İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Antifriz Değişimi

Sonsuz Evren

Recommended Posts

Sonsuz Evren

Merhaba

Arabam 2005 model ford fiesta conford benzinli   

Antifrizimi kendim değiştiremek istiyorum.

Kırmızı antifriz almam gerektiğini biliyorum.Ama bir marka veya ençok kullanılan

hangisidir?

Araba suyunu radyatör altından motora giden hortumun radyatör tarafını çıkartarak yaparsam uygun mudur?

Antifirizi koydukran sonra sitemin hava yapma durumu var mı?   Varsa nasıl anlaşılır teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Sonsuz Evren
Çağlar Bayur yazdı:

şu an derecesi kaç suyun

Bilmiyorum fark eder mi?

Ben 3 yada 5 litre koymayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Aracınızın kitapçığında yazan sertifika numaralarını kapsayan bir markanın ürününü tercih edin. Kitapçığınız yoksa Ford'un sayfasında mevcut, oradan edinebilirsiniz.

Değişim için motora giriş hortumunu değil soğutma suyu deposuna giriş hortumunu çıkarın. Oradan yeni eklediğiniz karışım gelmeye başlayınca yerine geri takarsınız, hava yapmaz ve minimum sökme takma işlemi olur. Tabi biraz sürer bu işlem....

Daha kısa sürsün önemli değil yaparım derseniz, araç çalışmıyorken radyatörün alttaki hortumunu çıkaracaksınız. Daha sonra soğutma kabınızdaki suyuda kabı çıkarıp boşaltacaksınız. Heryeri takıp karışımı doldurun, daha sonra soğutma suyunun kabındaki geri dönüş hortumunu çıkarın, araç fan açınca oradan su gelmeye başlayacak(bu süreçte gözünüz kapta olacak, eksilme oldukça karışımdan ekleyin) su gelince zaten hava çıkmış olur sistemden. Bir süre kullanın eksilme olur ise tamamlarsınız(olma ihtimali düşük ancak olabilir)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sonsuz Evren yazdı:

Bilmiyorum fark eder mi?

Ben 3 yada 5 litre koymayı düşünüyorum.

su da ve derecesinde sorun yoksa neden değişecek?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sonsuz Evren
Ü.Emre Kartal yazdı:

Aracınızın kitapçığında yazan sertifika numaralarını kapsayan bir markanın ürününü tercih edin. Kitapçığınız yoksa Ford'un sayfasında mevcut, oradan edinebilirsiniz.

Değişim için motora giriş hortumunu değil soğutma suyu deposuna giriş hortumunu çıkarın. Oradan yeni eklediğiniz karışım gelmeye başlayınca yerine geri takarsınız, hava yapmaz ve minimum sökme takma işlemi olur. Tabi biraz sürer bu işlem....

Daha kısa sürsün önemli değil yaparım derseniz, araç çalışmıyorken radyatörün alttaki hortumunu çıkaracaksınız. Daha sonra soğutma kabınızdaki suyuda kabı çıkarıp boşaltacaksınız. Heryeri takıp karışımı doldurun, daha sonra soğutma suyunun kabındaki geri dönüş hortumunu çıkarın, araç fan açınca oradan su gelmeye başlayacak(bu süreçte gözünüz kapta olacak, eksilme oldukça karışımdan ekleyin) su gelince zaten hava çıkmış olur sistemden. Bir süre kullanın eksilme olur ise tamamlarsınız(olma ihtimali düşük ancak olabilir)

Açıklayıcı yanıtınız için teşekkür ederim.

Aracın kitapçığı elimde ve kitapçığı var. Sertifikası (WSS-M97 B44-D) marka olarak geçmiyor ve kırmızı antifriz değişik markalarda çok farklı fiyetlarda  marka olarak bi tavsiyeniz olabilir mi yoksa kırmızı olan herhangi bir antifirizi alsam olur mu ?

Teşekkürler

Çağlar Bayur yazdı:

su da ve derecesinde sorun yoksa neden değişecek?

Çünkü yazın bi su boşaltmıştım(Tamir sebebiyle). Ordan biliyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Sonsuz Evren yazdı:

Açıklayıcı yanıtınız için teşekkür ederim.

Aracın kitapçığı elimde ve kitapçığı var. Sertifikası (WSS-M97 B44-D) marka olarak geçmiyor ve kırmızı antifriz değişik markalarda çok farklı fiyetlarda  marka olarak bi tavsiyeniz olabilir mi yoksa kırmızı olan herhangi bir antifirizi alsam olur mu ?

Teşekkürler

Liqui Molly, Motul veya Shell alabilirsiniz, bu sertifikalar mevcut. Muhtemelen Shell en uygun fiyatlı olanıdır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sonsuz Evren
Ü.Emre Kartal yazdı:

Liqui Molly, Motul veya Shell alabilirsiniz, bu sertifikalar mevcut. Muhtemelen Shell en uygun fiyatlı olanıdır

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...