İçeriğe Yönlendir

Peugeot 306 Buji Islanmasi Beyin Hatası mı?

Koray ULU

Recommended Posts

Koray ULU

Merhaba 97 model 306 aldım birkaç gün sonra araç çalışmamaya başladı eski sahibi beni hiç yolda bırakmadı dedi ama bilemiyorum. Peugeot özel servisi bujilerin yakıtlar isladigini söyledi ne yaptılarsa araç çalışmadı. Kelebeğe falan birşeyler yapıp calstirabiliyorlar ama normal çalışmıyor en son beyinciye gönderdiler ne çıkacak bilmiyorum calssinda. Buna benzer bir tecrübe yaşayan oldu mu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

eyvah hemen beyin....bujide ateşleme zayıf ise beyin sökülmez ki hemen. geçmiş olsun . bobin ne durumda?

Yorum bağlantısı
Koray ULU
Çağlar Bayur yazdı:

eyvah hemen beyin....bujide ateşleme zayıf ise beyin sökülmez ki hemen. geçmiş olsun . bobin ne durumda?

Bobini de değiştirdiler lpg li lpg sistemini devre dışı bıraktılar benzin pompasinda da sorun yok gibi 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sorunu ateşlema yapmaması , sebebleri çoktur da hemen beyne atlanmaz, aradaki kontroller de yapıldı ise atlanabilir tabii

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Çağlar Bayur yazdı:

sorunu ateşlema yapmaması , sebebleri çoktur da hemen beyne atlanmaz, aradaki kontroller de yapıldı ise atlanabilir tabii

sanayiciler öyleki abi calıstıramayınca basından atmak istiyor beyinciye gidecek deyip gönderiyolar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Okay Kaygusuz yazdı:

sanayiciler öyleki abi calıstıramayınca basından atmak istiyor beyinciye gidecek deyip gönderiyolar.

biliyorum beni de yollamaya kalktılar, dedim ki:  ben beyinsiz severim elleme

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam benim megane de başıma gelmişti. üst kapak çizikleri çok fazlaydı ve yağ sızdırıyordu. bujilerden birisinin içi doluyordu.. üst kapağın taşlanması lazım..

Yorum bağlantısı
Koray ULU

Valla beyinciye götürdüler araç çalıştı elektrik tesisatı da sorunlu demiş ama bilemiyorum. şimdi başka sorun daha var o da km dönmüyor artı hız ibaresi de oynamıyor. Ustanin biri şanzıman in üzerinde sensör var o arizalanmistir dedi onu da değiştireceğiz iyi bir masraf çıkardı 

Yorum bağlantısı
Koray ULU
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Buji çevresinde benzin birikmez yağ olmasın

Bana benzin dediler hatta sizin üst kapak olayını söyledim aynen o da yağ birikmesi olurdu dedi bizimki benzinmis fazla benzin salınımı var dedi

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray ULU yazdı:

Valla beyinciye götürdüler araç çalıştı elektrik tesisatı da sorunlu demiş ama bilemiyorum. şimdi başka sorun daha var o da km dönmüyor artı hız ibaresi de oynamıyor. Ustanin biri şanzıman in üzerinde sensör var o arizalanmistir dedi onu da değiştireceğiz iyi bir masraf çıkardı 

O kolay. 

bence ateşleme sistemini kontrol etmekten işe başlamalısınız. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...