İçeriğe Yönlendir

Ustaların Her Yere Vida Atması

Serdar Eser

Recommended Posts

Serdar Eser

Hangi ustaya gitsen parçalara kendi malzemesi yerine vida atıyor yeterki boşluk görsün

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Akıllı vida diye bir buluş var, wd40'tan sonraki en büyük buluş.

• Beğen 5
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Hangi ustaya gitsen parçalara kendi malzemesi yerine vida atıyor yeterki boşluk görsün
Ustalığın şanıdır o. Tiktir hastalıktır alerjik reaksiyondur.akıllı vida atmayan oto boyacılara özellikle ruhsat verilmez
  • Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

akıllı vidayı her bünye eninde sonunda tadacaktır...ama:

akıllı vida atılmış bir arabayı asla almayınız.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan
Mahmut Yıldız yazdı:

Akıllı vida diye bir buluş var, wd40'tan sonraki en büyük buluş.

ooo birde wed40 var.

aynı wd40 görünümlü etiketi söküyorsun altında çakmak gazı kutusu ve bilgileri çıkıyor :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

yetkili etkili özel servisin içinden biri olarak genel soru:

akıllı vida /sıcak slikon veya capon çözümü yerine çatlamış kırılmış braketi yenilemek lazım diyen bir usta, sizce müşteri kazanır mı? yoksa kaybeder mi?

mesela:

https://www.mckotomotiv.com/urun/audi-a3-motor-alt-muhafaza-benzinli-2013-2016-5q0825235a-1

bakım sonrası faturada, bakıma  ilave olarak 600 TL varsa?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Aynen öyle akıllı adam akıllı vidayı akıllıca kullanırsa hiç bir akıllı sıkıntı yaşamaz.

Asıl sıkıntı akıllı olmayan adamların akıllı vidayı akıllıca kullanmaması sonucu akıllı adamlara sıkıntı yaşatıyor olması.

Mert Gulkokan yazdı:

Arkadaşın tamponu sökelim dedik önceki toplayan tersten akıllı vida atmış
Bir akıllı vida için jantı ve davlumbazı sökmek zorunda kaldık

Akıllı adam burada akıllı vidayı akıllıca kullanırsa sahibini de akıllıca anlatırsa müşteri ve ülkemiz kazanır.

Çağlar Bayur yazdı:

akıllı vida /sıcak slikon veya capon çözümü yerine çatlamış kırılmış braketi yenilemek lazım diyen bir usta, sizce müşteri kazanır mı? yoksa kaybeder mi?

mesela:

https://www.mckotomotiv.com/urun/audi-a3-motor-alt-muhafaza-benzinli-2013-2016-5q0825235a-1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağlar Bayur yazdı:

mesela:

Bunlara can kurban, hatta yapan uğraşan ustaya helal olsun.

Ancak, sırf o alt muhafaza sarkmış diye ekstradan olmadık yerlere vida atmak mesela, bunlar faydadan çok zarar getiriyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Ü.Emre Kartal yazdı:

Ancak, sırf o alt muhafaza sarkmış diye ekstradan olmadık yerlere vida atmak mesela, bunlar faydadan çok zarar getiriyor.

sarkan yer sıkça bir yere takılır ve muhafaza komple kırılır, hatta bu yüzden kaza yaptırmış örneği de var.

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağlar Bayur yazdı:

sarkan yer sıkça bir yere takılır ve muhafaza komple kırılır, hatta bu yüzden kaza yaptırmış örneği de var.

Elbette, o şekilde bırakılmaz tabiki, fakat nereye denk geldiğine bakmadan vida atmak veya ufacık bir gerginlik vererek kurtulacak bir malzeme ise onu düşünmeden kolaya kaçmaktan bahsediyorum.

Daha önce bir arkadaşın aracında tampon ile çamurluk arasında boşluk var diye içten vida atmıştı akıllının biri, farın ayağına denk gelmiş. Bir süre sonra far oynamaya başlamıştı ayak kırılınca :)

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

ama hala motorda kablo demetinde bant kullanıyorlar plastik cırt kelepceyi çözemeyenler var

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mehmet Ozyurek yazdı:

Wd45 gördüm ben bugün :)

aynen. haftasonu bende gordum😁 sekil semali ayni wd40 😁

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bir kabloya denk gelen akıllı vida yüzünden günlerce arıza arayan usta da var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Ben çok severim akıllı vida ile tutturulmuş tamponlu araçları [emoji34][emoji34][emoji34]

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Wd45 gördüm ben bugün :)

ilerleme var demekki oto sanayisinde.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Bir araçta akıllı vida kullanılacak hiç bir yer yok aslında. Çok daha sağlam, çok daha orijinal çözümler var ama birini yapması 10dk sürerken akıllı vida atmak 10sn :) 

Sonra gelsin pas sorunu, titreşimden dolayı gevşeyip sorunun daha da büyümesi vs vs. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir

Kabahat akıllı vida da değil, aklını kullanmayanlarda.

Doğru seçim yapıldığında, her malzemenin uygun kullanım yeri vardır. (akıllı vida da dahil)

Yorum bağlantısı
Serdar Eser

Arkadaşım aracını farını patlatmak için gittiği usta göstermiş daha önceden farın tuttugu bölgeyi kırmışlar oraya vida atmış keşke orada kalsaymış sigorta kutusunu ters takmış olmuyor diye vidalamış

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...