi? Far kolunu cektigimde kisalar biraktigimda uzunlar yaniyor

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu hatayı yapmış olabilirler mi
Nasıl başarabilirler bunu ?

h4 fara ilkkez led taktığımda banada olmuştu.  kabloları tersmi yapmış çinliler demiştim :) 

Led'i takıp uzun kısa kısa yanıyormu bakmışlardır sadece. nereyi nasıl aydınlatıyor bakan yokki. Daha doğrusu işini düzgün yapan pek kalmadı.

Alp Tankut yazdı:

Dondursem bile yine uzunlari yaktigimda kisalar yanmis olmayacak mi? Far kolunu cektigimde kisalar biraktigimda uzunlar yaniyor

Döndürün görürsünüz.
Zaten led'i fara sabitleyen aparat içinde 360 derece dönebiliyordur %90 ledlerin çoğu öyledir. Led'in resimi varmı? hatta far içinde takılı resim olursa daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Alp Tankut

Yarin deneyip sonucu buraya yazacagim tesekkurler

Uğur Kamil yazdı:

h4 fara ilkkez led taktığımda banada olmuştu.  kabloları tersmi yapmış çinliler demiştim :) 

Led'i takıp uzun kısa kısa yanıyormu bakmışlardır sadece. nereyi nasıl aydınlatıyor bakan yokki. Daha doğrusu işini düzgün yapan pek kalmadı.

Döndürün görürsünüz.
Zaten led'i fara sabitleyen aparat içinde 360 derece dönebiliyordur %90 ledlerin çoğu öyledir. Led'in resimi varmı? hatta far içinde takılı resim olursa daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Alp Tankut
(düzenlendi)

Led bu. Farin icinde dikey konumda duruyor.

RRGC8q.jpg

tarihinde Alp Tankut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Alp Tankut yazdı:

Led bu. Farin icinde dikey konumda duruyor.

Led'ler sağa ve sola bakması gerekiyor, Led üzerindeki çıktıntı alt tarafta olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

Yorum bağlantısı
Alp Tankut
(düzenlendi)
Uğur Kamil yazdı:

Led'ler sağa ve sola bakması gerekiyor, Led üzerindeki çıktıntı alt tarafta olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

Ledler saga sola bakiyor fakat cikinti ustte bendekinde. Muhtemelen cevirince duzelir. O zaman yapacagim tek sey ledi 180 derece döndürmek olacak. Soketlerle bi isim yok dogru mu?

Yorum bağlantısı
Ahmet Özalp

Aynı kasa aracımda aynı Led den kullandım.. Sonuç olarak verim alamadım selektör yemekten bıktım ve Philips extreme vision larıma geçiş yaptım.. Öylece kutusunda duruyorlar. Tavsiyem kaliteli h4 ampul alın osram ya da Philips 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alp Tankut
(düzenlendi)
Ahmet Özalp yazdı:

Aynı kasa aracımda aynı Led den kullandım.. Sonuç olarak verim alamadım selektör yemekten bıktım ve Philips extreme vision larıma geçiş yaptım.. Öylece kutusunda duruyorlar. Tavsiyem kaliteli h4 ampul alın osram ya da Philips 

Suan maddi olarak bunu alabildim ama ilerleyen zamanlarda daha kalitelisini alacagim. 
edit: gerci suan baktim onun fiyati da uygunmus. Bi kere almis bulundum cok selektor yersem bende philips alirim muhtemelen

Yorum bağlantısı
Alp Tankut

Suan farlari cevirmeyi denedim fakat cevirdigim zaman koselerde gormus oldugunuz cikintilar benim far yuvama oturmuyor. Ustanin taktigi sekilde takiliyor sadece ama o zamanda yazdigim problem olusuyorWXvjRE.jpgRVu0Sp.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Özalp
Alp Tankut yazdı:

Suan maddi olarak bunu alabildim ama ilerleyen zamanlarda daha kalitelisini alacagim. 
edit: gerci suan baktim onun fiyati da uygunmus. Bi kere almis bulundum cok selektor yersem bende philips alirim muhtemelen

Daha iyisini alsanız da merceksiz far da verim olmuyor fiyat olarakta ledlerle hemen hemen aynı fiyat sanırım.. Hevesinizi alın ledlerden sonra bana hak vereceksiniz :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Karşıdan bakınca belli olmaz göz alıp almadığı ama, sürücü seviyesine inince öyle bir göz alıyor ki.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Mehmet İnci
(düzenlendi)

2001 fiesta şuan led xenon var selyektör çok verimsiz ve uzunlar hiç yanmiyor kisalar çalşiyor. Sıgortalari kontrol ettim sıkıntı yok sanirim kol da problem var

tarihinde Mehmet İnci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...