İçeriğe Yönlendir

Audi A4 B4 1.8 125 hp Nasıldır?

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Bu araç hakkında bilgiye ihtiyacım var, 2. Arabayı alma dönemindeyim, marka model araştırıyorum, manuel vites olacak kesinlikle.

İlan temsilidir, aracı göstermek için atıyorum.

Araç hakkında bilgisi olanlardan yorum bekliyorum. 1.8 20v motor nasıldır, bu aracın kronik sorunu varmıdır ? ac0b2f64eb7e253f9843f731ec8a16a3.jpga8925d562aa4df377645c3e556721c9e.jpge699544315641892d083690a6b4b2b44.jpgd8478371285d57936083af07feb28ee5.jpg

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bela arıyoruz yani :)

Masrafsızını pahalıya alıp binmek yerine, ucuza alıp masraf edince, para cebimden bi anda çıkmıyor ya. Parça parça yaptırıyorum aldıktan sonra. O zaman bana daha iyi oluyor taksit ödüyor gibi  :D

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Bütçeniz bence böyle araçları yürütmek için düşük, zorlanırsınız. Ne kadar temiz olur orası ayrı ama temiz buldunuz diyelim, parça fiyatları pahalıdır, yansanayi bulur musunuz veya orjinali bile mevcut mu bunlarda önemli.  Yerinizde olsam özellikle yüksek hacim ve düşük model yılı yerine tam tersi bir nebze daha düşük hacim yüksek model yılı araçlar bakardım. İlla bu tarz araç bakacaksanız eğer bulabilirseniz aynı model yıllarında camryler var, onlar daha sıkıntısız ve birçok parçası piyasadaki diğer modelleriyle aynı.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ü.Emre Kartal yazdı:

Bütçeniz bence böyle araçları yürütmek için düşük, zorlanırsınız. Ne kadar temiz olur orası ayrı ama temiz buldunuz diyelim, parça fiyatları pahalıdır, yansanayi bulur musunuz veya orjinali bile mevcut mu bunlarda önemli.  Yerinizde olsam özellikle yüksek hacim ve düşük model yılı yerine tam tersi bir nebze daha düşük hacim yüksek model yılı araçlar bakardım. İlla bu tarz araç bakacaksanız eğer bulabilirseniz aynı model yıllarında camryler var, onlar daha sıkıntısız ve birçok parçası piyasadaki diğer modelleriyle aynı.

Japon arabaları sağlamlık konusunda çok güven veriyor bana. 2 amcam ayrı sanayilerde, vw audi seat skoda yedek parçacısı. Babamın kuzeni vag grubu tamir servisi var. Bizde sanayi esnafıyız. Tamir parça bakım vs konusunda hiçbir sıkıntı olmaz. Parçaları çok çok ucuza alıyorum, filtre falan zaten para vermiyorum. Aslında bütçem düşük değil aracı alırken toplu vereceğim para düşük. 4 daire hoşuma gidiyor ölüsü olsa bile.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

1.8 t al bari değsin

340 bine gelmiş 3 kere ölüp dirileni 30 kağıttan başlıyor. Aynı para olsa yine almam, çünkü kendimi biliyorum, aldığım gibi motora girerim, hergün biyeri kırılır. Kırmasa da yakar 1 lira. Bana sakin gideceğim güvenli bir araba lazım. Atmosferik lpg li manuel 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ebrar bahsettiğin kasada 1.6’da bakabilirsin. Konfor olarak filan çok iyi araç ama o fiyatlara pek diri bir şey bulamazsın. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Arıkan yazdı:

Ebrar bahsettiğin kasada 1.6’da bakabilirsin. Konfor olarak filan çok iyi araç ama o fiyatlara pek diri bir şey bulamazsın. 

Abi sarı sitedeki 1.6 motor olanların en düşük fiyata bastığın zaman 28 den başlıyor. Biri 280 bin diğeri tam 350 bin km. 1.6 hitler motor piyasada çok tutulduğu için fiyatları da yüksek. 1.8 motor olanlar genelde pek fazla olmadığı için fiyatları daha düşük. Fiyatının arabası, diri olanları 40 bin lira. Ekmek kadar köfte yerim 19 bin liraya renault flash var. Temiz flashdan iyidir 3 5 masraf çıkarır yaptırıp binerim en azından hem isim hem güvenlik hemde kalite sahibi olurum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Bu rakamlara zor gibi ancak aynı dönemdeki Passatlara bakılabilir, segment düşürülürse Golf'te olabilir.

Bir arkadaşımda var ilk sahibi babası,  aracın geçmişi belli şuanda  390 binlerde km'si .Ufak tefek sorunlar harici sorun yok.Lpg ile kullanılıyor.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Bu rakamlara zor gibi ancak aynı dönemdeki Passatlara bakılabilir, segment düşürülürse Golf'te olabilir.

Bir arkadaşımda var ilk sahibi babası,  aracın geçmişi belli şuanda  390 binlerde km'si .Ufak tefek sorunlar harici sorun yok.Lpg ile kullanılıyor.

Passatlarda a4 ile aynı fiyatta, muadil kasa 1.8 ler. Golf 4 o paraya yok, 3 ler var oda 94 model. Aracın ömrünü kullanıcısı belirliyor. Temiz araba bulmak çok zor şu dönemde.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Tam 2 sene önce 21 bin liraya 97 golf gti almıştım. 2 ay binebildim, 5 bin lira para harcadım yine de adam olmadı. Şimdi düşününce 5 bin liraya iyi kurtulmuşum diyorum. Hergün farklı bir sensörü arıza veriyordu. Saysam sayfalar sürer. Çok iyi baktırıp alsanız bile ne sürprizler çıkacağını tahmin edemezsiniz. Şimdiki düşüncem, eski araba alınacaksa yerli ve parçası ucuz olan araba almalı.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

eski araba alınacaksa yerli ve parçası ucuz olan araba almalı.

Mesela hangi arabalar

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Ebrar boş vaktim çok kenarda paramda çok sanayiden çıkmam orasını kurcalarım burasını yaparım yinede adam ederim diyorsan al tam tersi ise hiç bulaşma.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Sanayi benim ikinci evim dükkanımız orada bütün sülalem orada sanayi esnafıyız. Fatih abinin dediği 5 bin lira, psikolojik masraf sınırım için çok yüksek değil şuan elimdeki arabaya 4 aydır biniyorum, 8 9 bin keyfi yada mecburi harcadım, daha bir kaç yapılacak daha var. 255 binde şuan 4 ayda 7 bin km yol yaptım. 400 bin km civarı binmeyi düşünüyorum, yan sanayi takılan parçaları değiştirip orjinale çevirdim. Hatta 400 bin değil sandık motor ihtiyacı doğana kadar binebilirim, ihtiyaçtan satmadığım sürece tabii. 1 2 yıl binip satacağım bir araba istemiyorum. Alacağım aracı 5 yıl kullanacağım, üniversitenin bitmesi askerlik vs. 

Onur Bulut yazdı:

Ebrar boş vaktim çok kenarda paramda çok sanayiden çıkmam orasını kurcalarım burasını yaparım yinede adam ederim diyorsan al tam tersi ise hiç bulaşma.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Ebrar dededen filan fazla hor kullanılmamış, sadece biraz ilgi isteyen bir şeyler bulman lazım ki motorla filan fazla uğraşmayıp kozmetik işleri ile ilgilenesin. Yoksa harcadığın parayı da üzerine eklediğinde temiz alınacak bir çok araç vardır piyasada.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Arıkan yazdı:

Ebrar deden filan fazla hor kullanılmamış, sadece biraz ilgi isteyen bir şeyler bulman lazım ki motorla filan fazla uğraşmayıp kozmetik işleri ile ilgilenesin. Yoksa harcadığın parayı da üzerine eklediğinde temiz alınacak bir çok araç vardır piyasada.

Abi sorun ney biliyormusun, bi arabaya 27 bin veremem ama 20 bin verip aydan aya 7 bin lira masraf yapabilirim. Satın alım anındaki nakit keş çok yükseğe çıkmak istemediğimden dolayı. Çünkü ne kadar yükselsem o kadar beklemek zorunda kalacağım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...