İçeriğe Yönlendir

Focus II - Mavi Duman

Özkan Şen

Recommended Posts

Özkan Şen

Selamlar Aracı ilk çalıştırmada egzozdan anlık mavi duman geliyor Araç dizel 190 bin km de neden kaynaklanıyor olabilir

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Beyazımsi mavi ise enjektör olabilir. Direk mavi ise yağ yakma sıkıntısı

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

sertleşen valf lastikleri filan olabilirmi?

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özkan Şen
Beyazımsi mavi ise enjektör olabilir. Direk mavi ise yağ yakma sıkıntısı
Baya koyu mavi yağ yaksa sürekli çıkmazmı
Yorum bağlantısı
Özkan Şen
Subab contası sıkıntılı ise ondan yapıyor olabilir
Nasıl anlaşılır üst kapakmı sökülecek
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tdci motorda duman rengi yanıltır, dirket yağ veya direkt enjektör denmesi zor. benzinli atmosferik zamanı o iş kolaydı. bendeki fiesta da mavi idi, 3 enjektörcünün 2 si revizyon yaptı biri bişi yok ağbii dedi,motora baktır dedi

ben sıfır enjektör alıp taktım düzeldi.

Yorum bağlantısı
Özkan Şen
tdci motorda duman rengi yanıltır, dirket yağ veya direkt enjektör denmesi zor. benzinli atmosferik zamanı o iş kolaydı. bendeki fiesta da mavi idi, 3 enjektörcünün 2 si revizyon yaptı biri bişi yok ağbii dedi,motora baktır dedi
ben sıfır enjektör alıp taktım düzeldi.
Çağlar bey, enjektör'ler revizyon dan geçti, hatta biri kaynamış kütüğü değişti, ama bu duman olayı revizyon dan öncede vardı.Aracı çalıştırıp yan aynadan baktığımda baya bir duman çıkıyor.
Yorum bağlantısı
Özkan Şen
ne kadar gazlayınca duman çıkışı var arkadan ne kadar süüryor
Soğuk motor ilk marş anlık yoğun bir duman çıkışı var
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ne zaman kesiliyor?bakımlar arası motor yağ seviyesinde eksilme oluyor mu? araş kaç km dir sizde?

Yorum bağlantısı
Özkan Şen
ne zaman kesiliyor?bakımlar arası motor yağ seviyesinde eksilme oluyor mu? araş kaç km dir sizde?
En fazla 3 saniye sürüyor duman sonra kesiliyor bakım yapılırken baktık yağ çok eksilmişti hatta yağ çubuğunda gözükmüyordu araç 193 bin kmde
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Özkan Şen yazdı:

bakım yapılırken baktık yağ çok eksilmişti

önceki dolumda yağ hangi çizgide idi (sıfır yağ konduğunda) ve kaç km geçmişti önceki bakım sonrası

Yorum bağlantısı
Özkan Şen
önceki dolumda yağ hangi çizgide idi (sıfır yağ konduğunda) ve kaç km geçmişti önceki bakım sonrası
Önceki dolumda 4litre yağ konuldu yanlış hatırlamıyorsam üst çizgide idi ve 9500kmde bakım yapıldı
Önceki dolumda 4litre yağ konuldu yanlış hatırlamıyorsam üst çizgide idi ve 9500kmde bakım yapıldı
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yağ yaaksa 9500 km de motor boşalırdı. şimdi 500 km lik periyot ile yağ seviyesini izleyin derim, motora karar vemke maliyetli bir karar. bence ejnektör ilk marşta damlatıyor derim

Yorum bağlantısı
Özkan Şen
yağ yaaksa 9500 km de motor boşalırdı. şimdi 500 km lik periyot ile yağ seviyesini izleyin derim, motora karar vemke maliyetli bir karar. bence ejnektör ilk marşta damlatıyor derim
Dediğiniz gibi boşalırdı yağ dumanı'da sürekli atardı, peki damlatma olayı oluyor diyelim enjektör'den, dumanın mavi olması normal mi sizce
Yorum bağlantısı
Özkan Şen
tdci gibi motorda normal, mazot zaten bir yağ türevi yakın akrabalar
Enjektör ile de şöyle bir sıkıntım var, vites boşta iken hiçbir sıkıntı yok, hareket etmekle birlikte dikiş makinesi gibi şakırdama sesi yapıyor. özellikle duvar kenarlarından geçerken çok geliyor bu neden olabilir
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bu arada akü ve kızdırma bujilerine de bakın. Rengi canlı görmediğimiz için ezbere yorumlarimiz oluyor. Soğuk motorda ilk duman atıp kesmesi biraz karışık olay.

Ama enjektör seside var diyorsunuz sıcak soğuk farkediyor mu

Yorum bağlantısı
Özkan Şen
 Bu arada akü ve kızdırma bujilerine de bakın. Rengi canlı görmediğimiz için ezbere yorumlarimiz oluyor. Soğuk motorda ilk duman atıp kesmesi biraz karışık olay.

Ama enjektör seside var diyorsunuz sıcak soğuk farkediyor mu
Akü yeni sayılır kızdırma bujileri geçen sene değişti yarın video çekip atayım en iyisi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Özkan Şen yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:
tdci gibi motorda normal, mazot zaten bir yağ türevi yakın akrabalar

Enjektör ile de şöyle bir sıkıntım var, vites boşta iken hiçbir sıkıntı yok, hareket etmekle birlikte dikiş makinesi gibi şakırdama sesi yapıyor. özellikle duvar kenarlarından geçerken çok geliyor bu neden olabilir

bozuk enjektör sesi tarifiniz. mesela arıza fikri ararken tüm bunları da yazaranız sonuca daha hızlı ulaşıtrsınız.

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
(düzenlendi)

Subap oringlerinden yağ kaçırıyor olabilir ilk çalışmada yanar sonrasında belli etmeyebilir 

tarihinde Ömer Sarıgül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özkan Şen

Video çektim sabah ilk marş yanlız videoda çok çıkmamış
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Özkan Şen yazdı:

Video çektim sabah ilk marş yanlız videoda çok çıkmamış

daha da fazlası 3 saniye daha da fazla sürse şimdi buna masraf yapmaya değmez, bence enjketör. fazlalaışr devamlı hale gelirse bakılır. arka tampon makyajlıya çevrişmiş güzel, yazılım yakışır buna :) jant 18 mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...