İçeriğe Yönlendir

Focus I - Yedek Su Deposunda Fokurdama

Selim Uzun

Recommended Posts

M. Asım Kahraman
Selim Uzun yazdı:

arkadaşlar devir daim pompasının arızalı olması su deposunda fokurdama yapabilirmi acaba.

Devirdaim pompası arızalı olursa motor çalışırken su dolaşıma geçemeyeceğinden hararet yükselir ama bunun belirtisi yedek su deposuna su dönüşü olmaması veya suyunun tazyiğinin çok zayıf olmasıdır.

Termostat açıyor, su devirdaim ediyor fakat yine de hararet yapıyor bu esnada fan devreye girdiği halde hararet düşmüyorsa radyatör de tıkalı olabilir.

Daha önce yazdığımı tekrarlıyorum, bahsettiğiniz fokurdamanın hararet sebebiyle oluştuğuna eminsiniz değil mi? Kompresyon kaçağı da yedek kapta fokurdama etkisi oluşturur çünkü...

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Selim Uzun yazdı:

orjinal depo kapağı aldım 

Orjinal yedek su depo kapağı aldım derken, markası motorcraft mı. ?

Sistemin havası doğru bir şekilde alındı mı. ?

Bunlar tamam ise, yedek su depo kapağı iyice, hava almayacak şekilde sıkıldı mı. ?

Yorum bağlantısı
Selim Uzun

arkadaslar kapağıda değiştirdim orjinaliyle hem kapaktan falan yapsa termostat takılı değilken fokurdama yok termostat takılınca fokurduyor.

Yorum bağlantısı
Selim Uzun

ARKADAŞLAR BİR SORUM OLACAK YEDEK SU DEPOMUZA SUYU KOYDUK KAPAĞI TAKMAYA UNUTTUK.YOLA ÇIKTIK YAKLAŞIK 100 KM GİTTİK KAPUTU AÇTIĞIMIZDA KARŞILAŞACAĞIMIZ MANZARA NE OLUR.

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Selim Uzun yazdı:

ARKADAŞLAR BİR SORUM OLACAK YEDEK SU DEPOMUZA SUYU KOYDUK KAPAĞI TAKMAYA UNUTTUK.YOLA ÇIKTIK YAKLAŞIK 100 KM GİTTİK KAPUTU AÇTIĞIMIZDA KARŞILAŞACAĞIMIZ MANZARA NE OLUR.

Fokurdar, duman çıkar ve conta yakar. Hava sıcaksa zaten 100 km gitme şansın yok.

Yorum bağlantısı
Selim Uzun

bir türlü cözemedi bu usta arabanın sorununu iyi bir usta buldum aradım getirdedi üst kapakta çizik varmı dedi yok dedim 2 defa rektf.gördü işlem yaptı ozaman kesin devirdaimden dedi.su deposu kaynar vaziyette termostat takmadan yaklaşık 120 km ötede usta gelirmi sana kadar araba dedim gelir.dedi.artık yapacak birşeyim kalmadı.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bende merakla bekliyorum

Coşku Mert yazdı:

hayırlısıyla şu sorun bi çözülseydi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selim Uzun yazdı:

arkadaslar kapağıda değiştirdim orjinaliyle hem kapaktan falan yapsa termostat takılı değilken fokurdama yok termostat takılınca fokurduyor.

Hararet yükseliyor mu ?

Su atıyor mu bir yerden ?

Hayır ise bırakın fokurdasın, bir süre sonra kesilir. 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bu arac kompresörü suya veriyor son kararım :) ya silindir kapak bozuk yada contada sorun var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Uzun

hararet normal yükselmiyor.silindir kapak taşlandı conta değişti hocam hatta üst kapakta tekrar sorun olduğunu düşünen usta 2.contayıda aldı taktı gene yok gene yok 

üst kapak alt gövde 2 side rektefden geçt.

conta.termostat triger.bujiler.ne varne yoksa değişti.devirdaimde müşürde bir sorun yok.dedi.radyatörü kontrol etti birşey yok dedi.hala niye fokurdar bu su cıldırcamm

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
(düzenlendi)

@Selim Uzun bey bu fokurdama esnasinda radyatör ust kisma iyice yaklaşın, yüzünüze alevli sicaklik vuruyor mu bir baksanız. Motor yuksek hararet nedeniyle mi su kaynatiyor görülür belki?

tarihinde Ömer Sarıgül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Uzun

termostatı takmayınca neden fokurdamaz.takınca niye aynı sorun devam eder termostattanda değil dedi peki ondan değilse çıkarınca fockurdamayan su takınca niye fokurduyor 

Yorum bağlantısı
Selim Uzun

bu fokurdama oyle sesli ki aracı kullanırken o gürültüde bile içeriye kadar geliyor sesi.

deniyecem ömer kardeşim.

Yorum bağlantısı
Selim Uzun

arkadaşlar günaydın benim su deposundaki kaynama sorunum çözüldü büyük ihtimal en son yapılan üst kapak tekrar rektefiyeciye gönderilmişti acaba bir pürüzmü kaldı diye rektefiyeci birşey yoktu ama tekrar bir düzledim dedi kapak geldi dolayısıyla contada tekrar yenilendi tabi arabayı akşam aldım denedim fokurdamak değil su deposu ve motor isinmadı bile arızalıyken aracı kızdırdığımda kaputu acınca yalın gibi vuruyordu sıcaklık ve su deposunun üzerine elimi bile koyamıyordum.şimdi ısınmamış bile hiç.fokurdanmada olmadı heralde oldu artık inş.demekki ya üst kapak adam gibi taşlanmadı yada conta düzgün takılmadı.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...