İçeriğe Yönlendir

Yağ Tavsiyesi

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Muhittin Kaplan

Aracım 1.6 HDI 2010 C5.

DPF mevcut olan bu aracım  trigger değişimine girecek. Buraya kadar gelmişken krank keçesi vs leride hallettireyim diyorum. Gerekli olan malzemeleri peyderpey almayı planlıyorum.

Yağ olarak ne önerirsiniz ?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Koç

https://www.hepsiburada.com/motul-8100-x-clean-efe-5w30-4-litre-motor-yagi-urt-2019-p-HBV00000KW3YH?magaza=Pmvey Store&wt_gl=cpc.68xx.shop.all.genel-universal-campaign&gclid=EAIaIQobChMI9IzZqM_z5QIVzYeyCh0kiAovEAQYAiABEgJvovD_BwE

buda kullanılabilir,benim matığım şöyle 15000 kaliteli marka yağ kullanacağıma kendi tavsiyeleri olan yağı kullanırım 12000 kullanırım...Çok farkedermi inanın bilmiyorum ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

16 yıldır kullandığım tüm araçlara bu markadan ve aracımı destekleyen spesifikasyonda olan ürünlerinden başka ürün kullanmadım.

Şuanki aracım C4 kullandığım ürün de aşağıdaki ürün.

Yağdan kaynaklı bu zamana kadar hiçbir sorun yaşamadım.

https://www.hepsiburada.com/mobil-1-esp-5w-30-4lt-dpf-araclara-uygun-benzinli-dizel-motor-yagi-uretim-yili-2018-p-OTYAGMBL0003

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Hemen hemen her yağı kullandım ( bildik markalar tabiki) benim sıralamam şu şekilde olur.

Liqy moly

Motul

Esp

Edge 

Şeklinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Aracınıza yıllardır total yağ üretiyor. Yani fabrikada ilk total yağ koyuluyor. Hatta total hdi motorlarda ciddi testler yapıyor ve psa grup speclerini %100 karşılıyor. 

Sitesine baktım. 1.6 hdi motor için 2-3 seçenek var. Onları kitapçığınızdan bakıp en doğru olanı almalısınız. 

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Total Quartz koydular aracı aldıktan sonraki bakımda. Arac 130k KM de şu an.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben bugün yağ değiştirdim.
Standardımı bozmadım.
Yine Mobil Esp 5W30

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Muhittin Kaplan yazdı:

Total Quartz koydular aracı aldıktan sonraki bakımda. Arac 130k KM de şu an.

quartz ama hangi quartz. Sizin ki ineo yani gri etiket olması lazım. Hatta 0-30 first psa grubu fabrika dolum yağıdır. 2-3 çeşit var. 

bunu direkt önerebilirim. Psa grubu için yapılmış bir yağ

31544

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Tansu Kalafatoğlu
Muhittin Kaplan yazdı:

quartz 5-40 mı!! Hocam 5-40 niye? Yağ mı eksiltiyor? Eğer yağ eksiltme yoksa gereksiz yere kalın yağ kullanmayın derim. 

Aynen. ineo ecs hdi motor için bence en iyi yağ. 

31541

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

8d8ef4ba48776497a8f829f4d935fa33.jpg

ne seçersen seç aynı yağ abi. Boşuna yazmışsın modeli :) Esp dexos 2. Başka yok ki zaten. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Eyüboğlu

yıllardır peugeot dizel kullanıyorum. MOBİL 1 ESP'den şaşmadım. hiç sıkıntı yaşamadım. çokta memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Şanzıman yağı katkıları var. Kullanan ve faydasını gören oldu mu? Mesela benim araçta sabahları vitesler katır kutur geçiyor ancak bir kaç km gidince yağ gibi geçmeye başlıyor. Bu sert geçişler yaz aylarında da oluyor. Şanzıman yağı yeni değişmesine rağmen bu durum değişmedi. Bazı forumlarda şanzıman yağı katkılarının ilk yağlama açısından daha etkisi olduğundan bu sorunları ortadan kaldırdığı söylenmiş. Bu arada aracım dizel manuel egea 49 bin km de. 

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

motul 8100 5w30 xclean efe aldım. 

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...