İçeriğe Yönlendir

2012 Mondeo Yağ İkaz Işığı Ara Ara Yanıp Sönüyor (Çözüldü)

Emin özdamar

Recommended Posts

Emin özdamar

Merhaba

2012 mondeo 2.0tdi AT aracım yaklaşık 1 haftadır ara ara motor yağ lambası ışığı yanıyor.Aracın yağ çubuğu maximumda.Tüm filtre, triger ,devirdaim yağ değişimi 6ay önce 97bin km de yapıldı

şu anda 104bim km de.250ml kadar yağ ilave ettim değişiklik olmadı egsozdan duman atma yok , motor sesi normal nasıl bir yol izlemeliyim öncelikle yağ filtresi mi yoksa yağ müşürüne mi baktırayım

Yağ müşürü kablo temas sorunu yada jak ta bir temassızlık olabilir diye aklıma geldi

Yağ müşürü nerededir bilen varmı kolay bir yerde ise kendim sök tak yapabilirmiyim

Bilgisi olan yada bu olayı yaşamış kullanıcılardan yardım tavsiye rica ediyorum

Yorum bağlantısı
Emin özdamar
yag filtresi orjinal urunmuydu?

İzmirde 3.sanayide ford parçacıdan aldım bütün ürünleri orijinal istedim ama tam bilgim yok faturasına bakmam lazım fakat dediğim gibi 6 aydır kullanıyorum yeni yaptı böyle bir arıza
Yorum bağlantısı
Emin özdamar
benzer sorunda filtre kaynakli denmisti.

Filtre değişiminde çözüm oldu mu ?
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

rica ederim.Ama ciddi durumdur. Bizimkisi sadece tahminlerdir. Yag pompasi olabilir musurden kaynaklanabilir. yag kalitesi seviyesi vs vs diye uzaaar gider..

Siz iyi bir ustaya da gosterin en dogrusunu bulmaya calisin. 

Yorum bağlantısı
Emin özdamar
rica ederim.Ama ciddi durumdur. Bizimkisi sadece tahminlerdir. Yag pompasi olabilir musurden kaynaklanabilir. yag kalitesi seviyesi vs vs diye uzaaar gider..
Siz iyi bir ustaya da gosterin en dogrusunu bulmaya calisin. 

Aynen doğru söylüyorsunuz
Yag Motul marka aldım uzunca araştırdım fordun istediği onayladığı kriterlere uygun
Yağ pompası olsa motor yağ basıncı düştüğü için sesli çalışır şeklinde yorumlar okudum fakat bir basınç ölçere bağlayıp farklı devir aralıklarındaki basıncı ölçmek en doğru yöntem olacaktır
Büyük ihtimal filtre yada müşür gibi geliyor diğer seçenekler zahmetli ve biraz daha pahalı diye benim canım öyle düşünmek istiyor da olabilir [emoji16]
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Ford araçlarda (fiesta) forumda da konuşulmuştu yağ filtresi farkediyor bence en ucuzu bununla bi başlayın değiştirip orijinaliyle tekrar. Fiesta ya da courierde yağ basıncı düşük uyarısı veriyordu filtre orijinal olmayınca.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Filtre değişip bi deneyin. Büyük ihtimal filtre kaynaklıdır. Zaten en ucuz parça, ondan başlamak en mantıklısı.

Yorum bağlantısı
Emin özdamar

Araba hafta sonu 2 gün yattı hiç yerinden kalkması bu sabah çalıştırdım 1-2 saattir geziyorum hiç arıza şığı yanmadı teşekkürler ford clup Türkiye [emoji106]

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Emin özdamar

Yağ filtresi ve yağ müşürünü değiştirdim işçilik dahil 200₺ maliyet sorun çözüldü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Emin özdamar yazdı:

Yağ filtresi ve yağ müşürünü değiştirdim işçilik dahil 200₺ maliyet sorun çözüldü

Sevindim.😎

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...